Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Идването на пролетта

Recommended Posts

Астрала
преди 8 часа, Славянски написа:

Ще се хванат. Какво мислиш да правиш с плодовете един ден?

Може би ще направя сладко или сок от плодовете, честно казано нямам опит. Но съм отворен за всякакви съвети какво може да се направи със плодовете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Мушмулата почва да цъфти, глоговете също от няколко дни. Много е свежо и зелено, особено след дъжда тези дни.

Крушите имат завръзи, черешите също прилично, въпреки сланите. Прасковите слабичко, но О'Хенри и Редхейвън имат за пръв път по един плод... Евентуално за опитване. Бих казал, че пострадаха от сланите. Джанките, които си имат всяка година, си имат и тая. Вишните също са задържали прилично количество плод - не са отрупани, но има. По-скоро мисля, че проблемът им е с опрашването, не от студа.

Росиянките тръгват да се развиват, паупаутата почват да изкарват листенца, както и хинапът. Орехите червенеят - горе-долу на нивото от двайсети април, когато мразът ги попари, са. Копривата е до кръста и навсякъде. Ще трябва да се събира... Три квачки мътят и още пет лежат и искат да мътят, ама няма кой да се занимава с толкова кокошки с пилета. А една от джинките се е самонасадила и още не мога да й открия полога. Хубав сезон...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

При нас е подобно. Мушмулата ще почне цъфтеж тази седмица, дюлите прецъфтяват, но бая ги намля градушката и гледам долу всичко е цвят/плод. Черниците се разлистиха и вече се виждат зачатъците на плод. Очаквам акациите да цъфнат до 10тина-15 дни.

Виржинките, които ми беше дал, и тая година странно започват да се разлистват от долни пъпки нагоре. Тегли ги храст да стават явно. Но ще ги държа на 1-2 стъбла, повече не ми се ще.

Камчатката, която оставих на слънце, почва да зрее (войтек или дует е, трябва да видя, първата ми отводка). Дивите ягоди цъфтят масово. Аспержите ги изядохме и сега ги оставяме да се развиват.

Другата седмица очаквам да цъфне и бъза и вече пролетта ще бъде в разгара си, за мен това е репер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 33 минути, Боби Димитров написа:

Виржинките, които ми беше дал, и тая година странно започват да се разлистват от долни пъпки нагоре. Тегли ги храст да стават явно. Но ще ги държа на 1-2 стъбла, повече не ми се ще.

Кавказки бяха. Вирджинските са ми кът. Калеми ти бях дал от вирджинка Pieper. И при мен мръзнат върховете...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Мдам, климатични промени! Тук наистина бяхме "Най-северният север", а сега на малкото сняг се радваме, бъзът вече прецъфтя, а аз почнах да вадя летни дрехи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Аааа, как така е прецъфтял бъза? Как е посмял? Аз още не съм брала. Сиропите ми свършиха и задължително трябва да направя тая година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

В Пловдив сега цъфти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Тук беше цъфнал преди Велик ден, не сварих да си набера. Сега не съм търсил, но знам, че цъфне ли акацията бъз почти няма. Някъде по сенките може и да има, де.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Силно се надявам на вилното село да не е прецъфтял. Там всичко по-късно тръгва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

При мен сега почва да цъфти бъзът. Нацъфтели са глоговете наоколо. Съмнява ме при теб сезонът да е толкова по-напред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Ще видим в неделя. Дай Бог!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Мернах днес на комшията японската дюля, че има едно-две розови цветчета, неразпукнати още. Подранила е с близо два месеца. Гледам и някои камчатки пуснали малки листенца. Да идва малко студено време, че не е добре такова ранно развитие.

Някой да се похвали с цъфнали овошки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Хич не ще да е за хвалба ако са цъфнали овошките. Силно се надявам да не са и на вилата, и на село. В неделя ще разбера какво е положението на вилата.. А брат ми ще отскочи до село за проверка.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Весела Коледа... Това... честита първа пролет на всички!

Photo0815.thumb.jpg.13a5a08f988baff6eec49af661cfa0c8.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Уникална снимка! Много ми харесва! :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ivanina.

Славянски, дюлята ти страшно се е объркала.... В първия момент я взех за мартеница,  но  като увеличих снимката видях цветчетата. Лошо нещо е, като  някой те подлъже (в случая времето).

А при мен танцът на гаргите преди два дена, наистина доведе снега. Синоптикът  Черна Врана, не лъже!

Джери преживява първата си снежна зима- въодушевен !

.... а, какво ще бъде само като цъфнат дръвчетата....:D

 

IMG_20230128_141335.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Дюлята е на комшията. На доста припечно място. Но наистина подрани тая година. Моите са далеч от цъфтеж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Дръвчетата на вилата са добре, но няколко камчатики се зеленеят и в зеленото ясно се виждат цъфтежните пъпки. Добре, че към края на новата  седмица ще позастудее. Дават минус 6/7..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
dalaver

Успявате ли да разпознавате сезоните с тия климатични промени? Едно време ноември и декември беше студено и дори във Варна имаше сняг. Сега чак в края на януари стана наистина студено. Аз поне вече не съм сигурен кога кой сезон е, кога какво ще е времето и т.н. Чак се чудя земеделците как се справят с тоя проблем и дали могат да си разпознават сезоните все още и да се ориентират кога какво да садят?! С животните по-лесно ли е да се справи човек с климатичните промени отколкото с растенията? Може би вместо домати и краставици трябва да гледам кокошки и пуйки да речем ..и 2-3 кози, че са полезни ..или пък овце, че може да се яде после месото :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Има вариации и декември е по-мек последните години, и началото на януари, но пак сланите при мен са си до късния април и няма кой-знае каква промяна. В САЩ пък в средата на декември имаха рекордни студове, сега в Китай и Русия. Има си цикличност. Не изключвам и тая година да има минус 18-20 през февруари. Всяка зима имаме такива минимуми. 2018 г. дори минимумът беше на първи март.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване