Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Боби Димитров

Поръчка от Рудника (Rudniccy, Полша), есен 2020

Recommended Posts

Славянски

Ще предупредя за поливането. Дано не е късно.

преди 1 час, алина написа:

Не се отказвам.Не поръчах повече: сметнах, че ще бъде доста нахално от моя страна)))))))))))))))))))))) Две растения няма да бъдат в тежест, нали?

Няма как да бъдат в тежест. Ако случайно се отвори място в последния кашон, може да добавите още нещо. Но по-скоро мястото няма да стигне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Пуснах поръчката. Хронометърът тръгна. Оттук чакаме да се организират поляците. Последният въпрос за растения, от които бихте се отказали в случай че мястото не стигне, все още стои. Ха дано успеят да изпратят нещата по-бързо!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
stef.an

@Славянски Ако дойде нужда мога да се откажа от боровинките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Няма да караме един човек да се отказва от много неща. Мисля си, че по едно-две растения на човек може да е достатъчно. Аз мога да се откажа от някоя и друга камчатка. Мерси за предложението, @stef.an.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Като гледам таблицата, спокойно боровинковият квартет може да отстъпи по едно-две растения и ще стане работата.

Щом се борим за 4 кашона по 30 евро = 120 за транспорт, всичко е точно. В момента при текущия коеф. в таблицата ще се съберат 130 евро, демек спокойно може да се намали до 1.50 лв/л след като е ясна финалната сума за растения и транспорт и колко точно ще влязат.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Пратихте ли окончателна заявка и има ли възможност да се включи още един човекокашон?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Славян трябва да каже. За още един кашон предполагам трябва да е още 30-40 литра поръчка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Да, ще го нагласим да е точно. Тази вечер ще се впише.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ами аз я пуснах преди обяд, още няма потвърждение. Но най-добре ако е човекокашон да си е отделно и пратката да си ходи директно при човека. Миналата година направихме три поръчки през седмица. Единствено мерките ме притесняват, щото това са растения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 7 часа, min-4o написа:

Пратихте ли окончателна заявка и има ли възможност да се включи още един човекокашон?

Много боровинки, много нещо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Не знаех, че има такава възможност. Ще ги поръчваш ли с другите или директно при него?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Нека изчакаме. Според мен директно е по-добре ако е цял кашон. Миналата година пращахме и до Пловдив на адрес. Но не искам засега да ги заливаме с повече преди нещо да е изпълнено. Те сигурно си имат немалко поръчки и за Полша и затова се бавят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Ако трябва да намалим поръчката, аз мога да се откажа от някои неща, защото миналата година заредих добре с боровинки, а черници има и тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Жената ще провери варианта за бокспалет дали няма да излезе по-изгодно. Чакаме да пратят другата седмица.

Чудя се ако палетът е по-голям, дали не можем да вместим и на Иво нещата. Ще питам. Но цената трябва да е по-добра, пък Боби ще ги товари в колата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Да, моля вместете ги и кажи да праща ли пари или да дава на Боби.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Хм, с какъвто и размер бокс пале да работят, пак е повече обемът спрямо 4 кашона, ако са като ланските. Стандартния бокс е 1 кубик почти (надградено евро-1 пале до метър височина). Въпросът е колко ще е сумата за палето и дали ще го стоварят в офиса или ще е групаж и ще трябва да го диря някъде? Ако е по IL/GLS, ще го докарат, но келепир има ако е под 250 лв транспорта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Ще се наложи да ползвам или СПИДИ и ЕКОНТ. Кой може да ми изпрати фиданките?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

То няма да са фиданки, в такава саксия... ще са клечки :) Аз ще ги пратя, но не слагай тигана, рибата дет са вика дори в морето не е още, чакаме я да се излюпи :D

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 2 часа, Боби Димитров написа:

То няма да са фиданки, в такава саксия... ще са клечки :) Аз ще ги пратя, но не слагай тигана, рибата дет са вика дори в морето не е още, чакаме я да се излюпи :D

Аз пак да сложа тигана и да чакам..То и клечки пак са фиданки..Места за засаждането  мисленно осигурих.)))) даже исках дупки да изкопая, но спрях, демек, ще има време)))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

А, копай от рано, да са готови - не пречи! Ама като още нищо не е нито изпратено, нито пристигнало... Иначе Орешков съветва дупките да се копаят по-рано и да има време земята да си слегне .. а не в деня на садене.

Пък дано въпросното пале дойде на добра цена и да не се занимаване с толкова кашони.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване