Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

alys

Кладница и шийтаке и winecaps (Stropharia rugosoannulata)

Recommended Posts

alys

Не прибирам никъде пънчетата. 

Да отразя развитието на гъбите в пънчета. Тази година набрах малко шийтаке след няколко дни дъжд през юли. Мислех, че мицелът е умрял, но явно се развива в пънчетата от върба. Но вкусът не ме впечатли.

IMG_20180712_101631.thumb.jpg.e3ec1493caff7e5ce0947e7b15b71fd5.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

За да бера гъби следващата година, кога трябва да закупя и заложа мицела?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан
преди 3 часа, Миленка написа:

За да бера гъби следващата година, кога трябва да закупя и заложа мицела?

И аз, и аз :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Трябва през март-април Ру да ни даде отново по една лопата от неговия мицел за winecaps :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 3 часа, Миленка написа:

За да бера гъби следващата година, кога трябва да закупя и заложа мицела?

Преди месец-два :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Гошияма, въх ... :D разби ме, аз си мислех, че овреме се съм се замислила по въпроса.

Ееем, ще поръчам сега и ще сложа в мазето, белким форсирам производството ...

преди 41 минути, Боби Димитров написа:

Трябва през март-април Ру да ни даде отново по една лопата от неговия мицел за winecaps :D

Ру знае ли, че трябва? :glasses:

преди 43 минути, Лозан написа:

И аз, и аз :D

И тиз, и тиз ... :D Имаш ли мицел или ще поръчваш? Ако ще поръчваш - откъде? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Нямам си мицелче, и не съм проучвал от къде може да се вземе. Бих си направил партия с някой, ако иска шийтаке, че много ми харесват. Страшно ароматни са :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
преди 18 минути, Миленка написа:

Ру знае ли, че трябва? :glasses:

Знае ами, от как на срещата през март ми даде ялов мицел :D Иначе действително е удобно тогава да донесе още - Алис си взе и после й се захвана добре и беше пускала снимки с реколта!

Лозко, шит-акито явно трябва първо да се изсуши и после да се готви, защото прясно няма никакъв вкус и бих казал никакъв аромат. Поне тия две партиди, които съм получавал подарък от двама несвързани производителя бяха така - те самите изнасят само сушени.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Аз смятам да си купя шийтаке и кладница. Като поразгледам, ще пиша, аз също съм "за" партия. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
Just now, Боби Димитров написа:

Лозко, шит-акито явно трябва първо да се изсуши и после да се готви, защото прясно няма никакъв вкус и бих казал никакъв аромат. 

И аз съм на това мнение, затова обикновено купувам гъби, суша ги и така ги ползвам. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Аз миналата година случайно се запознах с някакъв маняк, който гледа кладница на чипс, донесе ми, гъбите мн вкусни, сичко точно, обаче си стерилизира чипса на стари гуми - каза, че нямало друг вариант да ти излезе сметката, та засега карам само на печурки от магазина, хем са и по-хранителни, не че е ясно тях на какво ги гледат...а на пън не било пазарно-обосновано, щото не знаеш кога и колко плод ще даде, ама за домашни цели става :)

Миленка, може и напролет да сложиш мицел - за есенна реколта.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 5 минути, Оризаки Кошияма написа:

Миленка, може и напролет да сложиш мицел - за есенна реколта.

Есента :D пак си е следващата година

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ако не умре мицелът през зимата, ще раздавам. :) Става дума за гъбите от Ру, а те са Wine cap гъби (Stropharia rugosoannulata). Тук са малко почернели, но това се измива. Доколкото успях да разбера, почерняват, когато съм закъсняла с брането.

large.IMG_20180703_163623.jpg.c6894f0b30dd9a8c6a3bc72d93ff72fb.thumb.jpg.25b5c4dfbbe0df8d5f45dfb28ef9d404.jpg

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 19 часа, alys написа:

Ако не умре мицелът през зимата, ще раздавам. :) Става дума за гъбите от Ру, а те са Wine cap гъби (Stropharia rugosoannulata).

И аз така....

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

За да съхраним информацията, копирам от чата. Тема на разговора е мицелът, който донесе @alys на срещата.

Репичка

Някой спомена как се разстила мицела върху картон,ако сподели пак

 

alys

Миналата година мицела го разбърках с дървени стърготини, много дребни клонки (от клонотрошачката), може би малко суха трева, дори имаше парчета талашит. Поливах от време на време и добавях отгоре още стърготини. Картон не съм слагала, но сигурно също става.

 

alys

Срещата е била на 10 март, а първите гъби пораснаха на 3 юли, т.е. след 4 месеца.

 

alys

После имаше втора вълна през август.

 

Репичка

Какви са гъбите

 

alys

добре, че са снимките, че нищо не помня

 

alys

гъбите са Wine cap (Stropharia rugosoannulata)

 

Лозан

@Репичка аз споменах за гъбите вчера рецептата на Ру. Редиш в един кашон, като лазаня - ред дървесни трици (не борови)/ дробен мулч или нещо такова, после ред картон и така докато има мицел, който да разхвърляш помежду редовете. После слагаш кашончето в тавичка с малко вода на дъното и опръскваш кашона от всички страни, както и вътре, докато редиш лазанята обилно с вода

 

Репичка

И после

 

Репичка

Всеки ден ли се мокри

 

Боби Димитров

@Репичка Мокри се като го видиш, че засъхва. Вътре миксът не трябва да е подгизнал, но трябва да е влажен на пипане.

 

Репичка

Това и на терасата мога да го гледам на сянка така ли

 

Боби Димитров

@Репичка Докато се "размножи" - да, но после е добре в градината, на шарена сянка, на почистено от трева, засипваш го с мулч и така.

 

Боби Димитров

И държиш влага.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Боби, може ли да добавиш името на гъбите от Ру в заглавието на темата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

И линк към оргиналдъ темата за поръчка и инфо:

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Репичка

Благодаря :))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

От чата

rururuДнес 11:05

за гъбите теорията е, че най-добре се отглеждат в дървесен чипс на няколко месеца, ако е твърде стар - има опасност други гъби да са го почнали и да конкурират тези, ако е твърде млад - дървото си имало естествена противогъбична защита.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kora008

От къде мога да си взема такъв мицел?! За wine cap. Имам на няколко пънчета кладница, но миналата година нещо не се получиха нещата. Не знам дали не е умрял мицела. Брах гъби само от едно-две пънчета и то крайно недостатъчно... Отглеждането на тази сламена гъба ми се струва доста интересно, а дали е лесно?!:rolleyes:

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване