Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Жоро

Тема за видео от градината :)

Recommended Posts

Жоро

Понеже качените видеа остават доста скрити, моля поствайте ги тук. Модератор да се намеси ако съм сбъркал раздела.

 

Започвам с едно доста по-кратко видео от неуспешния тур сутринта, което се отнася до водата в двора и това как се боря с нея.

P.S. Не забравяйте да давате по некой лев за видеото :)))

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev

Аз бих го зарибил това басейнче.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 1 минута, Mihail Mateev написа:

Аз бих го зарибил това басейнче

Планирах го още тази пролет, но поради дъждовете не смогвам да го изпразня и ремонтирам. Трябва да му сложа хидроизолация и евентуално плочки на дъното и боя по стените, за да отразява слънцето и да мога да плувам с рибите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev

Басейнчето вкопано ли е в земята? Да може, ако хване лед, да остане незамръзнала вода...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Цялото е в земята, поради наклонабот изток и юг стените са над земята, но ще им сложа изолация. Досега е хващало макс 2-3 сантиметра лед.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Още едно кратко видео, в което бай Мин-Чой обяснява как изглежда идеалната морава в неговите очи и защо понякога употребата на химия си струва. Може да се ползва за реклама на "Омръзна ли ви да плевите без резултат? Забравете за досадния троскот!"

Във фирмата миналата година пръскахме райграса против детелина и глухарче, аз вкъщи естествено направих обратното и видях сметката на всичко житно. Косенето е много по-лесно,  почвата много по-щастлива, а окосеното влиза директно в лехите.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Този препарат би ли морил власатката, която също е житно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

По принцип той е за коренищни житни като троскот, балур и едно едногодишно, дето прави яка туфа, но всичко зависи от дозата. При мен измря всичко без власатката и една фина тревичка, която не знам дали е райграс или нещо подобно, но при по-висока доза може би и те ще заминат. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Една вана пълна главно с черита (получени от набучкани в нея колтуци) и краставици... - част от "градината" на покрива на гаража ...

 

20200820_113659.jpg

 

И едно малко по-разширено видео, включващо и зрели доматчета ... ;-) https://photos.google.com/share/AF1QipPyKLRR3l_6ANDdnKwEcV_aomORo3le_BIbdPgo7q2TeH9FUzlqXbqYoeG7lCqiyQ/photo/AF1QipOXFSWgTRyUvNXfZ9rBMnkPm0ruwitkMBkDcmdG?key=YUxrSzFWb3FhOFc3eWpiZ2xqSWh3WHhMU3JLVkhR

 

Редактирано от Ру®
Добавих линк към друго видео.
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Видео за зеленчуковата (всъщност само доматито снимах) и овощната градини. Овощната е сравнително малка, но дървета има из целия двор, а там е специализирано за целта. В овощната съм пропуснал да покажа една степна вишна, която се беше скрила.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 33 минути, Mincho Georgiev написа:

Видео за зеленчуковата (всъщност само доматито снимах) и овощната градини.

Не може ли да го завъртиш - изкривих си врата да се опитвам тия дървета да ги виждам отвесни?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 5 минути, Ру® написа:

Не може ли да го завъртиш - изкривих си врата да се опитвам тия дървета да ги виждам отвесни?

Е, ти пък сега? Стига с тоя абсолютизъм! Колко му е да растат настрани? Аз завъртех телефоно и съм окей.

И един въпрос към автора: живият мулч пречи ли или помага повече на доматите? Защо си го избрал?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 14 минути, Ру® написа:

Не може ли да го завъртиш - изкривих си врата да се опитвам тия дървета да ги виждам отвесни?

Картината е хоризонтална, няма да снинам в аспект 9:16. Иначе за такива с вертикални монитори се плаща такса завъртане. 

Славянски, ако пречеше, нямаше да го има. Защото нямам слама за друг мулч и според мен това е по-добрият вариант, специално за домати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 1 минута, Mincho Georgiev написа:

Картината е хоризонтална

Тя е хоризонтална и това е добре, но при нас излиза завъртяна на 90градуса. Ти май не си гледал това, което си качил?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Излиза си идеално на телефон както ти каза Славянски.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

На компютъра не излиза. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Нямам регистриран видео едитър и ще излезе с уотърмарк, нали си ИТ, не можеш ли да се оправиш :). А и операцията по прехвърляне на PC и качване наново ми е сложна, щото съм на трафик и ще искам £.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 40 минути, Ру® написа:

На компютъра не излиза. 

Не, и на телефона е настрани, но той по-лесно се завърта от монитора. И моят телефон мисля, че така изкарваше видеата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Настрани е за да го гледаш на широк екран. Следващия път хоризонтално ли да снимам? Вчерашните видеа са като днешното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 14 минути, Mincho Georgiev написа:

Настрани е за да го гледаш на широк екран. Следващия път хоризонтално ли да снимам? Вчерашните видеа са като днешното.

Важното е да не въртиш телефона. Т.е. или да го държиш вертикално, или хоризонтално, но само едното от двете направления.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване