Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Какво количество зеленчук на човек да насадим, за да си снабдим храна за цялата година?

Recommended Posts

Славянски

Попаднах на това видео на една жена, Melissa K. Norris, която е хоумстедър, youtuber и автор от щата Вашингтон. Хората си произвеждат голяма част от храната, вкл. месото. Тя дискутира какво количество да насадим на човек от домакинството, че (при добра реколта) да имаме достатъчно за годината:

Особено актуална тема. Видеото е от 23 март 2020 г.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Аз отдавна слушам нейни подкасти ("Pioneering Today"). Има и книга по темата .

В щатите малко са луднали да си произвеждат храната..., та и не само храната, ами и всякакви други растения - примерно които могат да ти заместят тоалетната хартия!?! ;-))  Куцо и сакато се захваща с градинарство... Има остър дефицит на семена...  Постепенно и при нас сигурно ще дойде тая мания... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

И аз я следвам, а преди време прелистих и The Family Garden Plan, обаче... зарежи. Има голяма разлика между "храна за цялата година" и това, каквото реално изяждаш за една година. Примерно в тоя план няма козунак, нито еклери, нито пастърма, нито дори нещо семпло като палачинки с дюлево сладко или аспержи със сос холандез.

Не съм фен на такива reductionist похвати, както и на ония маняци дето броят калории или въглехидрати. Нещата са много по-сложни, а хората не са просто една таблица в ексел или машина, в която буташ някакви неща и тя работи. Ако ядеш по 10 марули на година, не значи, че като отгледаш 50 за 5 членно семейство, ще си нахранен. А лимона и зехтина за дресинга? А солта, пипера, горчицата, репичките, руколата, кресона? Аз да не съм овца, на ти марули, трай.

Отделно, хората, които се опитват да бъдат self sufficient ме притесняват с неразбирането на този доста изолационистки термин, който освен това малко ми напомня на "веган луканка". Що искаш да си self sufficient? Кое нещо в живата природа е такова?!?

Ако го няма удоволствието от живота и храната, това не е живот.

пп: Иначе евала прическа, ко праИ нощеска!

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване