Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

valkirilov

Как да предотвратим завъждането на гъсеници на балкона?

Recommended Posts

Kalam Mekhar
преди 3 минути, alys написа:

Значи белите точки са от трипсите. Против трипсите дали няма да свършат работа разни сини цветя, евентуално лепливи сини уловки?

Ще свърши - циперметрин и производните му невротоксини. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Добре е да пръскаш и в почвата с чесновата настойка, не само листата. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
valkirilov
преди 14 часа, alys написа:

За всеки случай да попитам, нали пръскаш основно отдолу на листата? 

Докато беше по-буйна "градината" не знам колко точно попадаше под всички листа, но откакто изгорих и останах почти без никаква листна маса - пръскането отдолу е по-лесно и достъпно.

Иначе много благодаря за рецептите! Също така да попитам има ли някакво минимално време между процедурите, което да ми препоръчате.. че както се вижда, сам не ги смятам много коректно нещата все още.

 

преди 14 часа, Kalam Mekhar написа:

Какъв симпатичен трипс. Има летящи листни въшки (в зряла фаза на развитие), но не и такива, които приличат на трипсове. 

Друго си е като човек има опит и ги разбира кое какво е, а не като мен да гадае и да се чуди мушичка ли, въшка ли е, полезно изкопаемо ли е.. 

 

преди 13 часа, Миленка® написа:

Добре е да пръскаш и в почвата с чесновата настойка, не само листата. 

Да, така правя. Уж пръскам и почвата, пък колко файда има до момента не знам, но нищо не ми пречи да продължавам.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Потърси си ето такива уловки  и такава лента, нарязва се и се закачват до прозорец. Ако са големи, и едните, и другите се нарязват на по-малки парчета. Сещам се, че моите трябва да ги подменя с нови, че са пълни с разни насекоми. Казаха ми, че бялата лента става за въшки. Има и жълти, но съм закачила само сини и бели в оранжерията.

https://shop.agrodrip-zahara.com/sini-ulovki-golemi

https://www.cvetna-gradina.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=969&category_id=99&option=com_virtuemart&Itemid=1

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 8 минути, alys написа:

Потърси си ето такива уловки https://shop.agrodrip-zahara.com/sini-ulovki-golemi

 

За статистика ли ще ги ползва?  Пръскачка му трябва според мен.

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Според мене, на тези уловки се лепят част от насекомите. Това е част от борбата с тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 28 минути, alys написа:

Според мене, на тези уловки се лепят част от насекомите. Това е част от борбата с тях.

Точно така. А, другата част, за останалите 90%, които за няколко дни ще се увеличат на квадрат, каква е борбата ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Не бих си напръскала подправките (почти) с каквото и да било. Малко съм на принципа - болно ли е, нападнато ли е, режи, скуби и хвърляй. 
Освен билките какво друго има на балкона? Има ли цветя? Босилекът доста бързо се развива. Дори август съм сяла за в саксия. Магданозът, ако е орязан, пак ли го нападат разните насекоми? Коя билка/подправка привлича най-много пълзящи и хвърчащи? Ще напръскаш и после ще го ядеш... не ми се връзва, дори да са спазени карантините. Самия балкон може с нещо да се напръска да се изтребят, ако са се заселили там. После да се почне отначало. Но всеки си преценява. Зимата се отказах от приютените хризантеми и куркума, защото бяха нападнати от акари и част от тях бяха плъзнали по доматения разсад. За щастие, ги хванах доста бързо. От биото може да се опита пръскане с Пиретро Натура (не знам дали го предлагах вече). После да се наблюдава дали има точици, дали има нещо отдолу на листенцата, да се изчака доста повече от карантината и чак тогава да се яде нещо. Нападнат магданоз от акари просто го орязах и изхвърлих. Шсе занимавам.... :mrgreen:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

Аз не отглеждам нищо ядливо на балкона и пръскам с пулверизатор на около две седмици. Първо се завъдиха белокрилки по петуниите. За около две години и редовно пръскане ги махнах. От миналата година са се завъдили паякобразни акари и те са истинска напаст. Сега ще наблюдавам розите, където най- много се развъждат, дали ще се появят пак след обработката с Тепеки. Губената мушица не я броя. Не знам, дали е възможно отърваване от нея.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване