Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

viktoriay

Някой може ли да препоръча работници?

Recommended Posts

viktoriay

Здравейте!

Напоследък ни се налага да правим доста неща в парцела си, а работниците дето ги наехме ни лъжат безогледно. Някой може ли да препоръча добри и що годе честни хора за изкопи с багерче, полагане на основи и за вадене на дънери? Селото ни е близо до Перник.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Ако е за чисто градинарска работа, мога да препоръчам фирма за озеленяване. От изброените дейности не правят единствено полагане на основи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
viktoriay
преди 3 часа, Mincho Georgiev написа:

Ако е за чисто градинарска работа, мога да препоръчам фирма за озеленяване. От изброените дейности не правят единствено полагане на основи.

Строителна е- ще се копаят и траншеи и ще се изливат ивични основи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

За изкопи, малки и средни, бобкат и камионче с в кран, такъв тип механизация, аз съм ползвал многократно Ник Строй (в Хераково). За общи строителни съм ползвал една фирма, но няма да искат да се захванат за нещо дребно. Имаме един общ познат майстор с @Теди който е идеалка за целта, има си и хора покрай него, но ще го преслушам първо, защото като всеки добър майстор е винаги твърде зает.

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
viktoriay
преди 15 часа, Боби Димитров написа:

За изкопи, малки и средни, бобкат и камионче с в кран, такъв тип механизация, аз съм ползвал многократно Ник Строй (в Хераково). За общи строителни съм ползвал една фирма, но няма да искат да се захванат за нещо дребно. Имаме един общ познат майстор с @Теди който е идеалка за целта, има си и хора покрай него, но ще го преслушам първо, защото като всеки добър майстор е винаги твърде зает.

Благодаря! Дано се съгласи майстора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Понеже темата е за работници, то имам един въпрос. Някой да каже колко ще струва ограда , като подпорна стена, височина някъде 1,20 м -с дължина 100 м. За дебелината  на стена  не знам, колко трябва да бъде..Понеже има  разлика в нивото на участъци със съседите.Те не искат да правят, а  от тях пълзи бръшлян, който доставя много работа с подрязване и ликвидиране на израстъците. Стената   ще спре нахлуването на бръшлян.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Без да се знае данни за терен и как ще е изпълнено, не може да се каже, но гаранция е десетки хиляди, ако говорим за бетон със стъпка долу (копане, подложен бетон, кофраж, арматура, бетонпомпа, бетон, обратен насип, отделно труд). Само бетонът ще е над 40 кубика вероятно, ако не и повече, според терена... Но да се има предвид, че подобни плътни огради са обект на ЗУТ, съответно изискват арх. и конст. проект, одобрение и тн. Успех.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 2 часа, алина написа:

Стената   ще спре нахлуването на брашлян.

Тръмп има същия проблем, но с мексиканци. :mrgreen:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 12 часа, Боби Димитров написа:

Без да се знае данни за терен и как ще е изпълнено, не може да се каже, но гаранция е десетки хиляди, ако говорим за бетон със стъпка долу (копане, подложен бетон, кофраж, арматура, бетонпомпа, бетон, обратен насип, отделно труд). Само бетонът ще е над 40 кубика вероятно, ако не и повече, според терена... Но да се има предвид, че подобни плътни огради са обект на ЗУТ, съответно изискват арх. и конст. проект, одобрение и тн. Успех.

От страна на ирландеца правихме стена, но тогава ползвахме работници със заплащането  надник, те "спестиха" цимент и камъни, повече набутаха пясък и сега стената пада на парчета, по точно се съпи като пясък,.но държи почвата, защото е дебела. 

min-4o, когато си саркастичен към другите, не се обиждай тогава,  когато  получиш в отговора подобно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 2 часа, алина написа:

От страна на ирландеца правихме стена, но тогава ползвахме работници със заплащането  надник, те "спестиха" цимент и камъни, повече набутаха пясък и сега стената пада на парчета, по точно се съпи като пясък,.но държи почвата, защото е дебела.

Измажете я с някаква циментова шпакловка с фибри и това ще я укрепи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
преди 5 часа, алина написа:

min-4o, когато си саркастичен към другите, не се обиждай тогава,  когато  получиш в отговора подобно. 

Мисля, че по скоро сарказмът е насочен към това, че бръшлян трудно би се спрял от стена..

Прирастът на нашия е над 1 метър за година.. снимката е на кирпичения дувар, който "скрихме" с бръшлян, защото от към улицата беше доста грозен и неравен.. рязал съм го септември 2019, от външната страна, под нивото на керемидите.. снимката е от края на май 2020 - вече е прехвърлил обратния ръб на стърчащите над дувара керемиди, "прескочил" е широчината на дувара - 50-60 см. и стърчи 30-40 см в двора и се протяга към асмалъка.. а в момента, октомври 2020, вече се е качил отгоре на асмата и лежи на нея още с поне 30-40 см навътре..

IMG_20200529_083652.thumb.jpg.8cc0e417dc6222b618b632c0e4e3e4c5.jpg


 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
На 8.10.2020 г. at 12:29, Варела написа:

Мисля, че по скоро сарказмът е насочен към това, че бръшлян трудно би се спрял от стена..

Прирастът на нашия е над 1 метър за година.. снимката е на кирпичения дувар, който "скрихме" с бръшлян, защото от към улицата беше доста грозен и неравен.. рязал съм го септември 2019, от външната страна, под нивото на керемидите.. снимката е от края на май 2020 - вече е прехвърлил обратния ръб на стърчащите над дувара керемиди, "прескочил" е широчината на дувара - 50-60 см. и стърчи 30-40 см в двора и се протяга към асмалъка.. а в момента, октомври 2020, вече се е качил отгоре на асмата и лежи на нея още с поне 30-40 см навътре..

IMG_20200529_083652.thumb.jpg.8cc0e417dc6222b618b632c0e4e3e4c5.jpg


 

Ако върху оградата да е пълзял,но навсякъде. На съседа ни вече цялата поляна е бръшлян, не мога да разбера закакво  го развъди той? Стената спре корените, ако се качи отгоре,поне ще го режа, а иначе корените не мога да видя всичките, хем с лопата  режа  и после чистя, горя в огъня, да не расте някъде другаде. Хубава е вашата ограда.При нас даже камъните проблем, трябва да ги купуваме. Бръшлян е отровен, и листата и корените му.  Да сте засадили  лозе, ако не културното,то поне от дивата лоза. Но даже дивата лоза аз садих в стар леген да не се разпълзява по градината.Сега воювам и с вариегатната винка, уж почвопокривно , стана растенизадушаващо...Вашата стена  боядисвайте с вар , вътре малко сол , не садете брашлян.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
На 8.10.2020 г. at 9:37, Славянски написа:

Измажете я с някаква циментова шпакловка с фибри и това ще я укрепи.

Правихме.((шпакловката не можа да се задържи върху стената, заедно с пясъка падаше. Сега мисля:Тухли стари един ред да поставя до стената , а вътре цементов разтвор   да залеем? Поне  спре да се руши... Добре, че засадих навреме хибискуси в редица до стената ,  сега те прикриват грозната гледка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Е, те сериозно са се изложили. Ако се напръска с някакъв грунд дълбоко проникващ, може и да укрепи това ронене и да може да се маже отгоре. Ако няма спойка, няма полза от такъв тип кофраж. Основата трябва да е здрава. Иначе евентуално нов кофраж с арматури на буквата П, но това е бутафория.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
преди 4 часа, алина написа:

Вашата стена  боядисвайте с вар , вътре малко сол , не садете брашлян.

Отдавна съм му хвърлил мерника да го изкоренявам, но е едно от най късно цъфтящите растения в градината и пчелите се побъркват, като разцъфти.. само затова е още жив ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз бръшлянът откакто видях, че е любима храна на стоката зиме, го оценявам. А е и красив. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Въх, как се изложих..навсякъде писах брАшлян, а то е бръшлян.:blush: 

Славянски,  за каква стока е храната   тази отровна лиана? Е, правят лекарство срещу кашлица.но за друго ? Кокошки, пуйки, гъски на съседа ни  изобщо не го кълват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Овцете много го ядат. Но те и папрат ядат, а уж и тя отровна... А орехова шума не щат. Но да се придържаме към темата.

Като цяло масивните огради са доста скъпи дори на ниво материали. То два-три декара да оградиш с мрежа не е евтино, без да слагаме дори труда, камо ли с бетон или каменен дувар.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 1 минута, Славянски написа:

Овцете много го ядат. Но те и папрат ядат, а уж и тя отровна... А орехова шума не щат. Но да се придържаме към темата.

Като цяло масивните огради са доста скъпи дори на ниво материали. То два-три декара да оградиш с мрежа не е евтино, без да слагаме дори труда, камо ли с бетон или каменен дувар.

Пълзи почвата..Се наложи да сложим стената до ирландеца, защото неговите бетони стълбове  били са сложени точно на края и  се накланяха  към нас. Даже да гледаш  носи беспокойство, че ще срутят върху  някого, разликата на  нивото някъде  метър и нещо. Помолихме го да премести малко стълбовете да сложим стената, засега тя се сипи , но стои. За да не срутва почвата  към другия съсед  дължи само на дърветата, някои от тях почнаха да  се разрушават от старост. Засега  явно заради  скъпотията на строителството все отлагаме. и вече се съмнявам, че ще сложим стената. Имаме ограда с метални стълбове едната част , а част от заграждението е  мрежа , която вързана за старите дървета, отрязани и изглеждат като стълбове. Именно по тях и пълзи бръшлянът. Просто не мога нищо да засадя близо до оградата, бръшлян веднага ще ги превземе и удуши в своите прегръдки. Оставих пространство  от растенията до оградата някъде метър  за да чистя  корените на бръшляна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Явно трябва да  питам един от селото, той направи  подпорна стена. Но работниците му  приличали ,като с надник..хич не бързаха. :smile:  Не посмях тях да питам, все едно не би казали, а отговорника им изобщо не видях. Все пак благодаря на всички, които .опитваха да ми помогнат със съвети си.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване