Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

melani

покрив с корниз

Recommended Posts

melani

Здравейте,искам да Ви помоля за съвет:Може ли да се изгради нов покрив на стара селска къща,но запазвайки стария корниз от тухлички и новия покрив да бъде същия като стария,тоест без стряха?И ако да,как това би могло да стане?Желанието ни е да се запази стария автентичен облик на къщата.Предварително благодаря за отговорите и съветите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Здравейте! Не съм сигурен, че разбирам за какъв корниз става дума? Бихте ли могла да качите някоя снимка на настоящото положение?

Какъв е този покрив без стреха?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Покривът е изключително важен елемент от една къща. На въпросите, които сте задали в земеделски форум е по-добре да потърсите съвет от специалист. Надграждането зависи от основите на къщата, материала, от който са изградени стените, тавана дали е гредоред или железобетонна плоча... Неизвестните са много и няма как да получите адекватен отговор. 

п. п. Колкото е по-голяма стрехата, толкова по-добре са защитени стените на къщата. 

:) Успех! И дано здравият разум надделее. 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 41 минути, Миленка® написа:

земеделски форум

:joy::thumbsup::glasses:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Ъм чи къ B) питай собственика на балкончето @Mihail Mateev не е ли земеделец

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Писах ви на лични та да не занимаваме "земеделците" с дюлгерство :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Здравейте.. такива са повечето родопски къщи с каменни стени и покрив от тикли в нашето с. Лясково.. трудно ще намерите майстор, който да го възстанови..

Доколкото съм разпитвал вкл. и една братовчедка на майка ми, която си реставрира каменната къща в Ситово това е била популярна дюлгерска технология с корниз вместо стреха с дъсчена обшивка, в която носещата покрива греда, най-често дъбова, се "вгражда" в каменния/тухления зид, като корниза я защитава от външната страна.. после отгоре, на нивото на най-горния, трети ред тухли/камък лягат хоризонтално греди като скара, които от долната страна се използват за каратаван на последния етаж, а скатните носещи греди стъпват върху тях..

Редактирано от Варела
Пропуснах да кажа, че братовчедката е с пълна проектантска правоспособност и ги поназнайва нещата откъм конструктивна част..
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 9 часа, Славянски написа:

Писах ви на лични та да не занимаваме "земеделците" с дюлгерство :)

:D Ай ся, дюлгерът се засегна. 

Имах предвид, че е много отговорно начинанието. Няма нужда на теб да обяснявам, че в този тип къщи една греда да дръпнат не откъдето трябва и къщата ще остане в миналото. :) 

Сподели и с нас, ако обичаш, съветите по къщата, моля :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Малко на шега го написах, но няма как да се разбере очевидно. Тя жената ми беше писала на лични, предполагам защото "форумът бил градинарски"... Та й отговорих там.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
melani

Сърдечно благодаря на Славянски и Варела!!!Много се извинявам,ако съм избрала неподходящия форум за моя проблем.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 9 минути, melani написа:

Сърдечно благодаря на Славянски и Варела!!!Много се извинявам,ако съм избрала неподходящия форум за моя проблем.

Не се извинявайте, постът ми не е упрек към вас, че питате тук, съжалявам, че го приемате по този начин. :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev

Бизонката за какво я броим - за цвете или за зеленчук, щото нали форумът бил я "градинарски", я "земеделски"? Сакън, да не се обиди добичето на балкончИтУ. Бърже някой да каже, че форумът е и "животновъден"! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Накратко е отговорът е, че може. Но трябва да има желание у изпълнителите. Материали има, технологии има, има и нагледен пример как е било. Но има потресаваща липса на кадри... Но в IT-бранша кадри не липсват... А кадрите, които все пак са налични, не искат да се захванат с нещо необичайно.

Историята е потресаваща, но не и невероятна. @melani ако иска да сподели подробности.

Аз самият нямам опит с такъв вид покрив (дори не бях виждал), но и знам, че с правилния съвет и с посвещението, човек може да постигне неща в началото изглеждали невъзможни. У нас нещата се случват по трудния начин. С пари или с много пари е по-лесно, но гаранция никаква. Не един и два примера има. Един приятел сам си възстанови покрива на разпокритата миналата есен къща, с помощ от другари, с кураж, но бавно. И не е същият след борбите, но полза има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 1 час, Славянски написа:

Но в IT-бранша кадри не липсват... А кадрите, които все пак са налични, не искат да се захванат с нещо необичайно.

Аз това за ИТ бранша не го схванах. Де е ИТ, де е дюлгерството...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 9 минути, Mihail Mateev написа:

Аз това за ИТ бранша не го схванах. Де е ИТ, де е дюлгерството...

В някои браншове е пълно с кадри (компютърджии, икономисти и прочие), докато в други няма. Или има разни калпазани основно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

if=TRUE

Жена на програмист го праща до магазина:
- Иди да купиш хляб. Ако има яйца - вземи 10.
След малко мъжът се връща с десет хляба. Жена му го пита:
- Какво си направил?! Защо си купил 10 хляба?
- Как защо - имаше яйца…

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 6 часа, Славянски написа:

В някои браншове е пълно с кадри (компютърджии, икономисти и прочие), докато в други няма. Или има разни калпазани основно.

Не трябва да бъркаш човек с диплома за ИТ, счетоводство и прочее с ИТ специалист, счетоводител и прочее. В ИТ има голямо текучество...

преди 7 часа, Славянски написа:

А кадрите, които все пак са налични, не искат да се захванат с нещо необичайно.

Как точно ИТ специалист ще се хване като втори бизнес с дюлгерството?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev
преди 7 часа, min-4o написа:

if=TRUE

If eggs_are_available:  # eggs_are_available is either True or False. Here: True

    bread_qnty = 10

else:   # eggs are not available

    bread_qnty = 1

  • Ха-ха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 6 минути, Mihail Mateev написа:

Не трябва да бъркаш човек с диплома за ИТ, счетоводство и прочее с ИТ специалист, счетоводител и прочее. В ИТ има голямо текучество...

Как точно ИТ специалист ще се хване като втори бизнес с дюлгерството?

Съвсем се отклоняваме. Визирах строителите, не IT хората. Те нямат общо. Получило се е двусмуслие. Изречението между многоточията е вметнато.  Мислех, че е ясно, че като говоря за наличните кадри нямам предвид компютърните специалисти, нито миньорите или футболистите... А дадох пример за професия или бранш, където напливът е непропорционално голям.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Mihail Mateev

Като се замисля... има едни промишлени 3D принтери, които работят с бетон като медия. Не че се опитвам да кажа нещо, но може и от IT специалист (дизайнер с 3D принтер) да излезе строител.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване