Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Mihail Mateev

Американски захаросани лаймови корички от 18 век

Recommended Posts

Mihail Mateev

Американски захаросани лаймови корички от 18 век

Продукти:

1. Няколко дебелокори лайма

2. Вода

3. Захар

Приготвяне:

Лаймовете се нарязват на четвъртини и кората се обелва. След това се маха бялата част с нож или по друг удобен начин.

Корите се нарязват на тънки ивици. Накисват се в къкреща завряла вода 15 до 20 минути, след това водата се сменя, и така три пъти общо (целта е да се махне горчивината и самите корички да се омекотят).

Смесват се в равни обемни количества захар и вода и захарта се разтваря на включен котлон. Когато захарният сироп е готов, в него се слагат коричките на лайма. Варят се на бавен огън докато станат прозрачни.

След това коричките се слагат в съд с кристална захар и се овалват в нея. След това коричките се оставят да изсъхнат.

Според автора на видеото готовите захаросани лаймови корички имат вкус на Gummy Bears с аромат/вкус на лайм.

Приготвяне, което аз мисля да направя:

Явно в тези рецепти много харесват да ползват бяла захар. След опита с лимоновия крем установих, че захарта е прекалено много. 

В тази рецепта мисля да заменя захарния сироп с медовина (мед и вода), а готовите корички мисля да овалям в мента (когато я изпрати @Mincho Georgiev :glasses: )

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 5 минути, Mihail Mateev написа:

Според автора на видеото готовите захаросани лаймови корички имат вкус на Gummy Bears с аромат/вкус на лайм

 

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Тази рецепта и другата с крема от лимон, ти пробвал ли си ги?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 26 минути, Боби Димитров написа:

Тази рецепта и другата с крема от лимон, ти пробвал ли си ги?

Лимоновият крем го пробвах - захарта идва твърде много. Иначе сложих снимка.



Като обем лимоновият крем излезе 1200 мл.

А тази рецепта не съм я пробвал, защото искам вместо захар да пробвам с мед и после да овалям в мента вместо в кристална захар. Когато пробвам, ще кача снимки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване