Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Славянски
преди 6 минути, Ангел Димитров написа:

Утре ще резна и клонки но 20 февруари взимах калеми от тях и ашладисвах джанки и клонките бяха зелени даже имаше и сокодвижение .

Че то тогава бяха студове, да не си ги измразил с това вземане на калеми?

Аз направих това с ябълка два дни преди студа, но тя го понесе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров
Just now, Славянски написа:

Аз не чопля пъпки, а резвам връхчетата на клонките да видя има ли зелено. Ако има какво да се съкращава. Не искам да съсипвам пъпките. Или пък клончето да е живо, а пъпките измръзнали!?

Е то има много пъпки не може да изхрани толко много ако ги роди и запази. Те са големи дървета на по 6-7 г

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

Тогава беше топло и след това хванаха студовете

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

Резнах клонче зелено е и отдолу листните са зелени само цветните са сухи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Един приятел на баща ми има в двора си много голяма кайсия на около шейсет години. Баща ми я хвалеше, задържала плод редовно. През 2018 г., ако не бъркам, ми беше взел костилки от въпросното дърво. Сях от тях, но нищо не никна. Тази зима пък използвах случая да взема калеми. Обаче дървото не е виждало резитба от години и нямаше хубави клонки за калеми. Все цветни пъпки, а листните на много тънки клончета. Взех няколко, ама нали...

Същевременно пак заложих от старите костилки и гледам, че една пуснала коренче. Да не повярва човек. Чудя се обаче как да я садя, защото чувам, че кайсиите не виреят добре на собствен корен във влажни райони (искат добър дренаж)? Може пък да излезе интересно дърво от нея. Цъфтежът не е най-късен, но не е и ранен.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

@Димо проучих сорта Оринджред и не е с толкова ранен цъфтеж, колкото четох по нашите източници. Дават го почти като Харкот, който пък се води по-късен. Американска селекция. Зрее много рано.

Orangered® NJA32 (Lasgerdi Mashhad x NJA2)

A medium-large and attractive apricot ripening about 1 week before Harcot. Fruit are round, slightly compressed, and approximately 5.0 to 5.5 cm (2.0 to 2.2 inches). The fruit of Orangered® have a 10-50% red blush over a bright orange ground color. The flesh is dark orange, firm, and fine textured. Fruit quality is consistently rated as very good. Fruit firmness is above average, making this selection suitable for commercial production.

източник: https://njaes.rutgers.edu/peach/cultivars/breeding-program.php

 

Също ще копирам какво пишат едни канадци от Онтарио за подложките за кайсията (дали не го пуснах това!?):

Apricot Rootstock Descriptions And Recommendations

Apricot Seedling – (Prunus armeniaca) The main rootstock used commercially for apricot in North America. Apricot cultivars are fully compatible and trees come into bearing rather early on apricot seedlings. Seedlings of locally grown apricot cultivars such as Alfred, Goldcot, Manchurian and Veecot are the most reliable seedling rootstocks for apricot and are recommended for use in Ontario. Other species such as Prunus besseyi usually result in smaller but shorter-lived trees.

Peach Seedling – In well-drained, sandy loam soils, peach (Prunus persica) seedling has been reported to be as a satisfactory rootstock for apricot. However, peach seedlings will not tolerate wet, heavy or poorly drained soils. Also, some apricot cultivars, such as Reliable, have been found to be incompatible with peach seedling rootstocks. Peach seedlings are not recommended for general use as apricot rootstocks in Ontario.

Myrobalan Plum Seedling – These are not normally recommended for use with apricots for several reasons. The graft union between apricot and myrobalan plum (Prunus cerasifera) is weak and may break in a strong wind. Slow decline of apricot trees on Myrobalan seedling rootstock has also been reported. Apricot trees on Myrobalan seedling normally come into bearing later than trees on apricot seedling. Myrobalan seedling rootstock is only recommended for areas where drainage is imperfect and apricot seedling will not perform well.

American Plum Seedling – Apricot on seedlings of American plum (Prunus americana) develop a large swelling at the union and break off rather easily. Native American plum seedlings should not be used as rootstock for apricot.

Ще видя да пусна превод скоро, че много напредна времето. Ползват основно семенни кайсии/зарзали. Джанки само за места с лош дренаж. Също и праскови в някои случаи, но и те не държат на голяма почвена влага.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

При баща ми сложихме кайсии Киото и Ню Джърси. Влизат във втората си година. Прати ми снимки и Киото е почнала цъфтеж, но все още на малък процент са отворени цветовете (те не са и много). Другата още не цъфти, но е възможно и да няма цветни пъпки (макар да е по-голямо дръвче и аз лично да се съмнявам).

Цъфтежът на Киото наистина е късен. Джанките вече са прецъфтели и са се раззеленили, а прасковите също вече са цъфнали. Горе-долу крушите се гласят да отварят цветове. Което не е лошо. За сравнение зарзалата почна да цъфти преди джанките. Тя си цъфти рано, макар в града да има и такива, които цъфтят с 5-7 дни по-рано от нея по мои наблюдения.

Дръвчето е малко. Да видим дали нещо ще задържи за пръв път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Предходните години съм си записвал 7 и 8 Март като дни на цъфтеж при кайсиите. Тази година цъфтят сега, около 25 дни по-късно. Надявам се да има плод. 

Утре сутрин е последната по прогноза с по-ниски температури от следващите няколко дни - окол 4°С. Дано оцелеят цветовете. Ще видим колко ще падне!

Myrobalan - Prunus cerasifera - Джанка.  Навсякъде е такава май?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

@peterstamov :huh: Обикновено по нашенско пада голям сняг в началото на март и не може да се говори за цъфтене, но после ги залъгва. Тази година обаче беше върхът: изведнъж над 25 градуса, после горещ и сушящ силен вятър, после и студен. Всичко, не само кайсиите, тръгна да цъфти и съхне.

Днес набрах лапад, жената го изми и сложи да се оцежда, а той буквално започна да извира от съдината: толкова е бил засушен, нищо че от два дни вали по малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Някои джанки ги препоръчват за подложки. Пробвали са различни навремето. Аз съм хвърлил око на една жълта с много късен цъфтеж. Мисля да изкарам семенаци за подложки евентуално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

4 градуса не е проблем. Проблем е -4 градуса. При -2 е на кантар. Тая таблица съм я пускал и преди:

1647799317

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 4 минути, Боби Димитров написа:

4 градуса не е проблем. Проблем е -4 градуса. При -2 е на кантар. Тая таблица съм я пускал и преди:

1647799317

https://extension.usu.edu/productionhort/fruit/tree/CriticalTemperaturesFrostDamageFruitTrees.pdf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Тоя Фаренхайт е голяма работа!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Проба на малката кайсийка като оставих един клон неувит, за да сравня. Към момента изглеждат читави всички завити цветове (отвих вече), другите падат във вятъра.

20220404_105314.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Emil
преди 15 часа, Славянски написа:

Тоя Фаренхайт е голяма работа!

Преведох си таблицата от немски на шведски. Малко нескопосано, но реших да споделя.

Критични температури за цъфтеж на овошки 1.JPG

Критични температури за цъфтеж на овошки 2.JPG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Георги Мавров
На 7.03.2020 г. at 23:01, Славянски написа:

Бих искал да обърне внимание на следния сорт, Харкот, който ми хвана окото:

http://www.plamenpenkov.com/catalog/kaisii/harkot

Ето от източник на английски:

https://onegreenworld.com/product/harcot-apricot-fruit-tree/

Забележете, че го дават и за зона 4 (до -34 градуса).

https://www.gardenia.net/plant/prunus-armeniaca-harcot

Отново го препоръчват за по-студени райони с устойчив на слани късен цъфтеж.

В крайна сметка канадски сорт е! Един познат ми беше препоръчал Harlayne, който също бил корав.

Аз попадам на списък в една книга - не мога да го копирам - но тези два сорта са сред цитираните устойчиви на късни пролетни мразове, сред още 30-на сорта, наред с Harglow, Orange Red, Scout, Harval, Волшебный, Юлский, Vivagold, Saldcot и други. Логично e по-северни сортове да са по-издръжливи. Сортът Фаркло пък е от най-късно цъфтящите и зрее в края на август (май най-късно зреещият нов сорт). Този го имам и ще го видим какво ще направи на втора година.

Друг сорт, на който бих обърнал внимание, е френския Бержерон (Bergeron). Пише, че е най-отглежданият сорт във Франция, адаптивен и подходящ за по-северни райони. Цъфти късно. От разсадник "Пламен Пенков" също го предлагат.

Мога ли да попитам за заключение относно фаркло и бержерон. Цъфтеж, устойчивост на априлски студове, вкус? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Бержерон така и не успях да я завъдя. Фаркло я имам, ама пусти условия - още не е цъфтяла, та не знам. Бержерон на хартия се води късна, но имаше и други сортове перспективни. Мисля бяхме коментирали.

@peterstamov ти какви кайсии имаше при теб? Харлейн цъфтя ли?

При мен Харлейн може и да има някоя цветна пъпка (и тя е млада), ще я проверя. Тези дни не беше почнала развитие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov
преди 1 час, Славянски написа:

@peterstamov ти какви кайсии имаше при теб? Харлейн цъфтя ли?

Харлейн като че ли нямаше цветни пъпки. Не съм ходил последните 2-3 дни. Млади са -  нищо не мога да кажа. 

КИОТО, BERGE COT, ROUGECOT, Lady COT, ХАРЛЕЙН, RUBISTA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Леле, колко купешки думи знаете! Имаше някакъв почти късен силистренски сорт, дано не е загубен, който все пак мирише на кайсия, всичко друго е пластмасово.

А най-вкусни са все още позапазилите се тук-там стари дървета, имам две такива. Размножават се и от костилка. Другите дори аромат на ракията не дават, особено на едната ѝ се каня от години да я режа, ама не съм ѝ намерил заместител.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Георги Мавров
преди 17 часа, Славянски написа:

Бержерон така и не успях да я завъдя. Фаркло я имам, ама пусти условия - още не е цъфтяла, та не знам. Бержерон на хартия се води късна, но имаше и други сортове перспективни. Мисля бяхме коментирали.

@peterstamov ти какви кайсии имаше при теб? Харлейн цъфтя ли?

При мен Харлейн може и да има някоя цветна пъпка (и тя е млада), ще я проверя. Тези дни не беше почнала развитие.

Аз имам една Фарбали, от първите доставки в България, която оба„е не оправда очакванията. Вече е на 4 години - само миналата година пусна някакви цветчета доста рано и обичайно - измръзнаха. Тази година - даже и цвят не пусна. За сметка на това една местна "Дряновска" и една "украйнска - подозирам Мелитопол". И двете са на две години от засаждането, тази година имат по 20 цветчета, дано задържат. Цъфнаха десет дена след една "силистренка" - която е тотална щета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване