Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

БАЙ ТОЗИ

Какви плевели яде Тиквичка?

Recommended Posts

БАЙ ТОЗИ

Здравейте добри хора! Аз съм новият съфорумник бай този. Четох из форума, че Тиквичка яде някакви плевели. Ако Тиквичке прочетеш, ще ми кажеш ли или някой друг запознат с ядливите плевели. :smile:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Здравей, Бай Този. :) Щом си прочел за Тиквичка, значи си прочел и какви плевели яде тя. От толкова зелении на село, не мога да стигна до неплевелите, камо ли да си късам плевели за ядене. Мисля, че Невил може малко да ти помогне, когато прочете темата ти. :) Ядат тученица, щир, ама за друго не се сещам. Това, което проядох, е листата на репичките. Много са ми вкусни. Е, не тези от пазара, а домашните. Имам сибирски лук, садих и египетски, и воден, и кромид, и праз, и накрая има толкова луци, че забравям за повечето. От чесъните - имам тревистолистен чесън и нормален, ама първият и да е вкусен, просто не се сещам. Следващите зеленийки са марулки, кресон, лапад, коприва, киселец, манголд, спанак, червено цвекло и още подобни видове, дори вече забравям имената им, защото съм ги опитала и виждам, че нямаме по 2 стомаха и ми идват в повече. :D Всички тези зеленийки ги изброих, за да защитя тезата си, че до плевели не стигам, изключая копривата. :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
БАЙ ТОЗИ

То аз си мислих за диво растящи. Не съм прочел какви плевели яде Тиквичка, нали затова питам. За тученицата знам. На времето изядохме някакви цветя подобни на кученца, вкусни бяха. Дори разните плевели да си ги завъдя в моя градинка няма да им бера гайле :smile:. Като прегори някой вид ще има друг саморасляк. Преди години имах един авер иранец. Майка му готвеше разни вкусотии от различни треволяци. Мей би е по-правилно да отворя тема за ядливите плевели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
БАЙ ТОЗИ

намерих такава тема на форума:grin:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Този албум също може да е полезен, вътре има много снимки на плевели, а Тиквичка, която не влиза тук от много години, е описала като коментар кои са ядливи.

https://bezmotika.com/gallery/category/2-плевели/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване