Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Поръчка от Рудника (Rudniccy, Полша), есен 2020

Recommended Posts

Боби Димитров

Предишната тема от миналата година: https://bezmotika.com/topic/603-групова-поръчка-на-плодни-растения-от-полша-разсадник-rudniccy/

Схемата: Славян води кореспонденция с омайно учтива поляникя. Тя праща оферта какво могат да ни предложат. Цените там са в евро. Офертата я оформям в една таблица.

Към тези цени се добавя сума за транспорта на литър контейнер, банкови такси и други ако има. Когато знаем колко литра контейнери са се побрали в колко кашона и колко струва транспортът на тези кашони, ще сметнем точната цена за транспорт на литър и ще я променим в таблицата и така ще се получи финалната цена. От предишни няколко поръчки имаме доста точна ориентир-цена от 1.40 лв/литър.

Всеки потребител тук е свободен да се впише в таблицата. Парите се пращат на Славян, който прави плащането и поръчва цялото чудо да пристигне в едни кашони с камион в моя офис в София, жк Лагера.

После всеки идва тук да си вземе нещата. Ако се налага да пращам аз по куриер, уговаряме се отделно, но на практика е донякъде безсмислено това, защото цената на артикул се дига над наличните в БГ.

Ето таблицата: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Rs6q9HNso__K6Xf8h-WhV6mWzGeK-K74a5EfrFF9w1A/edit#gid=0

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 9 минути, Боби Димитров написа:

Славян води кореспонденция с омайно учтива поляникя.

Слявян ли ще правим поляк, или полякинята - българка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

А така, сега @Славянски понеже е много антисистемен да каже как да стигнат парите до него по небанков път :>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ще ти пусна един пощенски гълъб по куриер, само че да не пращаш стотинки! Пускаш гълъба с добре увитите банкноти и до два дни ги получавам. Да живеят декретните пари :)

Шегувам се. Може по Еконт да се пратят парите или по пощата. Дори от адрес ще е лев-два превода. Ако това е небанково. Или да платиш в брой на някой друг, който да пусне парите.

Който се е записал, ще му пусна данните на лични за изпращането. Миналата година действахме по банков път, с Еконт и май имаше и бг пощи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Mihail Mateev написа:

Слявян ли ще правим поляк, или полякинята - българка?

Полски не знам, но жената има добър английски. Иначе @Евелина знае полски, но няма да я задължаваме с нищо.

Единствено, че върви бавно комуникацията, но това няма да е нещо ново. Хората са заети.

@Mihail MateevP.S. Полякинята е омъжена и беше с бебе миналата есен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 25 минути, Славянски написа:

@Mihail MateevP.S. Полякинята е омъжена и беше с бебе миналата есен.

Ето, на, изпреварили са те...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Еее, това не трябваше да го виждам. Ми искам още камчатики и боровинки, а къде да ги слагам??? Кога пък успяхте и даже да изберете?? Бързаци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 1 час, Mihail Mateev написа:

Ето, на, изпреварили са те...

Абе щом в бизнес кореспонденция разказва за семейния живот, значи не е толкова безнадеждно :>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Това беше като оправдание, че ми отговаря на мейлите след полунощ, а може би и аз нещо казах по въпроса. Не е типичната бизнес кореспонденция :) Нищо против нямам. Даже пратиха растенията преди да сме направили плащането първия път.

В пакета се побират растения 45-50 литра вместимост на саксиите. Даже май и 51 литра успяхме веднъж, но имаше и бая камчатки в p9 саксийки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Като гледам пак отиваме на минимум две пратки. Даже три, ако и аз се включа. Добавих си нещата. Можем да разделим хората на две групи:

1) Влади, Боби, Миленка (49,5 л)

2) Жоро, Стефан, Славян/Любо (48,5/45 л)

На Любо магнолиите трябва да видим в какви саксии са, може и да не се поберат. Но ако се поберат, аз мога да изчакам за трета, пък той да вземе и някои от тях в тия 5-6 оставащи литра. Или аз да съм във втората (48,5 л), а той да вземе всичко, което иска, в трета.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Мисля, че тези растения бяха по- големи. Не знам до колко има значение, но може да се включа по тази логика. Засега мисля за около 15 растения, като ще ги опиша поименно тези дни.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Може да се добавиш директно в таблицата. Дори аз се оправих :)

Писах на поляците да потвърдят цената на шипинга и за размера на люляка и магнолиите на Любо.

Но с Димо отиваме на три пратки.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Ако има нужда да се допълва пратка - свиркайте - ще се включа с нещо. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Очакваме информация за декоративните растения на Любо и после приключваме поръчката. Някой ако чака последния момент, да се включи овреме, защото настана.

След като знаем колко кашона ще са и колко място има свободно в тях, ще пишем за допълване. И мерси @Ру®!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Добавих и моята поръчка. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Отказах се от магнолиите и оставих само един люляк от неядливите. Извинявам се за неудобството.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Ядлив люляк? Може ли инфо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

:D Къде видя ядлив люляк :D Любо е писал, че люлякът е от неядливите растения в разсадника?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Гледам, че има голям интерес към боровинките, но малко хора са си поръчали от сорта "Nelson". Има ли някаква причина за това? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Аз лично имам такъв, описват го като един от най-едрите и добивни сортове, плюс, че е самофертилен. Ако някой е копирал моите сортове, да се поправи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване