Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Kalam Mekhar

Порода или мелез ?

Recommended Posts

Kalam Mekhar

Моля, ако някой е запознат да ми каже мнението си за петлето от снимката. Имам няколко такива от закупени яйца. Черни със сребристо или сребристо-златисти пера. Гребенът е, като на Брама, но нямат нищо общо в структурата. Тежки са и повече приличат на бройлери за месо по телосложение. Може би някакви мелези с Виандот, но не съм сигурен. 

Благодаря предварително за отговорите!

SS853348.jpg

 

SS853353.jpg

SS853358.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

нищо не разбирам от породи, но са много красиви.. и с тоз остър т-рекс поглед, който се подчертава от черното в перушината и по клюна още повече ми допадат..

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 1 час, Варела написа:

и с тоз остър т-рекс поглед, който се подчертава от черното в перушината и по клюна още повече ми допадат..

Нa мен, тези ми приличат малко на бухали. Не знам, защо правя такава асоциация.

unkn-breed.png

Не са свикнали да ги снимат и гледат апарата с подозрение. Старият ми петел, само като го види и заема стойка за фотосесия. 

Със сръбски смески, петлетата започнаха да кукуригат още преди 2-3 седмици. Това, бялото започна първо. И то не е Брама, а някаква по- тежка и скорозряла порода или мелез. Излюпени са на 6 Юни. Започнаха певческа кариера на два месеца и половина.

SS853350.jpg

И, част от дамският клуб. Има една много хубава с точки, като далатинец, но не съм я снимал.

SS853362.jpg

 

  • Харесвам 1
  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Защо не ги пускаш в овошките? Ако нямаш зеленчуци, не правят проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 9 минути, min-4o написа:

Защо не ги пускаш в овошките? Ако нямаш зеленчуци, не правят проблем.

Есента ги пусках. И, накъсаха найлона на ягодите. Имам зеленчуци. В едната градина нямам, но тя е в друга къща. Пускам ги на улицата, когато мога да ги наглеждам. Има доста голяма поляна срещу портала на двора. Трева, тиквички и пожълтели краставици им даваме редовно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Най-много ми прилича на Юрловская порода пилета, но не е баш същото. Съвпада описанието, че са големи певци. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 1 час, Теди написа:

Най-много ми прилича на Юрловская порода пилета, но не е баш същото. Съвпада описанието, че са големи певци. 

Може и случайна комбинация да е, но са четири почти еднакви и нещо в стойката и държането ме кара да мисля, че е някакъв породен признак. Тежки са, но се движат някак напрегнато, като хищници, които дебнат жертва. Ежат се при всеки повод. Дори, когато грабнат храна, настръхват, като за бой.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване