Боби Димитров

Боби Димитров

1 мнение в тази тема

Привет, с тази тема-представяне искам да дам тон за песен :) Окуражавам ви, при желание, да се представите в удобен за вас формат и да споделите каквото намерите за добре!

За да представя себе си, трябва да представя още няколко човека. Първо дядо ми Илия, който е майстор лозар, овощар и градинар, макар и от едно отминало поколение. С него, и с баба, свързвам всяко отиване "на село" лятото - в Каблешково, до Бургас. Повече за това съм писал на блога ми.

15112193631_14aa32d373_h_d.jpg

Щафетата пое достойно майка ми, която добави още една градина към семейната колекция - на Банево, пак Бургаско. Там се гледат кокошки, зайци и пак плод-зеленчук. Тя е моята надежда, че макар и научен на едни методи, човек лека-полека може да се обърне към по-устойчиво стопанисване. Без отрови, с мулчиране, комбиниране на култури, компостиране, ЧКЧ... Когато сме по този край, винаги се опитваме да помогнем с каквото можем в двете градини.

14928708187_616a0dbd24_h_d.jpg

След това идва по реда си семейството от страна на съпругата ми. Там имаме три-четири двора по декар в село Мърводол, Кюстендилско. Те позволяват голямо поле за проби и наблюдения, от класическите 250 корена домати, през нови овошки, до изцяло подивял и не пипван 20+ години малинак.

7421073760_e9b2f105f3_o_d.jpg

6308405711_1a496dc5f6_b_d.jpg

8921388687_4248364caf_o_d.jpg

И накрая е една градина в зародиш, която се намира в Хераково, до София. Към края на 2014 там има само 20 фиданки, хубава поляна с полски цветя и гъби и малка горичка. Надяваме се през 2015 да се появят и първите зеленчуци!

15353260352_2473ab2c24_h_d.jpg

Успоредно на всичко това, но във връзка с него, са 30-те декара чудесна земеделска земя на нашия кум, която е близо до Пловдив и помещава бъдеща орехова градина, тикви, люцерна, царевица и какво ли още не...

7302308264_103e4c4caf_k_d.jpg

Комбинацията от всички тези фактори + усилено четене и усвояване на практики за разумно и устойчиво градинарство в последните 5-6 години = голям мерак, някакъв опит и много желание за развиване на всички градини.

Активно поддържах дейността на Хранкооп София в продължение на 3 години, после на Тръстика от 2016 и една от основните ми градинарски мотивации е отглеждането на чиста храна, както и запазване и култивиране на сортовото разнообразие.

Това е от мен, предполагам в дискусиите ще се опознаем допълнително.

Irina Koleva, Антоанета, rururu и 7 други харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.