Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Жоро

Продавам еретично-маслени растения

Recommended Posts

Жоро

Здравейте, пенсионер съм и се занимавам с развъждането на етерично-маслени растения. 

За момента предлагам

- Пелин - бял и храстовиден ( Artemisia abrotanum, A. absinthum). Вероятно наесен ще има и прерийна (frigida)

-Исоп (Hyssopus officinalis)

-Лофант корейски ( Agastache rugosa 'Seoul'

- Босилек 'кралицата на сиам' ( Ocimum africanum)

- Босилек Тулси ( Ocimum sanctum) - 2 вида ( Amrita&Krishna)

- Мащерка - лимонова и 'оранжева' (Thymus baeticus, fragrantissima)

- Салвия - червенолистна, бяла, виридис, елеганс 'мандарина' , курвифлора ( Salvia atropurpurea, apiana,elegans, viridis, curviflora) 

-Лимонова трева (  Cympobogon citratus)

- Мента - люта, сладка, водна, дива, цитрусова, ананасова, ягодова, ябълкова (piperita, spicata, aquatica, pulegium, suaveolens). Цитрусовата е подвид на лютата, ананасовата и ягодовата - на сладката)

Също и някои екзотични растения като кавказки спанак ( Hablitzia tamnoides), Сладък корен ( Glyccorhizza uralensis), Чаен хибискус ( Hibiscus sabdariffa), Акебия ( Akebia quinata)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Здравейте, @Mincho Georgiev

На какви цени и колко големи са предлаганите растения и откъде могат да се вземат? 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 1 час, Mincho Georgiev написа:

пенсионер съм и се занимавам с развъждането на еретично-маслени растения. 

Предполагам, че се има предвид етерично, а може би... еротично- маслени... ;-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Различни размери са, но всички са от тази година, можете да ми пишете на мейл minchogeorgiev1@gmail.com какво конкретно ви интересува.

Да, за етерично-маслени става дума, автоматичния правопис го сменя, нямам представа защо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
преди 32 минути, Mincho Georgiev написа:

 

Да, за етерично-маслени става дума, автоматичния правопис го сменя, нямам представа защо.

Остави го така, няма шанс някой да не влезе в темата. :)

Инак, догодина ако правиш пак, бих се включил. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Интересно, че при първото отваряне не забелязах грешката в правописа. Но при второто направи впечатление. Дали е еретично органите да се произнасят ;)

Може ли някакви снимки на растенията? И ценови рамки? Вие в кой край на страната се намирате?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Минчо, предвид, че си се регистрирал за пускане на обявя, държа към всяко растение по-горе да има обявена цена и разфасовка, напр. в 1 л саксия - 2 лв, 2 л - 5 лв и тн. След като ние те приемаме чистосърдечно, мисля заслужаваме реципрочно отношение.

Нека не изпадаме като в онази ситуация на сергията на пазара:

Цитат

- Здравейте, марулите по колко са?

- Пишете ЛС!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Растенията нямат фиксирана цена, крайната цена е обща и зависи от това колко и какво поръчвате. Не умея да правя снимки, съжалявам и не приемам за норма хора, които си говорят в множествено число, сякаш не са индивиди, а какавиди.  Нека не изпадаме в ситуацията:

"Ние, Еди-кой си, цар на мравуняка"

Регистрирах се за да помоля за малко поливерзум, но след като няма желаещи да споделят такъв, държа да си наблегнат на дипломите от университета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ами човек трябва да е много закъсал за конкретно растение, че да се засили без цена и снимка или поне описание да пише. Лични съобщения. Не е улеснение. Но всеки си решава. Последно пращах допитване на един поляк, който не си беше обявил цените. Прати ми листа. Наистина има интересни и редки неща, но мушмулки и дрянове в контейнери, малки растения, по 30-40 лв. И това без транспорт от Полша... Пеканите дали не бяха по 60-70 лв. бройката. Не че бях мотивиран да вземам, но исках да си направя сметка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Чудесно, щом не може с добро, да пробваме с пари.

Бих искал да поръчам от целия асортимент по 1 бройка. Моля за цена, може и на лично съобщение.

Ест. после ще ги пусна тук.

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Здравейте Боби, в момента от обявените 29 растения са налични 25. По една бройка от всяко ще ви струват 100 лева. Естествено, ако не ги вземете, никой няма да ви обвини в лъжа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Някой има ли интерес да погледа зимата прибсебе си малко топлолюбиви растения в малки саксийки, като в замяна получи каквото си хареса? Условието е да имате топла стая и южен прозорец. За момента салвиите са най-много...

:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

За къде това.. аз съм в Пловдив.. не знам, дали ще си струва "разходката"?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Ще го измислим, важното е да има желание. 

Към списъка се добавят : 

- Ябълкова мента  Mentha x villosa var. alopecuroides ('Bowles' Apple Mint)
- Бананова Mentha arvensis 'Banana' (невероятна!)
- Алое Вера (  Chinese Aloe, Indian Aloe, True Aloe, Barbados Aloe ) 

Цената на повечето тревисти растения е 5 лв/ бр, на някои храсти и дървета 7-10. Скоро ще кача снимки. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
На 12.08.2020 г. at 20:28, Mincho Georgiev написа:

Някой има ли интерес да погледа зимата прибсебе си малко топлолюбиви растения в малки саксийки

После обратното изпращане как става?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 8 минути, Mihail Mateev написа:

После обратното изпращане как става?

Гледам да минимизирам разходите за транспорт на растения, едно защото ми е неудобно и второ защото оскъпява. Видях, че се организират срещи на форума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 4 минути, Mincho Georgiev написа:

Гледам да минимизирам разходите за транспорт на растения, едно защото ми е неудобно и второ защото оскъпява. Видях, че се организират срещи на форума.

Викаш, пролетес да носим порасналите растения на срещата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev

@Mincho Georgiev, ментите колко големи са? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Имам различни размери от различните видове, а и растат много бързо. Те не са от семе, а от разделяне на коренище. Коя те интересува?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 4 минути, Mincho Georgiev написа:

Коя те интересува?

Всичките видове, които имаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване