Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

alys

Кладница и шийтаке и winecaps (Stropharia rugosoannulata)

Recommended Posts

alys

От тези две дупки, които показах, не стана нищо. Обаче две пънчета плододават. Днес откъснах 330 г, а останалите ще ги чакам да пораснат още. Не бяха много за откъсване, но любопитството ми надделя и искам да ги опитаме по-младички гъбите. Голите охлюви ме изпреварват и ядат, нагризали са доста от шапките, а някои гъби са изпапкани изцяло. Наръсих с Вениш, но има едни много дребни, които са плъзнали по пънчето, мисля, че пак са охлюви. Понеже е трудно да се преборя с тях, наръсих с пепел пънчетата (кората) и около пънчетата. Ще видим дали по-нататък ще има загуби. Не знам дали кладницата ще расте на тоя студ, но важното е, че въпреки опасенията ми, мицелът е оцелял и ще ядем гъби. :)

Тези лилавичките не знам какво са. Не растат бързо, дори не знам дали растат. Бялото сигурно е било лятна кладница, но или е изядена от охлювите, или е изсъхнала, по-скоро първото. Това, което откъснах за ядене, е зимна кладница (с тъмни шапки).

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Снимах пънчето, от което още не съм обрала гъбите. Чудя се дали са за бране. Ще се почудя още някой и друг ден, а през това време се надявам останалите да пораснат.

 

 036347307.jpg

 

От стърготините също растат гъби. Отгоре има утайка от кафе. Слагам я и върху пънчетата. 

 

036347302.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Така, така, как вървят гъбите, питам аз? Колко време трае "заразата" на пъна? На слънце, на сянка, на шарена сянка, на слънце от част от деня? За кладницата четох, че можело като си набереш няколко броя, накиснеш във вода и полееш дънера, да има ефект?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Оля

Хахах, жужи ли мухата :Д 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Не се сещам да поливам пънчетата, но от последните дъждове са под открито небе и като вали поне да се мокрят. На сравнително сенчесто са под дюлята, от северната страна на кошарата. От изток са високите коприви и може би ги огрява за кратко. Няма гъби сега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

Най-много гъби имаме във влажната зона разбира се, в пълна сянка или за кратко огрявано - естествено си растат (за сега няма време за експерименти със заразяване). Оставила съм някои паднали или нарочно нахвърляни дървета и гледам, отдолу са гъбясали вече. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Мхмм, от прочетеното, така като гледам, гъбарникът ще е под ореха. :)
Гледам уж предлагат и разни други дървесни гъби, общо 5 на брой: http://fungi.pw/ - ама нещо много им големи пакетите. 50 дюбела, ама квото такова, ще дупча.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

А бе истината е, че кладницата не ми е особено вкусна, а шийтакето е прекалено луксозно за ежедневна употреба. Ако не са обикновени печурки, не бих гледал гъби домашно... Иначе съм по-фен на иконулиране (заразяване) на подходящи хабитуси с избран мицел, но говорим за дивото, както е при Тони. Няма да откажа ако и в овощната градина тръгнат де - то и сега растат доста, но не ги познавам. Иначе в ливадата в долния край лани и предната седмица пак намирам по 1-2 печурки.

 

Пример за това е и да речем Бен Фалк, който забелязъл как след 2-3 години на много места във имота му почват да се появяват wine caps (мисля, че е сламена гъба на български) и разбира, че това идва от коктейла микориза, който ползват за фиданките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Кладницата в буркани и към салатата ми влиза доста доволно. : )
Вместо да обикалям покрай марица да пълня кучетата и себе си с кърлежи, така в двора супер. А кво се получава ако забия мицела в живо дърво?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Покрай Марица не бих минал и на разходка под заплаха от отравяне, кво остава да бера нещо! Бях срещнал из ФБ някъде една жена си продава зеленчука и я питат - чист ли е, с какво пръскате против вредители? А тя - с нищо не пръскаме, поливан е само с вода от Марица и вредители няма.

 

coincidence-i-think-not_zps04c901d9.jpg

 

Иначе ще се радвам да завъдя по-сериозно гъби в градината, дори на чували, но дори в буркан и на салата не ми харесва кладница (по начало не обичам мариновани гъби, а покрай дядо ми гъбаря, лека му пръст, съм опитал бая нещо), та може би някой ден като се заселим на село ще тръся да взема печурки, хем после е полезен и компоста. А през това време ще се опитам да завъдя полски печурки и сърнели наоколо :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

И в какво ще се изразяват опитите ти да завъдиш полски печурки и сърнели?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ами пренасям мицел - специално с печурките подозирам, че е успешно, предвид това, че намерих гъба. Сърнели намерихе малко по едни съседни на селото баири, демек климатът и почвата са сходни.

21608237973_71a0e139df_c_d.jpg

 

Тъй като тези бяха на доста малка площ, вероятно под 200 квм, заподозрях, че мрежата отдолу е добра, затова си взех едно парче педя на педя и го закопах на място, близо до нашата градина. Ще пробвам и в самата градина, в долната част, където е на практика ливада все още.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Преди няколко години бутнах няколко тополи от двора на баща ми защото корените повдигали пода в къщата на съседа (и превентивно, че няколко паднаха сами и направиха поразии)... Та сега на пъновете сами са се появили много гъби. Ако искате мога да ги снимам да ви ги покажа някой ако разбира да даде малко информация какви са що са. На мястото според съседа има вода на метър и половина под земята, да не би за това да са се пръкнали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Преди няколко години бутнах няколко тополи от двора на баща ми защото корените повдигали пода в къщата на съседа (и превентивно, че няколко паднаха сами и направиха поразии)... Та сега на пъновете сами са се появили много гъби. Ако искате мога да ги снимам да ви ги покажа някой ако разбира да даде малко информация какви са що са. На мястото според съседа има вода на метър и половина под земята, да не би за това да са се пръкнали?

 

Най-вероятно е тополовка.. около квартала ни в Пловдив, тъста ми навремето пълнеше чували, защото бая тополи и каваци има орязани.. покрай околовръстното преди да изникне тая тръстика и да почнат да я палят също страшно много имаше.. ако е тополовка, става много добра маринована с копър, чесън и настъргани морковчета.. особенно бебетата гъбки.. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Iliyan Petrov

ЧНГ нa всички.

Относно клaдницaтa,нaй подходящa дървесинa е от бук или тополa. Орех също стaвa но тaм се рaзвивa много бaвно сaмият мицел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Koleva Radostina

Здравейте, шийтакето на какви дървета става,освен дървета в стърготини става ли

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Пробвах шийтаке и кладница на върба. Шийтакето изобщо не стана. Кладницата я зарязах тази година. Трябва много влага, за да стане нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Dimitri rusev

Нека да повдигнем малко темата, дали има фирми вече които изкупуват тези гъби, шийтаке?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

За фирми не знам, но се съмнявам в ресторантите да не ги изкупуват с кеф ;)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Dimitri rusev

И друг въпрос имам, зимата трябва ли да се отоплява помещението до 10 градуса поне ? и летните сезони когато е +38 градуса ? Проблем ли е за гъбата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване