Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Идването на пролетта

Recommended Posts

Александър Ал

Тя няма ли да абортира? Не е проблем... А да ги кърша или да ги режа? Може би е добре да я оставя да прецъфти и тогава да я освободя от плода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Хибрид Flavor Fall засаден тази есен:

Flawor.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Четирите вида нарциси цъфтят яко, божурът уверено расте, японската праскова е нацъфтяла, мушмулата се разлиства, та идва пролетта. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 44 минути, Миленка® написа:

Четирите вида нарциси цъфтят яко, божурът уверено расте, японската праскова е нацъфтяла...

Дай една снимка ако обичаш на тая праскова. Да не би и тя да е с необичайни цветове като вишни, глогове, дюли?

При мен червените хеномелеси цъфтят от два-три дни. Добре изглеждат. Сливите също от два дни цъфтят. Радвам се колко са късни. А имам присадени няколко черешови клонки от миналата година и още не цъфтят, което още повече ме радва. Щото ранните цъфтят от десет дни и повече сигурно.

По-ранните по цъфтеж ябълки също цъфтят от днес и вчера - петровки, Белфльор, Касовата Ренета... А аз продължавам с резитбите между цветовете!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 1 час, Славянски написа:

Дай една снимка ако обичаш на тая праскова. Да не би и тя да е с необичайни цветове като вишни, глогове, дюли?

IMG_20200411_155810.thumb.jpg.a617de1f88e2a30d21f703eec54f16f0.jpg

  • Харесвам 3
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Тази година март беше много студен с почти -14, но пък последната му седмица си беше априлско топло време и овошките понаваксаха. Джанките пак почнаха да цъфтят (най-ранните) на 30 март. Круши и ябълки са напъпили и се виждат вече едрите цветни пъпки. Степната вишна също цъфти заедно с джанките, но не съм обърнал внимание кога е разцъфтяла. Но и тя има малко цветове.

Идва захлаждане в началото на новата седмица и се надявам прасковите да се позабавят и да избегнат цъфтеж в двата дни с минусови температури.

Японските дюли, които други години бяха цъфнали в първата седмица на март, никакви ги няма още. Но са напъпили поне. Днес беше и буреносно време с черни облаци, на чийто фон цъфналите джанки са спиращи дъха. За всеобща радост след лекия дъжд се появи и ярка двойна дъга, каквато не бях виждал от години. Денят беше бурен, но свърши добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Аз пък обявявам идването на лятото. Будката за домашен сладолед в Песнопой днес беше отворена и та даам.. имаше опашка от купувачи. 

А ние днес в оранжерията разчиствахме синапа по къси ръкави и едва се дишаше, а навън печеше и валеше едновременно дъжд и град. Топчетата град бяха много странни, като се ударят в земята и се разпиляват, явно не добре замръзнали бяха. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

А, недей още с лятото. Тези дни при мен има минимални минус 2-3. А гледах прогноза и за места като Смолян и Самоков, където още си е зима!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Имам си цъфнали сини зюмбюли, нарцисите и едно лале са напъпили. Една джанка си има няколко отворени цветчета. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Emil

Нектарината е преди прасковата и кайсията. Тази сутрин беше -0,5. Джанките са целите в цвят, ала вятърът им отнася цветовете.

viber_image_2022-04-04_07-57-20-411.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Онзи ден рязах едната праскова, която е най-напред в цъфтежа - беше разцъфнала на около 30-40 процента. Другите съвсем малко. Въпреки студените нощи, мисля, че слани нямаше, за разлика от долу при реката, където вчера видях слана. Дават още два дни с потенциални минус 1-2 на 11-12 април и после високи минимални температури. Черешите още не са почнали да цъфтят, крушите също. Възможно е дотогава и прасковите да не са разцъфнали напълно.

Много от ябълките ще имат броени цветове, заради прераждането миналата година, но да видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Слани са възможни и след това. Но от сега не може да се каже със сигурност.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

И при нас се разцъфтяха джанките. Имам една-две иглики и нарцисите ахааа, ще се отворят. IMG_20220408_202755.thumb.jpg.a61cfbd34e33c05519a5ba35c1728ad7.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

При мен джанките цъфтят вече близо десет дни. Отиват към преминаване. Прасковите цъфтят повечето, една по-ранна слива се гласи, а черешата е отворила немалко цветове. Дано се позабави, че идват минуси, а миналата година нямаше плод...

Ароматът на джанкови цветове преди залез беше навсякъде. Уникален!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.

Хах, а като цъфтят липите какво ще кажеш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Миналата година като цъфтяха бях изгубил обоняние и не усещах почти. Но покрай пътя липи почти няма, докато с джанки е пълно на всяка крачка. Това е основната разлика. Липите са по гората в моя район. В селото знам четири-пет. Сигурно има и още скрити и отдалечени. Но за първа година усещам толкова силно джанките. И това коментирах. За акациите също времето не е дошло, но и те са малко. Трябва да случа на горичка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Черешата от вчера е цъфнала изцяло, както и една ранно-цъфтяща слива саморасла. Крушите и вишните са пред цъфтеж, а дори орехите почнаха разлистване. Много бързо тръгнаха нещата с това топло време, а още е десети април! Слани поне до 20-ти е съвсем нормално да има. Дори планинският лимон вече цъфти от два дена. Доста се забави тая година.

Най-много ме радва една круша семенак, която ще цъфти за първи път. Гледам я от малко дръвче, а вече е някъде 4-5 метра. Заложила е няколко съцветия на по-малки клонки във вътрешността на дървото. Дали ще е дива? Дано видим. Същевременно двете най-рано цъфнали джанки вече прецъфтяваха почти изцяло. Трябва да погледна онази едрата късна с отделяща се костилка дали вече цъфти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Бреей, че е люто времето, обърна го на сняг. :open_mouth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

И аз гледам прогноза за сняг нощес. Не е добре при толкова цъфнали овошки. Дано не ги изпочупи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

20220410_133608.jpg

Весела Коле...ъм честита пролет! 1 градус по обяд, сняг вали и пада температурата. Жалко за кайсии, джанки, праскови... Внесох разсада... още първите 5 минути едните домати бяха обърнати, другите - сгазени. 6 деца играят на криеница...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване