Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Гого

Избор на система за водна мъгла

Recommended Posts

Гого

Някой има ли наблюдение над тези системи. Средната цена е към 30-40 лв за 10 м маркуч от 5 до 10 дюзи.

Някои имат филтър за дребни частици, надявам се съобразен с големината на дюзите. Други май нямат. Едни са с месингови дюзи, други май с пластмасови. 

Нямам си на идея какво да гледам, за да направя що годе оптимален избор. 

Искам да си оформя за начало един прохладен кът за лятото. А ако ми хареса, може и на места в градината. Разходът на вода не би трябвало да е голям.

п.с.: След кратко проучване в нета, видях, че има някакви помпи за тези системи, които вдигат до 85 бара. Та идва и въпросът, колко бара стига налягане за непритенциозно мъглуване... Продават и системи без помпи, които директно се включват към чушмата. Ама върши ли няква работа... Освен да прежала едни пари за тест.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Аз преди няколко години си монтирах такава системка - директно се включва към чешмата - не е голям разходът.  Ама май последните 2-3 години не съм се сещал да я ползвам... Както ми се случва с много неща - в началото е интересно - после разбираш, че и това е било поредното излишно нещо, което я ползваш, я не - 2 седмици в годината... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Аз реално искам да си направя някакъв влажен сенчест кът в градианта, където да виреят по друг начин растенията. И то като държа въздуха влажен и хладен, а не просто с поливане..

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Моята системка действа(ше) на гаража - където гледам разни растения (главно чери домати) в контейнери - и си имам един шезлонг за релакс.. ;-) И до сега си стои там, ама ме мързи да я закача за маркуча иначе едно две лета й се кефех доста - излежавайки се на шезлонга ;-)     При мен не става и много жега, защото имам няколко ореха, които хвърлят плътна сянка, така че доматите се нуждаят по-скоро от отопление, отколкото от охлаждане... Ама няма лошо да го пробваш... - на твое място обаче не бих инвестирал в нещо прекалено скъпо - пробвай с нещо евтинко, да видиш дали изобщо има смисъл. 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Аз имам такава система в Узбекистан. Спретнаха я преди две лета колегите от останал маркуч с разпръсквачи от предишната производствена сграда. Там не знам за какво са ги ползвали, но сега с тях поливам един участък от фирмената градина с китки и малко подправки и зеленчуци, върши добра работа. Освен поливането значително подобрява и усещането в особено горещия въздух лятото тука. Има почти постоянния вятър в района и отнася водната мъгла настрани, преди две седмици се наложи още да свалим нивото на маркуча. Сега е на около 2,5 метра мисля, не повече. Пускаме основно след залез слънце и е перфектно. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Взех едно за 15 лв с 5 дюзи. Освен да се окъпеш, друго не виждам какво може да свърши работа. 

Явно ще ходи в градината.

Венетка, твоето с помпа с високо налягане ли е или ползва налягането от водопровода?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@ГогоДиректно от водопровода е, няма помпа, ама доста добре разпръсква. Забравих да снимам, а сега вече е тъмно.

Утре ще се пробвам да не забравя...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Днес ми пристигна този модел. Вероятно в неделя ще монтирам и ще кажа как е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

@ГогоДоколкото помня на Гого бях обещала снимки на импровизираната система за водна мъгла. В промеждутъците когато не валеше успях днес да снимам. 

Дано нещо се разбере, че от оградата не се отличава къде е точно маркуча и пръскачите и трудно успях нещо да докарам като снимки.photo_2020-05-14_16-40-42.thumb.jpg.b306c2e8092f0f6ee35e2c7f01b66bba.jpgphoto_2020-05-14_16-40-47.thumb.jpg.a04fa089bddbb00bc6fc6ad26b3593d6.jpgphoto_2020-05-14_16-40-52.thumb.jpg.46e0f387480f2784ddfa495fe2fa65d7.jpgphoto_2020-05-14_16-41-04.thumb.jpg.807a2400df4ea8f6cc5083819c8d4306.jpg

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване