Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

Recommended Posts

Теди

За съжаление има. Антракс, салмонела и ентеробактер са примери за такива.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Оризаки Кошияма

Теди, моля те не пиши неверни неща. И теите бактерии са анаеробни и трудно оцеляват в силно окислена среда. Антракс чрез екскременти от животни не се предава, дори те да са заразени. Салмонела от черупки на заразени яйца умира в компоста при температура над 65 градуса. Ентеробактер може да се завъди само от човешки екскременти, но и той умира в аеробна среда.

Ако целта ти е да оакаш темата, успя. Ако те е страх от бактерии, не прави компост и си купувай зеленчуците от пазара.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Аз да възобновя темата с едно питане. Някой дали е успял да намери меласа  за животни, която да се предлага на разфасофки по-малко от тон? 

Стигнах пак до компостния чай, че по нованюс се върти едно предаване на Ничия земя с Лора и Халил. В това видео казаха, че ползвали били микроорганизими, които се хранили с корените на троскота. :Д Викам си, това пък какво е и потърсих в нета специално за това, което те са имали предвид. Във фейс страницата си отговарят на въпроса, че ползвали Микроведа фарминг ефективни микроорганизми - http://mikroveda-farming-bg.com/

И покрай тези ефективни микроорганизми стигнах до компостния чай и набавянето на меласа, като уж по-евтин вариант на захарта.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Не съм търсил, но едно време в бургаския ми период на пристанището имаше такава общашка наемна длъжност, да чистиш захар от корабите. Та реално беше без пари, чичаци ходиха да ринат за рикия и прочее. Може би нещо от типа на бракувана захар или друго такова може да се намери. Иначе тя и сега е евтина на едро, лев и двайсе беше лани на чувал от 25 кг.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Така като гледам, с помпа за въздух за аквариум, няма да аерира достатъчно добре:

"В цифри това означава аератор/компресор за въздух, вкарващ 85 литра въздух в минута за стандартна кофа от 20 литра, ако в нея сме сложили 1 килограм компост."

Помпичките са по 5 л/мин някъде.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Намерих нещо по-така. От Китай идва по-евтино, ама не знам дали ще ми се чака.

6011129_115975066_big.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!
На 3.05.2022 г. at 13:35, Гого написа:

Така като гледам, с помпа за въздух за аквариум, няма да аерира достатъчно добре: "В цифри това означава аератор/компресор за въздух, вкарващ 85 литра въздух в минута за стандартна кофа от 20 литра, ако в нея сме сложили 1 килограм компост." Помпичките са по 5 л/мин някъде.

Ъъъ, ти сериозно ли? А кой ще чисти компоста от тавана? :)

За числата на литрите не съм търсил, но ако помпичка за аквариум не стига за 20л - откажи се.

Всъщност, аз си правя "сух" компост и ползвам други по-немиризливи течности...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

"Сега да си поговорим за второто условие… АЕРОБЕН процес на намножаване на организми. Колкото повече стават микроорганизмите, толкова повече кислород използват, както при храненето си, така и при размножителни процеси. Затова в течността трябва да се вкарва кислород поне в същите количества, в които се употребява от микроорганизмите, така че разтвореният кислород никога да не пада под 6 ppm"

И според тези данни, излиза че трябва да се ползва такава помпа за въздух.

Иначе полевия тест е такъв, че след като се приготви компостният чай, се затваря част до половината бутилка. Престоява там колко време. И като се отвори, ако мирише кофти, не става.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване