Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Идването на пролетта

Recommended Posts

Александър Ал

Ето го гадото тресавище. кал до ушите. spacer.png

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Бамааму и ужасть! Налято да купуваш от риболовните магазини червеи и да ги сееш! :)

Ннам, аз такова чудо не бих търпял, може би защото съм разглезен. Вярно, че край морето вали повечко (ако си там, де), но май не си много близо до Варна и си в някоя долчинка. Почвата изглежда тлъста, просто ѝ липсва отводняване.

За SOS бих препоръчал обилно ръсене с дървесна пепел (количества в най-близкия казан за ракия) и може би малко пясък - разбирачите да кажат. Друго си е да сътвориш нещо отводнително, но там още по-малко имам знания.

Като казах "червеи":  да си виждал плоски, "съешавщи се" с нормалния дъждовен червей? Щото аз съм виждал, макар в близката чуждеция,  и не се съешават, а плоският изяжда нашия и после - заблатяване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 1 час, Лозето ме наби! написа:

Бамааму и ужасть! Налято да купуваш от риболовните магазини червеи и да ги сееш! :)

Ннам, аз такова чудо не бих търпял, може би защото съм разглезен. Вярно, че край морето вали повечко (ако си там, де), но май не си много близо до Варна и си в някоя долчинка. Почвата изглежда тлъста, просто ѝ липсва отводняване.

За SOS бих препоръчал обилно ръсене с дървесна пепел (количества в най-близкия казан за ракия) и може би малко пясък - разбирачите да кажат. Друго си е да сътвориш нещо отводнително, но там още по-малко имам знания.

Като казах "червеи":  да си виждал плоски, "съешавщи се" с нормалния дъждовен червей? Щото аз съм виждал, макар в близката чуждеция,  и не се съешават, а плоският изяжда нашия и после - заблатяване.

има много червеи.. И все тлъсти.. Като кутрето ми дебели... Където копнеш...по 2-3 излизат. Иначе като засуши е хубаво да си има влагица отдопу. Ph си е нормално. варира отгоре надолу 6,5- 7. Координати 43.260531, 27.671949.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Мда, покрай вашенско май минах един път преди доста години, след като обърках пътя... :)

Гугълът не ще да ми даде истинско 3D, но съдейки по околните ниви си в локална "долчинка" с овраг наблизо. Кладенец имаш ли?

Дървесната пепел не я препоръчах заради Пе-ха-то (но и там няма да навреди), а заради подобряване на структурата и за разлика от пясъка е добър тор (и не само). Имаш тлъст чернозем, май, само влагата да се поразкара. Не знам какво има отдолу

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 17 минути, Лозето ме наби! написа:

Мда, покрай вашенско май минах един път преди доста години, след като обърках пътя... :)

Гугълът не ще да ми даде истинско 3D, но съдейки по околните ниви си в локална "долчинка" с овраг наблизо. Кладенец имаш ли?

Дървесната пепел не я препоръчах заради Пе-ха-то (но и там няма да навреди), а заради подобряване на структурата и за разлика от пясъка е добър тор (и не само). Имаш тлъст чернозем, май, само влагата да се поразкара. Не знам какво има отдолу

Правих сондаж преди година. 80см- метър чернозем надолу глина до 2,5-3 метра и надолу продължава скала. На 500- 600 метра от моето място започва първата група от "Побитите камъни". Има няколко екопътеки. Казват, че било красиво, но аз не съм ходил далеч(имам проблеми с колената). Първата година имах доста смокове(2018). Изгоних ги с бибитки. Виждал съм заек да минава под оградата ми, но това беше преди да закарам котаракът и овчарката. Нощно време се чуват много чакали. По пътя изскачат диви свинки. Искам да стана любител ловджия, но не мога да измисля начина. Комарите са големи като дронове.

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Миналата нощ беше паднало до -4,6 градуса и се радвам, че покрих с найлони прасковите. Тази вечер повторих, защото към десет часа на места водата навън беше хванала лед. Може и това да е последната заплаха от повратни студове за прасковите тая пролет. Иначе джанките дано задържат нещо след две такива слани.

Хубавото е, че другите овошки още не са разцъфнали. Ранните череши са близо до разпукване, но добре изчакаха.

А днес видях почнали да зеленеят трепетлики, върби, козята върба и тя хубаво нацъфтяла. Въобще щом върбите са тръгнали, близо сме!

Един пролетен поздрав в днешния ветровит ден! Следобедът беше перфектен.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско
преди 4 часа, Александър Ал написа:

Правих сондаж преди година. 80см- метър чернозем надолу глина до 2,5-3 метра и надолу продължава скала. На 500- 600 метра от моето място започва първата група от "Побитите камъни". Има няколко екопътеки. Казват, че било красиво, но аз не съм ходил далеч(имам проблеми с колената). Първата година имах доста смокове(2018). Изгоних ги с бибитки. Виждал съм заек да минава под оградата ми, но това беше преди да закарам котаракът и овчарката. Нощно време се чуват много чакали. По пътя изскачат диви свинки. Искам да стана любител ловджия, но не мога да измисля начина. Комарите са големи като дронове.

Колко вода и на колко метра извадихте? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 5 минути, Йоско написа:

Колко вода и на колко метра извадихте? 

Има си тема, където човекът подробно е описал. Потърси.

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 18 часа, Йоско написа:

Колко вода и на колко метра извадихте? 

Вода има.. И в най-сухите дни на лятото, не съм усетил да засмуче въздух. Дано все да е така. При това е като безкрайна... Пускам да точи и не се притеснявам, че помпата ще остане на сухо.. С дни съм я оставял да и се "отворят чакрите". обаче е леко мътничка все още.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Странна е тая пролет или пък на нас проклет дрян ни се е паднал??? Чеша се по главата... Лалета цъфтят с пълна сила

photo_2021-04-12_09-46-45.thumb.jpg.6fdff0befeea859ec7d992bce4147ef0.jpg

А пък дряна е още ето така.. Май дренки никога няма да ядем..

photo_2021-04-11_20-22-34.thumb.jpg.6f49dca3b14e12f171b39c0328ec7e27.jpg

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Моят като прецъфтя да не мислиш, че ще ям. Ходих да го изследвам - тук-там бегла надеждица за дренка.

Не е ли малък, досега раждал ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

В Южна България трябва да е цъфнал вече. Или е скоро посаден и се бави, или няма цветни пъпки, или са измръзнали, или по-лошо... При мен дряновете цъфтят поне от месец и вече прецъфтяват. Днес почнаха ранните череши.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Трета пролет му е.

Надявах се тая година да видя някакъв плод и да проверя дали е наистина едроплоден за какъвто е купуван, ама май нищо няма да се получи. Не прилича на умрял, а на заспал дълбок-дълбок зимен сън.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Много странно, @Venetka. На трета година... Пиши по-натам как ще се развие ситуацията. Може да са измръзнали пъпките през студения февруари. При мен на 12 април още няма цъфнала японска дюля, а миналата година имаше месец по-рано. Много са травмирани май.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

При нас на вилата забелязах от снимките, че едната японска дюля е цъфнала, ама дали е засажданата есента или от предната година не мога да определя. ММ е докарал ужасно качество на снимките...

photo_2021-04-11_20-22-51.thumb.jpg.c92baa12870efa102f56a18d673b459b.jpg

В далечината се виждат някакви оранжеви цветчета до металното колче.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Още е кално и не мога да копая... Тревата обаче расте..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Пуснали са нова версия "Раундъп" с добавки на радий и напалм :)

Косачка нямаш ли - все е нещо. Днес минах дори руколата и магданоза, че от утре вечер го дават пак на дъжд - кое по напред?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 2 минути, Теди написа:

 

 

Това сме го чели и не му противоречим. Току що дори отказах да пръскам.. Можете да ме предложите за поощрителен бонус.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

То беше за Лозето..., като по-нов член на форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване