Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Дима Савчева

Пауни

Recommended Posts

Kalam Mekhar
преди 30 минути, Дима Савчева написа:

Отровиха котката на съседите :(

Тогава, доста точно съм предвидил, какво ще стане, когато им кажете "да духат супата", както ви посъветва колегата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 44 минути, Дима Савчева написа:

Лошото е че при тях и кучета и котки не може. Отровиха котката на съседите :(

Значи проблемът е със комшиите. Щом кучета и котки са им трън в очите. Ако имат и връзки или повече пари и вече светът се върти около им...

Но с тризъбеца напред и без компромиси не се постигат добри взаимоотношения. Но отстъпките трябва да бъдат взаимни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Дима Савчева
преди 1 час, Kalam Mekhar написа:

Тогава, доста точно съм предвидил, какво ще стане, когато им кажете "да духат супата", както ви посъветва колегата.

Аз нищо няма да им казвам нито ще им правя нещо. Стоим и чакаме да видим какво ще направят те. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Александър Ал

на първо време им спукайте гумите на БМВ-то, ако не го прибират винаги и ако няма позиционирана камера. Ако има- пак го спукайте, но заложете гвоздеите 20 метра надолу по улицата.

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Дима Савчева
преди 1 час, Славянски написа:

Значи проблемът е със комшиите. Щом кучета и котки са им трън в очите. Ако имат и връзки или повече пари и вече светът се върти около им...

Но с тризъбеца напред и без компромиси не се постигат добри взаимоотношения. Но отстъпките трябва да бъдат взаимни.

Лошото е че имат да. Те са семейство лекари мъжът е много човечен и разбран, но лошото е че слуша жена си а тя е тази, която прави поразиите. Аз не искам разправии и кавги с никой, затова и нищо няма да предприема докато не видя те какво ще направят. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 23 минути, Александър Ал написа:

на първо време им спукайте гумите на БМВ-то, ако не го прибират винаги и ако няма позиционирана камера. Ако има- пак го спукайте, но заложете гвоздеите 20 метра надолу по улицата.

Ти се шегуваш?! Така ли се печелят съседи? Гледал си прекалено много филми.

преди 23 минути, Дима Савчева написа:

Лошото е че имат да. Те са семейство лекари мъжът е много човечен и разбран, но лошото е че слуша жена си а тя е тази, която прави поразиите. Аз не искам разправии и кавги с никой, затова и нищо няма да предприема докато не видя те какво ще направят. 

И аз имам един такъв опит от преди години. Мъжът беше кротък и нямаше проблеми, но жената и дъщеря му си навиваха нещо и правеше сечено. Просто не беше негова воля, но щом жената ти се е качила на главата - на практика стана. Уж бяхме на село, а ни забраниха да правим кокошарник, а всъщност от другата страна на оградата им беше тоалетната която от страна беше доста зловонна. Почнахме го и така и си остана недовършен.

Според мен градските хора не са навикнали на взаимоотношения като на село, просто защото в града (или в блока) взаимоотношенията са почти изключително недъгави, оскъдни. И всеки си е в кутийката, зад стени (дори не дувари), и си гради целия свят... Дано пък им се размекне сърцето? Но ако са отровили котката умишлено, работата е лоша.

Ще пуснете ли някоя снимка на тия пауни да ги видим? Яйца снасят ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Дима Савчева
преди 14 минути, Славянски написа:

Ти се шегуваш?! Така ли се печелят съседи? Гледал си прекалено много филми.

И аз имам един такъв опит от преди години. Мъжът беше кротък и нямаше проблеми, но жената и дъщеря му си навиваха нещо и правеше сечено. Просто не беше негова воля, но щом жената ти се е качила на главата - на практика стана. Уж бяхме на село, а ни забраниха да правим кокошарник, а всъщност от другата страна на оградата им беше тоалетната която от страна беше доста зловонна. Почнахме го и така и си остана недовършен.

Според мен градските хора не са навикнали на взаимоотношения като на село, просто защото в града (или в блока) взаимоотношенията са почти изключително недъгави, оскъдни. И всеки си е в кутийката, зад стени (дори не дувари), и си гради целия свят... Дано пък им се размекне сърцето? Но ако са отровили котката умишлено, работата е лоша.

Ще пуснете ли някоя снимка на тия пауни да ги видим? Яйца снасят ли?

Да тази година снесе 9 яйца от който 4 дадохме на една жена да ги наложи на кокошка и ги излюпи 4 паунчета :)

Snapchat-1033811757.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Дима Савчева

Сега ги преместихме в по-голяма клетка, че опашката доста му порасна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ако работата се закучи много, имам нелоша рецепта за паун с цитруси, стафиди, шафран и ориз... :mrgreen: Мога да препоръчам и магданоз на големи връзки. Знам, че дига потенцията у мъжа. Може би жената ще се успокои - отчаяните ситуации искат отчаяни мерки! :mrgreen:

Шегата настрана... човешката драма е най-голямата драма на света. Един дядо из Родопите ми беше казал, къща да полегне - ще я изправиш, ама човек да накривиш - няма изправия! Аз не бих могъл да обитавам такава среда, в която комшии си тровят котки. Желая ви успех, макар че по въпроса в началото на темата не мога да помогна :(

Ще споделя само, че комшиите ни на ограда (ажурна) гледаха 20тина гъски почти 3 години и въпреки епичните концерти, никога не са ни пречили. Накрая ги продадоха, защото на тях самите им пречиха :D Но в момента имат и коне, телета, овце, прасета, ловни кучета, сума кокошки, гълъби, гугутки и какво ли не. Животинските звуци определено дразнят по-малко от човешките :D

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Дима Савчева
преди 3 минути, Боби Димитров написа:

Ако работата се закучи много, имам нелоша рецепта за паун с цитруси, стафиди, шафран и ориз... :mrgreen: Мога да препоръчам и магданоз на големи връзки. Знам, че дига потенцията у мъжа. Може би жената ще се успокои - отчаяните ситуации искат отчаяни мерки! :mrgreen:

Шегата настрана... човешката драма е най-голямата драма на света. Един дядо из Родопите ми беше казал, къща да полегне - ще я изправиш, ама човек да накривиш - няма изправия! Аз не бих могъл да обитавам такава среда, в която комшии си тровят котки. Желая ви успех, макар че по въпроса в началото на темата не мога да помогна :(

Ще споделя само, че комшиите ни на ограда (ажурна) гледаха 20тина гъски почти 3 години и въпреки епичните концерти, никога не са ни пречили. Накрая ги продадоха, защото на тях самите им пречиха :D Но в момента имат и коне, телета, овце, прасета, ловни кучета, сума кокошки, гълъби, гугутки и какво ли не. Животинските звуци определено дразнят по-малко от човешките :D

 

Прав сте да с такива хора няма как да се разбереш. Дано само да не стигат до крайности, защото тогава вече няма да се разберем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Сама казахте, че пауните са по-шумни в размножителния период, съвсем скоро той ще отмине. Най-добрият начин е да се държите дружелюбно със съседите, независимо, че очаквате удар под кръста от тях. Много често постоянната усмивката, добрата дума, доброто отношение, вършат повече работа от увещанията и отварят много врати.

За съжаление отдавна са отминали добрите практики като да отнесеш сладкиш или парче баница на съседите. Но моите баби, също и майка ми сега винаги са го правили. Можете да пробвате такъв подход, знам ли? Определено с разправии нищо няма да постигнете, а и с разправии ще са губещи и двете страни.

Направете първата крачка, поканете ги на кафе в двора или на чаша домашна ракия ... може пък да не са чак такива темерути ...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Дима Савчева
преди 22 минути, Миленка® написа:

Сама казахте, че пауните са по-шумни в размножителния период, съвсем скоро той ще отмине. Най-добрият начин е да се държите дружелюбно със съседите, независимо, че очаквате удар под кръста от тях. Много често постоянната усмивката, добрата дума, доброто отношение, вършат повече работа от увещанията и отварят много врати.

За съжаление отдавна са отминали добрите практики като да отнесеш сладкиш или парче баница на съседите. Но моите баби, също и майка ми сега винаги са го правили. Можете да пробвате такъв подход, знам ли? Определено с разправии нищо няма да постигнете, а и с разправии ще са губещи и двете страни.

Направете първата крачка, поканете ги на кафе в двора или на чаша домашна ракия ... може пък да не са чак такива темерути ...

Това го пробвах ме още със нанасянето им преди година и половина, но както казах и по-горе диалог се получи само с мъжа. Няма как да общуваш с някой който явно уважава само себе си. Аз веднъж опитах и бях до там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 2 часа, Боби Димитров написа:

Ще споделя само, че комшиите ни на ограда (ажурна) гледаха 20тина гъски почти 3 години и въпреки епичните концерти, никога не са ни пречили. Накрая ги продадоха, защото на тях самите им пречиха :D Но в момента имат и коне, телета, овце, прасета, ловни кучета, сума кокошки, гълъби, гугутки и какво ли не. Животинските звуци определено дразнят по-малко от човешките :D

А гъските крякат много. Ние имахме около година, но за мен беше приятно как обръщат внимание, а и това беше една от идеите да ги вземем - да сигнализират при появата на външни хора и животни. Но наистина от крякането им не можеш избяга. Патките също са гръмогласни.

Според мен човек не може да отиде на село и да няма респект към селския бит. Може би е трябвало да потърсят имот във вилна зона за снобари, но не им го казвайте. Хората понякога се променят, но ако са нервни и им "тръгнеш на нож" - ами няма да стане работата. Затова съветът ми е да търсите разбирателство поне от ваша страна. Деликатен е балансът между свобода и вмешателство.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване