Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Идването на пролетта

Recommended Posts

Лозето ме наби!

То и лозето не е пръскано с нищо засега, както казах за първо пръскане съм му взел сяра без тежки изотопи, до втотото ще видим.

А магданозът го минах с косачката, някой да не е разбрал с радий?! 

Като почнахме да пишем зиг-заг: за чимшира позволява ли се малко отрова, или к'вото му е писано? :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 1 час, Лозето ме наби! написа:

 

Като почнахме да пишем зиг-заг: за чимшира позволява ли се малко отрова, или к'вото му е писано? :P

На мястото на моите 20 годишни чемшири (към 50 на брой) сега цъфтят прекрасни лалета ... така им било писано, каквото иска да се боря за него - го оставям да си отиде ... ;-) 

  • Харесвам 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Йоско
преди 15 минути, Ру® написа:

На мястото на моите 20 годишни чемшири (към 50 на брой) сега цъфтят прекрасни лалета ... така им било писано, каквото иска да се боря за него - го оставям да си отиде ... ;-) 

Абсолютно подкрепям, макар и да нямам 20 годишни неща. Въпрос на философия. Про'ължаваме напред!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Нарцисите аха, ще се отворят, два вида зюмбюли са цъфнали. За единия нямам никакъв спомен кога съм садила, купувала и т.н. Но цветът е хубав - лилаво в синята гама. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

IMG_20190331_190214-COLLAGE.jpg

Горе: 12.04.2021.
Долу: 31.03.2019.

Виждате за каква разлика става дума в цъфтежа на подивялата бивша сливова градина. 2 седмици по-късно, а има още поне 10 дни докато нацъфти както през 2019.

Давам за референция и най-развитото друго дърво след джанките, черешката ни Ван:

20210412_113315.jpg

(думи за лесно намиране - развитие джанки, цъфтеж джанки, диви джанки пролет)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

И при мен джанките се забавиха с над две седмици спрямо 2020, а пък прасковите подраниха. Върви, че ги разбери! Черешите като миналата година горе-долу.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Голяма красота е в габровско - цветове във всякакви багри. И праскови цъфтят, и круши, и сливи, червенолистни джанки, японски дюли, форзиции, но най-много са черешите. Чак не е за вярване колко диви череши има в гората!

И при мен ранните череши и Сънбърст цъфтят, почват и вишните. Но тук е по-високо и японските дюли още се ослушват. Хората подготвят градини, търчат кокошки, че дори няма и дъжд вече трети ден, въпреки прогнозите. Овце пасат, коне, телета... съвсем фокусирано и спокойно. Голяма идилия и може би ако нямаше други събития тук и там да я развалят, би била пълна. Но все още е хладно и денем, и особено нощем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
На 12.04.2021 г. at 21:14, Ру® написа:

На мястото на моите 20 годишни чемшири (към 50 на брой) сега цъфтят прекрасни лалета ... така им било писано, каквото иска да се боря за него - го оставям да си отиде ... ;-) 

+1 глас подкрепа за същото.. нЕма време да се борим..

на мястото на нашите над 50 годишни чимшири вече има ирга Красноярская, Златен касис, розмарин и още много декоративни.. на мястото на 6годишния "бордюр" от малки чимшири има лавандула, ириси, нарциси, арония.. 

Е мъчно ми беше за около седмица преди да ги бастисам.. после сади, сей и пей сърце :)

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

От нашите чимшири един се спаси незнайно как. Изби от отрязания корен и втора година няма никакви буби по него. А всичко друго си отиде, не се справихме.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Може би последната нощ, в която може да падне слана. Цъфтят череши и круши, и вишни частично. Някои праскови също. Нямам сили да паля огньове. Прогнозата е за един или нула градуса. А дано се размине. Оттук насетне ще има повишение на нощните температури.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Май наистина дойде вече пролетта, магнолията цъфна, макар и 2-3 седмици по-късно от предишни години...

20210422_165341.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

При нас на кайсиите плодните пъпки са попарени, това е причината да не тръгнат до момента. На прасковите около 50%. На крушите около 30%, тая година тръгнаха необяснимо рано.

Джанките, които цъфнаха преди седмица, сега фърлят цвят, защото нищо не беше опрашено поради валежите.

Първите цветчета на черешката ни Ван се отвориха днес. Нарцисите цъфнаха, лалета са напъпили, до седмица ще са и те.

Очаквам ябълките да почнат да цъфтят до 10-15 дни, току-виж и някоя синя слива цъфне.

Камчатките почват да цъфтят, поне тия, които не бяха цъфнали до момента. Цъфналите по-преди загубиха целия цвят с 1-2 изключения (1-2 цветчета, а не 1-2 растения).

ACtC-3czxMcADBeJAn0_AtaQgd6egE4gxAQD9n8U

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Започват да ми цъфтят 5 сливи- Стенлей, Чачанска родна, Йо-йо, Ts SUN, Flavor Fall. Вишна и череша Ван ще цъфнат до седмица. прасковите отминават вече... Може би няма да има никой...ама да видим. Кайсиите,,, не виждам да имат цвят. Имам две круши... които са само на основно стебло... Пуснаха по един мустак и пуснаха плодни пъпки. Днес-утре...ще цъфнат. Дюлята ще има доста цвят до 5 дни. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

При мен слива Стенли цъфти от дни. Прасковите прецъфтяха. Вишните цъфтят не напълно. Но интересно, @Александър Ал, черешата тепърва ще ти цъфти? Тая зима ли я сади? Много късно. При мен цъфтят от седмица две от черешите. Крушите също цъфтят без вилямовата масловка, която очевидно е по-късна (ако въобще това е сортът). Също почват и хеномелесите, сливите не. Въобще очаквах при теб към морето да е по-напред сезонът!

А една праскова садена зимата има две плодни пъпки и скоро ще ги отвори, но тоя късен цъфтеж не е меродавен, защото й е първа година.  Другите почнаха цъфтеж преди три до две седмици.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 1 час, Славянски написа:

При мен слива Стенли цъфти от дни. Прасковите прецъфтяха. Вишните цъфтят не напълно. Но интересно, @Александър Ал, черешата тепърва ще ти цъфти? Тая зима ли я сади? Много късно. При мен цъфтят от седмица две от черешите. Крушите също цъфтят без вилямовата масловка, която очевидно е по-късна (ако въобще това е сортът). Също почват и хеномелесите, сливите не. Въобще очаквах при теб към морето да е по-напред сезонът!

А една праскова садена зимата има две плодни пъпки и скоро ще ги отвори, но тоя късен цъфтеж не е меродавен, защото й е първа година.  Другите почнаха цъфтеж преди три до две седмици.

Край морето зимата е топла, но морето акумулира влага и хлад. Пролетта е дълга и лятото идва бавно.  Черешата е четвърти сезон. Миналото лято плододава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Ето ги моите плододаващи сливи:

Стенлей:

spacer.png

 

Чачанска родна. Миналата година беше отрупана. Тази- не ще: 

rodna.jpg

Йо-йо: Абе... пак е по-слабо:

spacer.png

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Нарцисите цъфната. Брои ли се, че пролетта е дошла? :tounge_wink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Моите като прецъфтяха, със зор набрах 10-15 нарцисо-лалета, да не е дошло лятото?! :)

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Круша... Миналата година и сменях мястото и изостана с растежа. Това ще и е второто лято:

kru6a.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Оставиш ли цветове, и тая година изостане...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване