Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Ангел Димитров
преди 3 часа, алина написа:

Може би и Киото, не знам. Трябва да ги завивам? не знаех. Ще  видим, утре чакат дъжд.. не знам, какава температура ще бъде. 

Точно така имах в предвид при цъфтеж и когато го дават тихо и слана. Иначе при вятър не става. Цветовете издържат до -2 но завръзите до 0 градуса така че трябва да си бавачка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Се обадих в разсадника, служител каза, че  предполага, Модесто... бре, и той забрави. Гледам, че Модесто узрява юли. За Киото той каза, че растат ниски и лошо плодайват. Това е... На едно място пишат, че Модесто кисело-сладък, на другото -  че сладък..Вие имате ли Модесто?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров
преди 4 минути, алина написа:

Се обадих в разсадника, служител каза, че  предполага, Модесто... бре, и той забрави. Гледам, че Модесто узрява юли. За Киото той каза, че растат ниски и лошо плодайват. Това е...

Ние говориме за цъфтеж и да задържи завръзите а кога зрее не е от значение то да ги задържи е важно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 2 минути, Ангел Димитров написа:

Ние говориме за цъфтеж и да задържи завръзите а кога зрее не е от значение то да ги задържи е важно

Ну да, за цъфтеж нищо не дават, само за зреенето..аз по зреенето  мислих, че и цъфтежа е по-рано. Имаш ли Модесто?  Киото после ще взема, ей така -  за кеф..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Да, и аз като питам за късна и обичайно ми отговарят за такава с късно зреене. А мен зреенето не ме интересува, а цъфтежа. Но ако ги вземаш от място, където стават и ранните, и късните, е така. Модесто не го знам (не звучи като много късно цъфтяща; пише "средно-ранен"). Но не пречи човек да добави и друг сорт в короната след време.

Трябва да хвана да изуча тия пъпки от статиите. Не че имам какво да подрязвам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 2 минути, Славянски написа:

Да, и аз като питам за късна и обичайно ми отговарят за такава с късно зреене. А мен зреенето не ме интересува, а цъфтежа. Но ако ги вземал от място, където стават и ранните, и късните, е така. Модесто не го знам. Но не пречи човек да добави и друг сорт в короната след време.

Трябва да хвана да изуча тия пъпки от статиите. Не че имам какво да подрязвам :)

Кажи,  присадката колко е високо трябва да бъде над земята? Рязаното  сложих от юг..Но мястото на присадката оставих доста високо..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Сади на дълбочина, така че кореновата шийка да е на нивото на пръстта или малко повече предвид слягането на почвата. Не мисля, че трябва да я закопаваш съобразно присадката.

Присадката май е била от север. Но аз ги ориентирам според посоката на вятъра да не ги счупи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 10 минути, Славянски написа:

Сади на дълбочина, така че кореновата шийка да е на нивото на пръстта или малко повече предвид слягането на почвата. Не мисля, че трябва да я закопаваш съобразно присадката.

Присадката май е била от север. Но аз ги ориентирам според посоката на вятъра да не ги счупи.

Мерси, малко повече от шийката закопах, защото мисля, че  почвата се сляга, Ще проверя после,   ако не сляга, то ще раскопая до шийката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Имах предвид шийката да е малко повече, в смисъл малко по-високо, не по-ниско. Кайсиите не обичат много влага. За малко може и да не е проблем.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

Два пръста над земята и на юг.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Тези дни имах работа в плевенско и с изненада открих, че кайсиите в района вече цъфтят. Да, там за разлика от тук има доста кайсии и смокини. Иска ли обясняване, че последните дни с минимални около -5 никак не им дойдоха добре на кайсиите? Но въпреки всичко забелязах такива, които са напъпили и нямат разпукнати цветове, както и такива, които са далеч от цъфтеж и набъбване. Т.е. разликата може да е и две седмици между ранни и късни. Казал съм на баща ми да наблюдава една късна, която е наблизо, да видим какво ще задържи. А хората сортове не помнят и не знаят... Съвсем друг свят на неизвестности, а нищо чудно да има и немалко семенаци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Вчера направих присадка на кайсия върху слива, онзи ден върху джанка. Интересно ми е върху сливата дали има шанс, защото се развиват късно. Сливови подложки имам много. За съжаление зарзали и кайсии от семе нямам. Останаха още два-три калема и ще пробвам пак върху джанка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

Има и сливи където тръгват рано. На един комшия казва че била колонна някаква слива но по плода ми прилича на Блек даймънд е тръгнала да цъфти а и калемите където бях взел и са в хладилника са напъпили .

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

А и тая година студеното време май ще задържи кайсиите при мене въобще не са и набъбнали. Дават го минуси нощно време до края на месеца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

И при мене не са кайсийките. Но джанките са пред цъфтеж. Сините сливи (мисля кюстендилски) много късно се развиват и цъфтят заедно с вишните. Иначе предполагам, че има и по-ранни сливи (г-н Стамов ми "хвалеше" чачанските). Но такива тук никой не гледа. При мен например една праскова от всичко ми е най-напред (без джанките) и то без да има цветни пъпки (вече се подават зелени листенца от пъпките). Сорт Ласкава. Притеснително рано се развива.

Принципно за мен върху зарзала е нещото, но нямам. Недостатък на тази подложка е, че не търпи много почвена влага, каквато при мен не е малка хич.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

Джанките са най добри за висока почвена влага. А за присаждането важно е подложката да се е събудила а калема да е спящ затова ги държат в хладилник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 1 час, Славянски написа:

Иначе предполагам, че има и по-ранни сливи (г-н Стамов ми "хвалеше" чачанските). Но такива тук никой не гледа.

Времето на цъфтене и това на узряването на плодовете са две доста различни неща. Чачанската Лепотица узрява по- рано от Стенлей, но цъфти с нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Чачанска найболя и лепотица гледат мои познати до Дупница и действително ги предлагат преди Стенлей. Но Калам насочва вярно вниманието към това, че в разсадника като кажеш "искам късна череша" ти дават такава, която УЗРЯВА късно, а не която ЦЪФТИ късно. Това са различни неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Kalam Mekhar написа:

Времето на цъфтене и това на узряването на плодовете са две доста различни неща. Чачанската Лепотица узрява по- рано от Стенлей, но цъфти с нея.

Аз говорех за цъфтежа. Но @peterstamov ако иска сам да каже какво е имал предвид за тези раноцъфтящи сливи, които нищо не задържат. Иначе, да, обикновено като се каже "късна" се има предвид времето на зреене. Аз това рядко го гледам, щото тези дето цъфтят рано ще ми бъдат за декорация :)

Въпросът е по-скоро дали ако се присади кайсия върху късно развиваща се подложка, това ще забави цъфтежа на кайсията? В случая слива, която цъфти към 15-20 април.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване