Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Жоро

Как се сглобява?

Recommended Posts

Жоро

Преди години купихме това легло с матрак. Досега ползвах само матрака директно на пода, но ето че реших да сложа и леглото и хоп - изненада!

Как се сглобява това чудо? Очевидно е, че има мъжко и женско и едното трябва да влезе в другото, но само на мен ли ми се струва, че мъжкото(сн. 2) е поставено грешно и трябва да стърчи от рамката, за да може да влезе?

Всякакви идеи и коментари са добре дошли.

IMG_20200827_174513.jpg

IMG_20200827_174521.jpg

IMG_20200827_174529.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 7 минути, Mincho Georgiev написа:

само на мен ли ми се струва, че мъжкото(сн. 2) е поставено грешно и трябва да стърчи от рамката, за да може да влезе?

Няма нужда да стърчи от рамката, просто ги вкарай и после натисни надолу, ако сами не потънат. Така сглобката ще се получи.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 16 минути, Mihail Mateev написа:

просто ги вкарай и после натисни надолу, ако сами не потънат

точно това се опитах да направя, но след няколко неуспешни опита, визуализация, малко пространствено мислене и като следствие от опита ми с TIM 2 и LEGO установих, че е физически невъзможно да се случи без зъбите да се развинтят и преместят, така че да стурчат сантиметър от рамката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev

Според мен детайлът от третата снимка трябва да е от другата страна на таблата, на която е завинтен в момента. А зъбите от втората снимка трябва да са на разстояние от дъската си точно толкова, колкото е широчината на червения правоъгълник по-долу:

image.png.c21b646a33d8042e4f3890dff3d5d9d5.png

Разбира се, приемам, че зъбите са на страничната дъска, а пък другата дъска е таблата - където е главата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev

Може някой да е завинтил металните детайли на неправилните им места и оттам да идва объркването ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
VIGe

Може ли снимка на "женското" от страни да се види и дълбочината.

И според мен това "мъжко"  е за другото "женско"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Добре де, защо на таблата има два женски механизма? Къде е другата дъска?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Има два, защото другата дъска е висока за до стена  и за да можеш да избереш от коя страна да я сложиш има двойно и от двете страни, като едното ще остане празно. Не съм я снимал, защото при нея зъбците са поставени (фабрично) по същия идиотски начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Как се казва това легло да му намерим упътването

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

no chance :) утре ще развивам и местя мъжките

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

В най първата ми квартира имах легло чам с точно такава сглобка, но без екстри, само една мъжка и женска.

По снимките виждам, че мъжката не е монтирана правилно, при мен зъбците стърчаха извън края на дъската.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
преди 51 минути, Mincho Georgiev написа:

no chance :) утре ще развивам и местя мъжките

не мести нищо.. сниманите мъжко и женско са за различни страни.. това мъжко, влиза на таз сниманата табла с двете женски НО от другия край.. тясната част на женското се заклинва със мъжкото (както си е) + челото на дъската с мъжкото опира в таблата за по голяма стабилност.. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 3 минути, Варела написа:

ниманите мъжко и женско са за различни страни.. това мъжко, влиза на таз сниманата табла с двете женски НО от другия край..

Това се опитвах и аз да обясня.

 

преди 3 часа, Mihail Mateev написа:

Според мен детайлът от третата снимка трябва да е от другата страна на таблата, на която е завинтен в момента.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev

Ако беше едно пермакултурно легло, досега само да се е наместило.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 9 минути, Варела написа:

това мъжко, влиза на таз сниманата табла с двете женски НО от другия край

Варелче помисли и ще разбереш защо е невъзможно да влезе никъде, Боби е подсказал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
преди 1 минута, Mihail Mateev написа:

Това се опитвах и аз да обясня.

не точно.. 

преди 3 часа, Mihail Mateev написа:

Според мен детайлът от третата снимка трябва да е от другата страна на таблата, на която е завинтен в момента

детайлът на 3та снимка не трябва да се мести също!

Просто НЯМА как да сложи дясна страница, на лявата страна на сниманата табла.. заради сглобката мъжко-женско, която е направена нарочно асиметрична за да заклинва!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
Just now, Mincho Georgiev написа:

Варелче помисли и ще разбереш защо е невъзможно да влезе никъде, Боби е подсказал.

напротив виж "дълбочината" на женския профил..

онези за които говори Боби са точно на обратния принцип - женското е на таблата.. зад него има изкопана дървесина за да влязат зъбите.. мъжкото стърчи от страницата, НО челото на страницата УПЛЪТНЯВА точно заради това, че подпира директно женското.. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 9 минути, Варела написа:

Просто НЯМА как да сложи дясна страница, на лявата страна на сниманата табла.

Няма лево-десно, слагаш високата откъдето ти е стената и ниската откъдето влизаш, леглото е за до стена, можеш да ги менкаш.

Помисли пак и виж че края на зъбите, които трябва да влязат в женското, са успоредни с дъската...няма как да влязат. 

П.С. Двете плоскости трябва да са под 90 градуса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

има ляво-дясно заради асиметрията... и аз в първия момент си помислих, че фабрично са монтирани наобратно..

поне пробвай това, което ти писах в първия коментар, преди да демонтираш мъжко или женско:

преди 20 минути, Варела написа:

това мъжко, влиза на таз сниманата табла с двете женски НО от другия край..

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

ОК, но за да влезе, и да е мъжко, трябва да стърчи, нали, а в момента е по-скоро полово неутрално...тва легло е некъв джендър...не става така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване