Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Дима Савчева

Пауни

Recommended Posts

Дима Савчева

Здравейте, извинявам се ако темата ми не е за тук но търся информация от всякъде. Отглеждам чифт пауни и сега е размножителния период и са малко по-шумни от обикновенно. Тази сутрин получих оплакване от комшиите ми който щели да пуснат жалба. Въпроса ми е дали съм в нарушение и някой имал ли е подобни проблеми? Благодаря предварително. :)  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Здравейте! Ами с някои съседи излизат такива проблеми, някои и с кокошки не могат да се погодят. Не съм отглеждал пауни и не знам, но баща ми е разправял как навремето някакъв мъж бил завъдил в селото донесени от странство и ги гледал свободно. Качвали се на покривите, прелитали дуварите и правели поразии на съседите (ядат храната на техните кокошки и прочие) и хората вдигнали врява и ги махнали. Въпросът е, че тук е въпрос на шумове.

В какво населено място живеете? Петли може ли да се отглеждат, щото на места и това погват? Проблемът е, че който е така настроен, все ще намери за какво да се захване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Дима Савчева

Живеем в едно Пазарджиско село в което почти във всяка къща има кокошки и ние също имаме но 4 на брой и 2 петела от тях не се оплакват само от пауна. А преди нас се бяха заяли и със съседа от другата им страна, че там пък кучето им лаело много. Направо нямам думи 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 56 минути, Дима Савчева написа:

Живеем в едно Пазарджиско село в което почти във всяка къща има кокошки и ние също имаме но 4 на брой и 2 петела от тях не се оплакват само от пауна. 

Да ти кажа, доста силни и стряскащи звуци издават мъжките. За последно, слушах един преди 2-3 дни. Ако съм на под 50-60 метра и нямам прилична дограма, и на мен ще ми е неприятно тази гад да ми врещи сутрин или след обяд. А и не можеш винаги да затваряш прозорците. 

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Дима Савчева написа:

Живеем в едно Пазарджиско село в което почти във всяка къща има кокошки и ние също имаме но 4 на брой и 2 петела от тях не се оплакват само от пауна. А преди нас се бяха заяли и със съседа от другата им страна, че там пък кучето им лаело много. Направо нямам думи 

Вас лично смущава ли ви звукът? Някои хора си "търсят правата". Преди години си спомням в 3 следобед на един строеж как излезе една "комшийка" и бълваше огън как сме вдигали шум между два и четири (а то е строеж, покрив разкрит, чакат се дъждове) - мисля, че инструментът, който ѝ беше в повече, беше ръчен ударен такер. Просто някои хора имат слаби нерви. Ако имахте овце, сигурно съвсем щяха да се озъбят? Щото те блеят доста силно, когато искат нещо.

Разбира се, търпението на всеки е различно. Но ако на някой все нещо му пречи, аз бих имал едно наум. Най-добре говорете и опитайте да намерите общ език и да се разберете взаимно. Те ако са на ваше място какво биха направили? И днес ако е за паун, утре за куче, след време за какво? Вие имате ли някакви козове?

Затова харесвам американците как имат големи площи и съседи няма, или са достатъчно далече, и няма кой да прави проблеми. При мен на Балкана е горе-долу така и дори да режа с циркуляр в полунощ няма кой да чуе :) Не че го правя.

А такива звуци ли издават?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Дима Савчева

не мисля, че ми трябват козове в крайна сметка те не крякат постоянно и а са в моя двор. Те са граждани, който си купиха къща на село преди 1 година и искали тишина ами да бяха помислили по-рано или да си бяха взели вила на балкана. Аз не съм тръгнала с лошо към никого и не мисля да го правя ако искат да пускат жалби ако вече някоя институция се обърне към мен и ми кажа, че нарушавам обществения ред тогава ще го мисля повече. Те били разучили и питали някъде си че се правило операция на гласните струни на животното, за да не кряка, но аз не мисля да причина нещо подобно на животинката щом така е създадена значи ще си кряка :)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Дима Савчева

Да това са звуците но не толкова продължителни и не често 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ами те и котките бая мяукат в размножителния период, някои кучета пък лаят много, петли много кукуригат... Щом са граждани, това обяснява донякъде нещата. Но щом са пришълци вие сте в по-добра ситуация, ако имате животните отпреди. Дори в някои места, където съм бил, хора имат право да отглеждат добитък, ако отглеждането им предатира ставането на населеното място на град (говорим за отглеждане примерно на коне много поколения), макар и според новите закони да е забранено.

Но стига ли се "до институциите", нещата не са добре и всички ще имате проблеми. Тези операции на гласните струни за мен са абсурдни. То бива изкуствена работа. Цялата природа да се подчинява на ушите на човека?!

Има ли как да се постави/посади някаква физическа преграда, която да отклонява звука от пауните? Както има стени около магистрали? А и това мисля, че би бил проблем лятото, когато има отворени прозорци.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Нощем ли крякат или денем? И колко често са там съседите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

Кажете им да "духат супата".

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Въобще не им се впрягайте. Който е със слаба нервна система го дразни дори шумът на вятъра. 

В селото има едно семейство, което отглежда и токачки, и пауни, и смеещи се гугутки :D Концертът е пълен, на мен ми харесва. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Дима Савчева

Идват си от време на време, а животните са при заварено положение. Ние също бяхме взели токачки, но сами ги махнахме, защото те наистина не спираха да крякат и от съображение ги заменихме за други пилета. Все пак и ние сме хора и не отглеждаме животинките си с цел да пречим на някой. Имам 11 месечна дъщеричка която обожава и пауните и кокшчиците :) . Мисля преди да са предприели нещо съседите да отида и да си регистрирам животните в общината, за да си имам документ за  тях, а после ще очакваме включване от съседите. Заплашват ни че ще берем ядове да видим какви ще са :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 1 час, Александър Ал написа:

Кажете им да "духат супата".

 

Не е точно така, защото пък те ще ти нахранят пауните с малко третирано жито за посев. Почне ли една война, рядко се разминава без жертви.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал
преди 35 минути, Kalam Mekhar написа:

Не е точно така, защото пък те ще ти нахранят пауните с малко третирано жито за посев. Почне ли една война, рядко се разминава без жертви.

Най-лесно е да се правят злини. Недостойните дела не могат да бъдат характерни за всички. Само за мерзавците.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 13 часа, Александър Ал написа:

Най-лесно е да се правят злини.

Знаеш, колко злини са се вършили в цялата човешка история. И, всеки е бил убеден, че той е прав, докато ги върши. Единият смята, че има право да отглежда пауни, а другият - да спят на спокойствие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

На такъв човек все ще има какво да му пречи... Че забраниха свинките в задния двор. Да му позиционираш една кочина на 5-6 метра от басейна грух-грух..

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

През последните години определено се наслагва някакво погрешно мнение, че всеки е единствен и неповторим в света и всички са длъжни да се съобразяват с него – да се създава безопасна среда, за да не би да се контузи някъде, да му се осигурява тишина, че видите ли неговият сън е най-важен. За да се осигури всичко това обаче, се изменят, ограничават, забраняват естествени дейности от ежедневието, поминъка. И за съжаление масата започва да приема това като даденост. Също както прочетох, че на младо семейство детенцето било ухапано от пчела, поради което дядото-съсед да си махнел пчелните семейства. Да, ама те пчелите могат да достигнат до 10 км в едната посока, а да отидат и се върнат до 5. Каква е гаранцията, че като не са в съседния двор, а извън селото няма да има ухапвания? Та, в този ред на мисли, трябва ли изобщо да забраним пчелите, защото някой някъде може да бъде ухапан. Същото е с домашните любимци и селскостопанските животни. Щото някой има лабава нервна система, не желае да си признае, че има проблем и да вземе мерки да си го реши, ще тероризира съседите да си махнат птиците. Утре същият нервак ще се подразни, че на другия съсед кравата мучи, а на третия агнетата блеят.

П.п. Ще цитирам култова реплика от любим филм: „Кучета и котки може, а прасета не може?“

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 3 минути, Миленка® написа:

През последните години определено се наслагва някакво погрешно мнение, че всеки е единствен и неповторим в света и всички са длъжни да се съобразяват с него ...

Поне през последните няколко хиляди години е така. Но, до преди 1-2 века, претенциите са се подкрепяли или отхвърляли с брадви, копия и мечове. Това си е било един вид спирачка. В смисъл, че, преценяваш, заслужава ли си да се кълцате и мушкате със съседа за това, че кучето му лае прекалено силно. Днес, всеки снима с телефон и пише жалба. Сравнително безвредно начинание, което оправдава и увеличеният брой претенции за дреболии. Дребни проблеми, дребни хорица, представители на отдавна започнал да деградира човешки вид.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Дима Савчева
преди 24 минути, Миленка® написа:

През последните години определено се наслагва някакво погрешно мнение, че всеки е единствен и неповторим в света и всички са длъжни да се съобразяват с него – да се създава безопасна среда, за да не би да се контузи някъде, да му се осигурява тишина, че видите ли неговият сън е най-важен. За да се осигури всичко това обаче, се изменят, ограничават, забраняват естествени дейности от ежедневието, поминъка. И за съжаление масата започва да приема това като даденост. Също както прочетох, че на младо семейство детенцето било ухапано от пчела, поради което дядото-съсед да си махнел пчелните семейства. Да, ама те пчелите могат да достигнат до 10 км в едната посока, а да отидат и се върнат до 5. Каква е гаранцията, че като не са в съседния двор, а извън селото няма да има ухапвания? Та, в този ред на мисли, трябва ли изобщо да забраним пчелите, защото някой някъде може да бъде ухапан. Същото е с домашните любимци и селскостопанските животни. Щото някой има лабава нервна система, не желае да си признае, че има проблем и да вземе мерки да си го реши, ще тероризира съседите да си махнат птиците. Утре същият нервак ще се подразни, че на другия съсед кравата мучи, а на третия агнетата блеят.

П.п. Ще цитирам култова реплика от любим филм: „Кучета и котки може, а прасета не може?“

Лошото е че при тях и кучета и котки не може. Отровиха котката на съседите :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване