Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Kalam Mekhar

Съвети за вкореняване на резници

Recommended Posts

Kalam Mekhar

Някой може ли да ми каже хитринка да предпазя зелени резници от гниене след засаждането им в земята (саксия). Заръчах на един човек да ми донесе резници от определен сорт смокиня и той ми донесе един плик с листа и зелени резници (върхове на клони). Изхвърлих боклука и отбрах няколко резника, който сложих във вода. Докато са във водата и я сменям редовно, всичко е ОК. Проблемът е, какво да направя, за да не изгние зеленото клонче след засаждането в саксия. Не съм правил много експерименти със зелени резници, но, тези, които съм правил са неуспешни. Минава ми през главата да ги напръскам обилно с Quadris, но, той ще ги предпази само от мухъл. Не и от бактериите. 

Ще се радвам, ако някой има подкрепени от опит идеи и ги сподели.

Благодаря предварително за отговорите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev

Във водата ще пусне ли коренче? Ако пусне коренче, изчакай да направи поне няколко коренчета, после го премести в лека водопропусклива почва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Имам опит само с касис и домати, но и двете пускат корени като плевел, така че не е интересно. Първите резници касис ми бяха казали да сложа в пясък и торф, ама нямах торф тогава и смесих градинска почва, пясък и малко оборски тор. После нямаше проблем при пресаждането есента в градината. Дори май не изчаках да стане есен. Първите лозови резници бяха пуснали корени във вода, но ги уморих без бой. Следващите лозови резници директно пролетта ги засадих и всичко точно, само поддържах влага. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Касисът е зрял резник, демек на пролет вземаш дървесина, която е узряла предната година. Доматът е вече зелен, но действително лесно се вкоренява.

Моят опит е със зелени резници от камчатка, по идея на Адриян, но за жалост едните изсъхнаха заради моя грешка, а другите изгниха. Ще следя темата, защото оня ден резнах върховете на 2 боровинки (зелени) и са във вода, но се чудя как да ги пробвам за вкореняване.

Отделно имаше някаква логика, която се бистри покрай мушкатата, но съм я забравил... че трябвало ако е зелена чепка да засъхне за ден, а после да се слага във вода, пък ако е зряла, директно в почва... или обратното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 33 минути, Mihail Mateev написа:

Във водата ще пусне ли коренче? Ако пусне коренче, изчакай да направи поне няколко коренчета, после го премести в лека водопропусклива почва.

В чаша с чиста  вода, покрита с втора чаша, пускат корени без проблем. Сложа ли ги в саксия с почва или торф, започват мъките. Даже съм се отказал да ползвам торф, че загубите са ми по- големи и при зрели резници. Ако беше пролет, щях да ги засадя в някакво парниче навън, но, сега не му е времето за това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Краставиците също се вкореняват лесно във вода. Без да искам прекъснах една и я вкорених впоследствие. Може би по-бавно от доматите, но стана.

Иначе против гниене, бях чел рецепта с канела и мед, в която смес се топват резниците. Не проработи на камчатки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev

За вкореняване (гледал съм за къри лист, защото нали това ме интересува) индийците ползват мед, канела, куркума като хормон на растежа. Просто голото място на резника го топват или овалват в съответния мед/канела/куркума и после забиват пръчката направо във влажната пръст. После покриват с найлонов плик. Проверяват всеки ден как е - след 20 дни клончето се е разлистило и пуснало хубави корени.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 52 минути, Kalam Mekhar написа:

В чаша с чиста  вода, покрита с втора чаша, пускат корени без проблем. Сложа ли ги в саксия с почва или торф, започват мъките.

Освен да си направиш хидропоника или аквапоника... Така ще прескочиш елемента с почвата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евелина
преди 6 часа, Боби Димитров написа:

Отделно имаше някаква логика, която се бистри покрай мушкатата, но съм я забравил... че трябвало ако е зелена чепка да засъхне за ден, а после да се слага във вода, пък ако е зряла, директно в почва... или обратното.

Боби, за мушкатата е обратното: Зелените резници лесно гният във вода , може би защото нямат още "дървесно" стъбло - да ги държи. Та затова зелени резници се слагат направо в почва, може да се сложи полиетилен отгоре. Зрелите резници, които имат вече дървесина , при престой във вода не се скашкват лесно, може да ги чакаш да пуснат корени във водата. Аз използвам вкоренител , някакъв такъв :   https://www.sortovisemena.bg/2479-vkorenitel-za-reznici и се хващат почти всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 1 час, Славянски написа:

Иначе против гниене, бях чел рецепта с канела и мед, в която смес се топват резниците. Не проработи на камчатки.

За мед не знам. Канелата си мухлясва и е прехвалена. Коренчета ще тръгнат, докато е във водата. Почвам да се чудя, дали да не опитам с чист пясък. Агроперлит не намерих никъде в Монтана. Даже свестен строителен перлит не намирам. Само пресят отпадък от Турция, като пепел .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 5 часа, Kalam Mekhar написа:

Почвам да се чудя, дали да не опитам с чист пясък.

Кактуси и алое така ги вкореняват - във влажен пясък на хладина.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Marangoza

Рано на пролет на шега отрязах три връхчета от една смокия,която ми харесва/не знам сорта/. Сложих ги в отрязана пластмасова бутилка,налях вода,покрих ги с черен найлон от торбичка да им е тъмно. В началото редовно сменях затоплената вода на 2-3 дни,после ми омръзна.След месец може би,забелязах белите пъпчици,после се удължиха и заприличаха на корени.Единият резник разви и листа и го засадих директно в земята. Жив е още и видях днес че е развил нови листа,следващият път ще го снимам.Двете снимки са от днес,само смених водата,че беше помътняла.

смокиня2.jpg

смокиня2а.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

@Marangoza : Доста си измъчил растенията да ги държиш до сега във водата. Във вода, която се сменя редовно, успехът е много голям. В чистата вода почти няма бактерии, мухъл и определено няма ларви на гъбена (почвена) мушица.  След пресаждането е проблема. Не знам, дали зелени резници ще оцелеят толкова време във вода, колкото узрелите. Твоите ги е спасил плика и въздушните корени, които са се развили в покритото от него пространство.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 20 часа, Kalam Mekhar написа:

@Marangoza : Доста си измъчил растенията да ги държиш до сега във водата. Във вода, която се сменя редовно, успехът е много голям. В чистата вода почти няма бактерии, мухъл и определено няма ларви на гъбена (почвена) мушица.  След пресаждането е проблема. Не знам, дали зелени резници ще оцелеят толкова време във вода, колкото узрелите. Твоите ги е спасил плика и въздушните корени, които са се развили в покритото от него пространство.

Смяташ, че ларви на гъбена (почвена) мушица могат да живеят във вода??

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 36 минути, Любо Д написа:

Смяташ, че ларви на гъбена (почвена) мушица могат да живеят във вода??

Нещо не ти хващам мисълта. За какво пишеш и откъде си го прочел ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

Много обичам смокини и на пук на условията ни и късните слани, смятам да отгледам плод (някога:grin:). Развъждам каквито сортове ми попаднат и редовно транспортирам смокинови разсади из половин Европа, а у дома ми ги уморяват.
На въпроса... Пробвала съм да ги държа навън, в стая, в кутия - с мед, куркума, хормон и без нищо, в пясък, във вода, в почва... За сега, май най-добре работи при мен метода - потапям зеления резник в хормон на прах, бучвам в саксийката с читава пръст (магазинска), поливам обилно, слагам в прозрачна пластмасова кутия с капак, оставям НАВЪН на сянка и "забравям" за почти месец. Близо 90% се хванаха - 8 сорта, от които 2 "намерени" на пътя. Тази година обаче, на десетия ден сложих кутията в колата и ги транспортирах до Германия - близо половината плесенясаха за 2 денонощия в колата (товарих предната вечер).
Другото, което ми прави впечатление е, че също си е и до сорт. Някакъв виолетов незнамсикакво, 4 пъти не ми се захваща ни зелен, ни вдървен, а една намерена изникнала от плочките на тротоара в Старозагорските бани (на студ и късни слани, но с плод), заложих 3 саксийки навън на сянка, 2 саксийки в кутията, и 2 резника във вода у дома - всичко се хвана, зелени и с дървесина. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

Оцелелите от кутията - зелени и зрели. 
Другите 2 в шишето, бяха не съвсем зелени, но и не толкова вдървесени. Сложих ги преди месец, с хормон, полях обилно, затворих с горната част, без капачка и на сянка в стаята. 

IMG_0404.jpeg

IMG_0405.jpeg

117116399_754661735075488_2048806975346087345_n.jpg

117168995_312449469901993_9161373029868842750_n.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev

Тук човекът показва начин на вкореняване на резници от смокиня.

Table of contents:
1. Preparing the cuttings – 0:11
2. Labeling the cuttings – 0:54
3. Wrapping with Parafilm  – 1:26
4. Injuring the cutting – 3:29
5. Using rooting hormone – 4:31
6. Rooting the cuttings – 5:31
7. Results – 48 days later – 6:51
8. Potting-Up – 11:51
9. Bonus tip – 13:13

You might also like these videos:
Rooting Fig Cuttings | A foolproof rooting method - https://youtu.be/cwPvmG9sK_Y
Rooting cuttings | How to root plants of Lemon Verbena from cuttings | Propagating perennial shrubs - https://youtu.be/Y1EInIVVZdA

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev

Това е също много добро, с по-различен подход - цепи кората, вместо да прави отрез в долната част на резника.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar

Така и не успях да разбера, защо увиват резника с лента. Такова нещо, като изсъхване не съм виждал никога, а една година ги държах цяла зима засадени в саксия в стая с парно отопление. Сега ги покривам с пластмасова чаша или найлонов плик и за една седмица в топло време избиват листа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване