Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

Теди

За съжаление има. Антракс, салмонела и ентеробактер са примери за такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Теди, моля те не пиши неверни неща. И теите бактерии са анаеробни и трудно оцеляват в силно окислена среда. Антракс чрез екскременти от животни не се предава, дори те да са заразени. Салмонела от черупки на заразени яйца умира в компоста при температура над 65 градуса. Ентеробактер може да се завъди само от човешки екскременти, но и той умира в аеробна среда.

Ако целта ти е да оакаш темата, успя. Ако те е страх от бактерии, не прави компост и си купувай зеленчуците от пазара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Аз да възобновя темата с едно питане. Някой дали е успял да намери меласа  за животни, която да се предлага на разфасофки по-малко от тон? 

Стигнах пак до компостния чай, че по нованюс се върти едно предаване на Ничия земя с Лора и Халил. В това видео казаха, че ползвали били микроорганизими, които се хранили с корените на троскота. :Д Викам си, това пък какво е и потърсих в нета специално за това, което те са имали предвид. Във фейс страницата си отговарят на въпроса, че ползвали Микроведа фарминг ефективни микроорганизми - https://mikroveda.de/Garten-Pflanzen-Teiche/ 

И покрай тези ефективни микроорганизми стигнах до компостния чай и набавянето на меласа, като уж по-евтин вариант на захарта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Не съм търсил, но едно време в бургаския ми период на пристанището имаше такава общашка наемна длъжност, да чистиш захар от корабите. Та реално беше без пари, чичаци ходиха да ринат за рикия и прочее. Може би нещо от типа на бракувана захар или друго такова може да се намери. Иначе тя и сега е евтина на едро, лев и двайсе беше лани на чувал от 25 кг.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Така като гледам, с помпа за въздух за аквариум, няма да аерира достатъчно добре:

"В цифри това означава аератор/компресор за въздух, вкарващ 85 литра въздух в минута за стандартна кофа от 20 литра, ако в нея сме сложили 1 килограм компост."

Помпичките са по 5 л/мин някъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Намерих нещо по-така. От Китай идва по-евтино, ама не знам дали ще ми се чака.

6011129_115975066_big.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!
На 3.05.2022 г. at 13:35, Гого написа:

Така като гледам, с помпа за въздух за аквариум, няма да аерира достатъчно добре: "В цифри това означава аератор/компресор за въздух, вкарващ 85 литра въздух в минута за стандартна кофа от 20 литра, ако в нея сме сложили 1 килограм компост." Помпичките са по 5 л/мин някъде.

Ъъъ, ти сериозно ли? А кой ще чисти компоста от тавана? :)

За числата на литрите не съм търсил, но ако помпичка за аквариум не стига за 20л - откажи се.

Всъщност, аз си правя "сух" компост и ползвам други по-немиризливи течности...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

"Сега да си поговорим за второто условие… АЕРОБЕН процес на намножаване на организми. Колкото повече стават микроорганизмите, толкова повече кислород използват, както при храненето си, така и при размножителни процеси. Затова в течността трябва да се вкарва кислород поне в същите количества, в които се употребява от микроорганизмите, така че разтвореният кислород никога да не пада под 6 ppm"

И според тези данни, излиза че трябва да се ползва такава помпа за въздух.

Иначе полевия тест е такъв, че след като се приготви компостният чай, се затваря част до половината бутилка. Престоява там колко време. И като се отвори, ако мирише кофти, не става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Мисля да си направя една такава схема за компостния чай:

image.png

Тук на видеото се вижда как е сглобено и каква му е ролята:

Интересното е, че вместо меласа, за активиране на микроорганизмите добавят брашно от пера, брашно от люцерна, костно брашно, рибно брашно, водорасли..
Понеже качеството на компостния чай зависи от качеството на компоста, мисля да отделя специално внимание на една купчина, от която впоследствие да си правя компостния чай. Пише, че ако искаме да имаме повече наличие на гъбички в чая, в компоста трябва да е добре залегнал дървения чипс. Даже било добре купчината с компост да била добре обрасла с растителност.

В профила на автора на горното видео има и наблюдения под микроскоп какво се случва в компостния чай.
 
Интересно ми е, какво трябва да осигуря, като материали, за да си направя качествен компост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

За 20 лв материали и 10 мин труд толкоз. Сега меласа без консерванти да видим..

На горното видео ми се види по-мощна помпата.

Може да вържа циркулационна помпа да раздухва компоста, а тази помпа за въздух да си вкарва въздух само. Щото то освен въздух, трябвало и физически да може да се отделят бактериите от компоста.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Пуснах циркулационната помпа. Тя е 5000 л/ч

И отделно и тая пущина за въздуха къркори.

Туйшимуе

Сега някак трябва да си произвеждам по-качествен компост, от който да вадя бактериите. :)

Също и ще набавя различни неща за захранка, освен меласа. Тук сложих 500 мл компост и 100 мл био меласа в 20 л кофа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Според мен виж закваската на KNF как се прави, мерак и техника имаш, ще стане!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Това е, където се ходи с ориз в гората ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Да, макар че не е нужно да е точно ориз или точно в гората :) Но основната идея е да завъдиш натуралния биом на мястото, който (вероятно) липсва в една обработваема градина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване