Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Жоро

Ананасова салвия / Salvia elegans

Recommended Posts

Жоро

Отглеждам я вече няколко години и съм влюбен в това растение. Цъфти прекрасно, а листата ухаят или по-скоро имат вкус на ананас. По-скоро вкус, защото се ползват не за инфузия (чай), а като копър и магданоз в коктейли, плодови шейкове и смутита. Наскоро се сдобих и с вариант аромат мандарина. С тяхна помощ всеки шейк става незабравим, тъй като оставят приятно осезаемо усещане на охлаждане при поглъщане, а имат и много полезни свойства за храносмилането.


За съжаление не презимува успешно навън, но през останалото време расте доста бързо и се вкоренява елементарно от резници.

IMG_20200815_134533.jpg

IMG_20200815_134548.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Nev
Отговорено (Редактирано)

Откъде си намерихте ананасовата салвия? 

Редактирано от Nev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

И защо е салвия, а не мента или босилек да речем. Питам само от любопитство.

И аз се заинтригувах: вкъщи всички сме фенове на ананасовия вкус (аз и на анасоновия, но това е за друга тема :) ), но не и на ананасите които се продават тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Fraxinus

И аз имам ананасова салвия от около две години. Надявах се да става за чай. Досега не е тествана на вкус. И все пак, някой опитвал ли е запарка от листата и? Проучвали ли сте състава и свойствата й?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета
На 3.04.2021 г. at 16:30, Лозето ме наби! написа:

И защо е салвия, а не мента...

Аз имам ананасова мента, но в градината в БГ я засадих едва тази пролет и не знам дали презимува. В немско зимува навън в сандъче до минус 10 за много кратко - загубва се и напролет избива отново. Мандариновата мента не е толкова наситен аромат и вкус. Също ги ползвам в смути предимно, както и в чай, но там смесвам с други билки и се изгубват в навалицата.
Ще ми е интересно да опитам салвията. От къде мога да се сдобия?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

И аз искам тази силвия. Да имаш шоколадова мента? Всъщност те от резник се размножават.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

 

На 21.07.2021 г. at 21:12, Антоанета написа:

Аз имам ананасова мента, но в градината в БГ я засадих едва тази пролет и не знам дали презимува. В немско зимува навън в сандъче до минус 10 за много кратко - загубва се и напролет избива отново. Мандариновата мента не е толкова наситен аромат и вкус. Също ги ползвам в смути предимно, както и в чай, но там смесвам с други билки и се изгубват в навалицата.
Ще ми е интересно да опитам салвията. От къде мога да се сдобия?

Оризаки предлагаше, но дано още предлага.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване