Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Жоро

Градинарски куизове

Хранене на растенията  

9 гласа

  1. 1. Каква е основната разлика в състава на торове за плодни и листни зеленчуци?

    • Микроорганизмите
      0
    • Витамините
      1
    • Баланса на N-P-K
      4
    • Микроелементите
      2
    • Фазата на Луната
      2
  2. 2. С какво се хранят растенията?

    • Енергия от слънцето
      1
    • Прана
      1
    • Свинско
      1
    • Химични вещества
      6
  3. 3. Колко са елементите, без които растенията не могат, по последни данни?

    • 3
      2
    • 17
      3
    • 42
      3
    • 57
      1


Recommended Posts

Жоро

Идеята ми хрумна покрай един въпрос, който ми зададоха. Наясно съм, че в нашите среди всеки си има собствени методи за много неща, но все пак има някои общи биологично-химични положения, за които са съгласни и най-върлите хипари.

Всеки може да пуска каквито иска въпроси, жалко че не може да се пуска анкета във всяко мнение. Не е задължително да се търси верния отговор.

 

Надявам се темата да доведе до полезни дискусии. Аз, понеже съм много начетен, което от дълги години дразни мнозина, ще гледам да не се меся.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev

"Химичен елемент":
"Химичен елемент се нарича всяка група от атоми, които имат еднакъв брой протони в ядрата си." (от Уикипедия)

Като казваш, че си толкова начетен, че дори няма да се намесваш, поне задавай въпросите с правилните определения за отговорите. В случая "химични вещества" е много по-уместно като отговор, отколкото "химични елементи" (независимо дали е правилен или неправилен отговор).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Анкетата е анонимна, не се плашете да станете за смях!

Благодарности на отговорилия със "свинско" на втори въпрос :thumbsup:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Отчетох се.. на 3? 17 ми се струва много ама 3 па е малко.. предай отговора на лично :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

images?q=tbn:ANd9GcT5fw3cJYLUuqAlybtl3ZR

 

или поне така твърди баба Илейн, иначе на много места още пише 17, а в БГ университетите са си 3 :>

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

42 не му се чудих много точно заради "абсолютният отговор на всички въпроси"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Връщаш ни в училище. Тестове, чиито отговори не знаеш, но си длъжен да пробваш да уцелиш, щото опция "не знам" няма.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 3 часа, min-4o написа:

Благодарности на отговорилия със "свинско" на втори въпрос :thumbsup:

Моля ;-)

  • Ха-ха 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

На мен ми липсват тия блажени дни, в които покрай веселбата и всичко останало се забавлявахме и с някви тестове и даскали :)

Ру, много несериозно... тряа ти се намали поведението.

  • Ха-ха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Понеже ми прави впечатление, че огрмнуят интерес към темата клони към затихване, да споделя единствения категорично верен отговор.

Той е на първия въпрос и гласи "Баланса на N-P-K". Независимо дали вярвате в това или не, факт е, че производителите на торове препоръчват такива с повече азот за листни зеленчуци и такива с повече фосфор за цъфтящи и плодни, при почти еднакви нива на калия.

И ако в домашни условия е сравнително лесно да се направи азотен тор от растителен произход, то фосфорния е малко проблемен, понеже няма растение, което да го натрупва в достатъчно количество...и ако нямате достъп до птича тор, която е най-добрия източник на такъв, или пък сте вегани, нещата стават особено проблемни, тъй като другите варианти са костно брашно и риба.

Аз лично събирам главите от изядената през годината риба във фризера и слагам по няколко в дупката при саденето на домата, за да не си осмърдявам излишно живота.

Разбира се, никой не ви спира да си купите и суперфосфат(P2O5), в което не виждам нищо лошо, щото си требе.

А кое си требе, оно си сака.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване