Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Миленка®

Фито лед осветление (grow lights)

Recommended Posts

Vency Georgiev

Ами аз специално търсих да са 6400к , че ги дават най-подходящи за зеленолистни. 

Вече два дни ги грея и няма ни най малка промяна. Оставям ги още няколко дни и ако нищо не стане, ламбите отиват по предназначение в мазето :D 
За мен ще останат подигравките от благоверната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Emil

Island226.thumb.jpg.a67a11917f3f9dee0cc0cb107f45598c.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

А тук не съм показал моите светулки........

От стар компютър:  ползвам захранването 12 волтовата линия да е по-безопасно; от процесора радиатора - може да се направи и активно охлаждането; термопаста; стар автомобилен фар - може и без.

epistar-zps1jjhh3tv.jpg

P-20170222-144711-zps7chnhcem.jpg

P-20170222-145648-zps5jovgokf.jpg

P-20170222-145657-zpsvqxwrs8v.jpg

P-20170226-123431-zpsl2uwwtcd.jpg

P-20170226-123442-zpsxggq8z89.jpg

IMG-20180226-153634.jpg

IMG-20180226-153640.jpg

IMG-20180226-153653.jpg

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Vency Georgiev

Много добре. А някакви параметри на чипа знаеш ли ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov
преди 5 часа, Vency Georgiev написа:

Много добре. А някакви параметри на чипа знаеш ли ?

Този беше 50W - имаше и по-мощни. Има и на различни волтажи!!!

https://yxoyuxinou.aliexpress.com/store/group/YXO-LED-Chip/903774_500395668.html?spm=a2g0o.store_pc_groupList.0.0.3e12bd9ahnTSgx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Vency Georgiev

Да споделя набързо опита..

Пълен крах :D След 4 месеца под лампите, не са помръднали и грам от по-горните снимки. 
Преместих ги на слънце ,зад прозореца. И след нови 2 месеца, си останаха си все толкова малки, но вече не са зелени, а бели.
За съжаление нямам идея дали стъклата не са нискоенергийни или както там се казват тези модерните стъклопакети.

Дали лампите не стават, дали пръста не е хубава, дали е нещо друго - не знам.
Другата зима наново ще тествам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

В едната стая имам стъкла Четири сезона (не просто К-стъкло) и майсторите ме предупредиха да забравя за растения. Така се и оказа, нищо че прозорецът е южен.

Идея за ниска първоначална инвестиция: продават се готови прожектори (водоустойчиви) от порядъка на 10 вата, на промоция си бях накупил за по 5лв, светят яко и са държеливи. На село из двора ги ползвам, не за такива неща.

А горепосочените лампи вероятно са жълти заради подходящата технология: т.нар. "натриеви" лампи са икономични и светят силно, едно време бяха почнали да ги слагат за улично осветление но спряха, защото дразнят очите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Да пльосна и аз моите ламБи от китайците. Таймера още не съм си настроила та действам ръчно-крачно.

 

IMG_20220328_194744673.jpg

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

А някой ще сподели ли цена, да речем лева за ват, щото ме мъчат едни съмнения...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 2 минути, Лозето ме наби! написа:

А някой ще сподели ли цена, да речем лева за ват, щото ме мъчат едни съмнения...

А какви съмнения те мъчат ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

А ти що не каза за парите?

Как какви: че бай китаец продава боклуци на многократно завишени цени, щото били рекламирани за растения.

Ако е вярно: по-добре обикновена светлина, хем ще се кефя на децата без да ги мисля за марсианци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev

Моите ламби съм ги купувал от Емануил Златев: https://emanuil.olx.bg/

Работят си чудно и досега, в момента една свети над египетската ми мента, пия редовно чай.

3-ватова крушка с 3 светодиода по 1 ват, на 50 см над короната на растението.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev

Преди 10-тина години, когато ги купувах, Емануил все още не предлагаше пълноспектърни чипове.

А ето ги сега: https://www.olx.bg/d/ad/novi-modeli-tseni-osvetlenie-led-grow-1-100w-380-780-380-840nm-CID262-ID6Ju0r.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Аз пак нищо не разбрал, ама не пречи и не че се задълбах. В линка на Миленка пише "BGN 14.14 - 34.35" за половин метър, май, и пак добре, че не е от бабата на Али.

Линкът към Емануил е малко по-ясен, но пак не ми хареса.

Мии след като от махленския супер купувам 10 ватова LED крушка за малко над два лева....

Имайте предвид, че тези специални лампи държат специална цена заради "оранжериите" за специален коноп...!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 20 часа, Лозето ме наби! написа:

Линкът към Емануил е малко по-ясен, но пак не ми хареса.

"Маймуни с трици не се ловят" (Шака Зулу)

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 20 часа, Лозето ме наби! написа:

Имайте предвид, че тези специални лампи държат специална цена заради "оранжериите" за специален коноп...!

"Гроздето е кисело" (българска народка приказка)

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

За мен парите не са без значение. Основният смисъл на специалните лампи е, че не хабят ток за ненужен на растенията спектър. Но когато цената им е десетократна сметката не излиза.

Скоро познат професионален "парникаджия" смени осв. тела пак с луминесцентни пури с дросел. На учудването ми отговори, че ги е намерил на голяма промоция. И на практика излизат най-евтино за експлоатация. Пък и човекът трябва да вижда вътре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 4 часа, Лозето ме наби! написа:

За мен парите не са без значение. Основният смисъл на специалните лампи е, че не хабят ток за ненужен на растенията спектър. Но когато цената им е десетократна сметката не излиза.

Разгледайте спектъра на ЛЕД лампите за осветление и за растения. 

Също и "професионалистът", когото цитирате, не отглежда с хубав спектър растенията си. Съответно и растежът им ще е забавен, и вкусът - различен.

Но от друга страна няма как да отглеждаш продукция, която е евтина, а да влагаш скъпо оборудване. Разбираемо е, но това не означава, че трябва да се отричат пълноспектърните лампи за растения по причина на цената им.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Най-пълноспектърната и супер-икономична лампа е Слънцето. Другото трябва само да помага в облачно време. А на растенията малко им пука за "чистотата" на спектъра, те просто си искат осветеността на определени дължини на вълната.

Специалните лампи за растения са много непълноспектърни, по-горе посочих причината. Но когато разликата в цената е десетократна може парите за оборудване да се дадат за повече ток, т.е. по-висока осветеност, нищо че част от нея не е необходима на растенията, но е необходима на човешкото око. И друго е да сменя две лампи по два лева вместо една за двайсет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване