Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Славянски

Микориза в градината

Recommended Posts

alys

Малко ме съмнява, че ще успееш да размножиш микориза, Славянски. Ако имаш колебания относно дозата, обади се по телефона и от Амитица ще ти кажат. Обикновено са много любезни. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Най-накрая се доредих да използвам микоризата на Амитица. Снощи трябваше да сипя във вода и да престои 4-6 часа като първия час бъркам през десет минути. Ами забравих за бъркането и престоя така до сутринта към осем часа. То вярно само 8-10 % направих, та може и за такива малки количества вода бъркането да не е толкова важно (в кофичка от кисело мляко).

Сложих на двата пекана (единият от които покарва, другият може и да не тръгне); сложих и на няколко миналогодишни паупаута и покрих с торопочвена смес. Ще следя за тези растения дали ще имат по-добър растеж от другите това лято. Мисля да добавя и на по-големите паупаута в двора като насипя отгоре и по малко угнил тор. Тоя път ще я разбърквам, че е по-голямо количество.

Като цяло тия малки грамове трудно се мерят без фина и прецизна везна. А ако забъркам цялото количество, предполагам, че трябва да се използва веднага. А на мен толкова не ми трябва. Опаковката е 25 грама, а пише, че за домати, пипер, патладжани дозата е 100 грама на декар. Т.е. аз мога да мина четвърт декар. Ама подхранвам дръвчета, не зеленчукови лехи. Иначе за доматите излиза по 20-24 ml течност на квадрат. Ама аз в корените ще сипвам, не от самолет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Не е съвсем по темата, но може и да е. Отдавна се знае, че поливане с кубче хлебна мая на 10л вода дава видим резултат само след седмица-две. Не вярвам да е заради съдържанието на минерали защото щеше да е вредна за здравето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 10 часа, Лозето ме наби! написа:

Не е съвсем по темата, но може и да е. Отдавна се знае, че поливане с кубче хлебна мая на 10л вода дава видим резултат само след седмица-две. Не вярвам да е заради съдържанието на минерали защото щеше да е вредна за здравето.

За колко голямо кубче става въпрос ? И, трябва ли да престои разтворът и колко? Дрождите могат да се развъдят допълнително и със захар, но не знам, какво ще стане, ако вкарам мехурчетата с въглероден двуокис в корените.

Имам резници, заложени за вкореняване, които нещо не вървят и ми се ще да ги стимулирам с нещо, което е едновременно подхранващо и неувреждащо младите корени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Кубчето - стандартно от магазина, на моето пише 42гр, предполага се, че правещото по-добър хляб ще е по-подходящо. Струва стотинки. Казват, че и със суха мая ставало, но аз и за хляб не я ползвам.

Точно за вкореняване не съм пробвал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 1 минута, Лозето ме наби! написа:

Кубчето - стандартно от магазина, на моето пише 42гр, предполага се, че правещото по-добър хляб ще е по-подходящо. Струва стотинки. Казват, че и със суха мая ставало, но аз и за хляб не я ползвам.

Точно за вкореняване не съм пробвал.

Знам, какви са кубчетата. Ям само собствен хляб. Значи, малко кубче жива мая на колко литра? И, колко престоява във вода, преди да се полива с него ? Растенията, вече са се хванали, но повечето са без растеж. Нито са живи, нито умират. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Кубче на 10л, няма нужда от престояване. Така ми казаха - това съм пробвал. И да промениш нещо не вярвам да пречи.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди
преди 1 час, Kalam Mekhar написа:

За колко голямо кубче става въпрос ? И, трябва ли да престои разтворът и колко? Дрождите могат да се развъдят допълнително и със захар, но не знам, какво ще стане, ако вкарам мехурчетата с въглероден двуокис в корените.

Имам резници, заложени за вкореняване, които нещо не вървят и ми се ще да ги стимулирам с нещо, което е едновременно подхранващо и неувреждащо младите корени.

Да, за кубче жива, хлебна мая (с дрожди) става въпрос. От едно кубче може да ти излезе разтвор за поливане до 60 литра. Ние имаме опит за подхранване на домати, тиквички, краставици и пипер. Ефектът е буен растеж. 

Ето тук съм писала преди време:. 

 

 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Glomus Intraradices едно кило е 16 кинта.

Мисля да заръчам утре. Не успях да намеря лоши неща, като на триходермата.

За тази цена, май няма много смисъл да се опитва човек да го развъжда.

Rhizo Vam Basic 2017.pdf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване