Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Ру®
На 5.08.2020 г. at 16:03, Mihail Mateev написа:

Ру, трябва да се прави разлика между Murraya Paniculata и Murraya Koenigii.

Ти от кое имаш в офиса? :)

Ето това имаме в офиса: 

viber_image_2020-08-06_16-27-21.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Охооооооо Паниката има много да подарява, дънса май, а да почва по домова книга! Аз съм номер 2 :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev

Ру, аз не ги различавам. Листата си приличат, но при условие, че никой не гарантира какво е, нека някой друг да му се радва. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
На 6.08.2020 г. at 17:53, Боби Димитров написа:

Охооооооо Паниката има много да подарява, дънса май, а да почва по домова книга! Аз съм номер 2 :D

Той ги бил поверил на един друг колега, щото се е уморил да се бори с акарите... Ама аз мисля, че щом е в офиса - мога и аз да се разпореждам... ;-) 

А ето и буквално какво ми отговори на въпроса, дали тая Murraya, дето я има, може да я подарим на някого, който е голям мераклия: "Нямам я... Вече е на краско, но ако някой иска да дойде в офиса и да си вземе. Трябва обаче да е защитил докторантура по борба с акарите... ;)"

Това за докторантурата сигурно е нещо важно за него, понеже и той самият е PhD ;-) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

Извън темата
На една нападната от акари и въшки саксия, сложих 2 вкоренени предварително скилидки чесън и си растат в нея заедно с растението - ни акар остана, ни въшчица.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik

Айде и аз да кажа за мураята. Купена е от Христо Христов (https://hobi-semena.com/muraya.html). Малките (4 бр. са май) са от нейни семена които намушках на шега в саксията. Всичко е ЯКО с акари и щитовидни въшки. Нито колегата нито аз я искаме...държим я колкото да не я хвърлим, та МОЛЯ ви елате и ги вземете да ги съживите и да им се радвате. Иначе е доста издържливо животно, т.е. растение....на 2 пъти съм я рязал до ниво "само стъбло", вадил от пръстта на гол корен, киснал в отрови и садил наново...и все оживява :). За вкуса на листата...елате и опитайте....но ще има привкус на въшки :) На мене лично миризмата много ми харесва, но всички колеги я мразят. Плодчетата бях чел че са ядливи (но с отровна семка). Опитах ги....не мога да опиша вкуса, но да кажем че в началото доста ми харесва за 5-6 секунди и после остава неприятен, силен и продължителен вкус.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 5 минути, Panik написа:

та МОЛЯ ви елате и ги вземете да ги съживите и да им се радвате.

@Panik, ако сте навит/а да ми я пратите по Еконт за моя сметка, ще я взема. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Е те са 4 броя малки и 1 голяма, всичко накуп ли искаш? :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik

честно казано изобщо не ми се занимава с тая мурая...прекалено много сили и нерви съм хвърлил по нея :) А и доколкото разбирам вие вече си имате семенца. Нека който няма и е наблизо да мине и да си вземе по 1 коренче.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 4 минути, Panik написа:

доколкото разбирам вие вече си имате семенца

Все още си ги чакам семенцата. После ще ги сея, после ще разсаждам, после ще чакам една година, докато растенията станат достатъчно големи, че да късам листа. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

И аз бих взел коренче :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik

Наистина не ми се занимава с еконт! Измислих :) Цената на първото подарено растение ще бъде човека да ви изпрати едно и на вас ;) Ако никой не дойде до 1 месец ще се жертвам и ще ходя до Еконт да пратя едно :)

Растенията са в София до кошарите...май горе долу всеки работен ден съм тук между 12 и 19...горе долу.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 2 минути, Panik написа:

първото подарено растение ще бъде човека да ви изпрати едно и на вас

Съгласен съм :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ами добре, освен аз да се разбера с @Ру® нещо и да взема растенията и да ги пратя по еконт? @Mihail Mateev и @Mincho Georgiev - пратете ми на лични данни за куриер!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 36 минути, Боби Димитров написа:

Ами добре, освен аз да се разбера с @Ру® нещо и да взема растенията и да ги пратя по еконт? @Mihail Mateev и @Mincho Georgiev - пратете ми на лични данни за куриер!

Може ли на евентуалната среща? До нашта махала няма еконт, а рядко ходя надолу...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev

Леля Мораг обяснява за ползите от къри лист

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
преди 1 час, Mincho Georgiev написа:

Може ли на евентуалната среща? До нашта махала няма еконт, а рядко ходя надолу...

По-скоро не... Едно, че не се знае дали ще има такава, после искам да направя услуга от типа вземи и прати, а не вземи и отглеждай неизвестно колко време, а то вземе та се гътне своевременно. Да оставим за сега растението при Ру и да видим как ще се развият нещата, щом е проблем ходенето надолу.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване