Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

viktoriay

С каква боя да боядисам отвън стените на контейнер къща?

Recommended Posts

viktoriay

Привет специалисти и ентусиазти!

Отнаво ще повдигна темата за контейнер къщите. Оказва се, че за да не прилича бъдещата ни къщичка на сив работнически фургон, ще трябва да бъде боядисана допълнително. Ако поръчам фирмата доставчик да го направи, то ще ми излезе почти 1000 лв. отгоре защото това се правело в чужбина и т.н. Дойде ми идеята, че и сами можем да си я боядисаме, само дето не знам с какъв вид боя да е! Иска ми се да е нещо по-издръжливо и подходящо за металните сандвич панели, а не латекс. Какво мислите вие? 

Прилагам адреса на страницата на контейнерите.Къщата ни ще има малко по-друга визия, но стените ще получим в този вид.

http://www.tophouse.bg/product/CLEAR 300х600х260/

Без име.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Най-подходящ и издръжлив е автоемайллак, т.е. боя за автомобили. Но предвид това, което говорехме преди за изолацията, може да сравните цената и да помислите да сложите такава и отвън вместо боя.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
viktoriay

Засега можем само боя да сложим, но емайлакът много ще лъщи-няма ли нещо по-матово?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абарис

Има всякакви бои. В случая мисля че най лесно и евтино ще е да грундирате с дълбоко проникващ грунд и да боядисате с боя за метал. С пистолет, с четка ще ви се счупят китките на ръцете. Ама намерете специализирано магазинче за бои и се консултирайте там за точната боя.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Това малко ми напомня преди години как вуйчо ми си беше боядисал жигулата... с блажна боя, за да спести пари. С четка. На нищо не приличаше.

Отделно цветът не изглежда толкова зле. Може да се минат само отделни елементи (периметър, тримове) за контраст (примерно с тъмно кафяво, бяло, или друг цвят). Но боядисването особено на метал си е по-изискващо, това е и голяма площ, а боите не са евтини. Имате и релеф. Какво е покритието? Ще има ли сцепление със следващия слой? И не може ли да се поръча в друг цвят поначало ако искате?

Иначе за мен най-малкия кахър е цвета, както ви писах, а вида и усещането в тази изкуствена среда с метал и синтетики. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
преди 13 часа, viktoriay написа:

Оказва се, че за да не прилича бъдещата ни къщичка на сив работнически фургон, ще трябва да бъде боядисана допълнително.

Аз бих искал да задълбая малко в подчертаното в цитата, ако може? Какво означава "ЩЕ ТРЯБВА"? Така написано изглежда задължително, наложително, неизбежно. Липсва обяснение защо да трябва?

Според мен ако щете в цветовете на дъгата да го вапцате или с камуфлажната шарка на пустинната униформа на френския чуждестранен легион примерно, на вид ще продължи да си бъде обикновен метален контейнер. Природата му няма да се измени с боята. 

За да стане читаво работата няма да е под 1000 лв... Първо водоструйка и да се измие и изсъхне добре. После компресор с пистолет, бункер, дюзи и тн. Ток ако нямате - и генератор. После грунд, при това сериозен. После боята, 2 ръце или не се брои. Автобоите, освен че са скъпи, искат лак като завършващ слой.

Ако не се спази технологията, след някоя година ще почне да ви се люши и не само, че ще ви се напълни градината с мизерия, а ще е неимоверно трудно да се поправи, това стъргане, шпакли, шлайфове, пистолети с горещ въздух.

Според мен, ако търсите евтиното, изобщо не си играйте да го боядисвате. Няма да докарате по-добър ефект от фабричното прахово боядисване.

Ако искате да смените визията, мислете примерно за окачена вентилирана фасада от най-обикновена ламперия, които сами ще си импрегнирате и байцвате в какъвто цвят ви е кеф, може и шаренко. Специално на Славян колегата предлага много добри продукти за целта, но и един Бохемит + байц + масло ще свърши работа.

Това няма да е кой знае колко скъпо, но 1) ще подобри феноменално вида на изгледа на фургона 2) ще подобри условията за живот вътре, особено лятото, защото ще създаде слой "въздушна изолация", която действа като комин в жегата и отвежда горещото нагоре и 3) ако решите един ден можете да демонтирате ламперията и да напълните фасадата с вата, ест със съответната подготовка, мрежи, мембрани и тн, за да не става сакатлък.

Успех!

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
viktoriay
преди 1 час, Славянски написа:

Това малко ми напомня преди години как вуйчо ми си беше боядисал жигулата... с блажна боя, за да спести пари. С четка. На нищо не приличаше.

Отделно цветът не изглежда толкова зле. Може да се минат само отделни елементи (периметър, тримове) за контраст (примерно с тъмно кафяво, бяло, или друг цвят). Но боядисването особено на метал си е по-изискващо, това е и голяма площ, а боите не са евтини. Имате и релеф. Какво е покритието? Ще има ли сцепление със следващия слой? И не може ли да се поръча в друг цвят поначало ако искате?

Иначе за мен най-малкия кахър е цвета, както ви писах, а вида и усещането в тази изкуствена среда с метал и синтетики. 

Не може да го направят направо в друг цвят-произвеждат си ги сиви.Покритието не е ясно още какво е.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Боби, това с дъсчената обшивка не е лошо като идея. Повече не притеснява покривът и оттичането. С този плосък и хоризонтален покрив... Просто това не е мислено визуално да изглежда като дом, да има стрехи, сянка, проветривост и прочие. И дори да го боядисат по-добре да изглежда си прав, че ще си е същото.

За боядисването добре си писал.

Колко ще излезе фургона ако не е тайна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
преди 11 минути, Славянски написа:

Повече не притеснява покривът и оттичането. С този плосък и хоризонтален покрив...

Покривът е измислен, има скрити в ъгловите греди отвори ("водосточни") и долу в ъглите можеш да видиш дупките, от където се изтича водата. По тая причина е добре контейнерът да се постави върху поне 10, но да речем 25 см бетонова стъпка (за тоя размер са 6 стъпки, по 1 в ъгъла и по 1 в средата на 2те дълги страни), за да не лее водата по долните греди и да гние.

Като цена, ето едно с по-прилична визия (все пак дървения, вата, двускатен покрив) за 11 бона:

https://www.tes-bg.com/bg/сгради-с-дървени-конструкции/item/2-сглобяеми-къщи-бунгало-контейнер-b18m

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
viktoriay
преди 1 час, Боби Димитров написа:

Аз бих искал да задълбая малко в подчертаното в цитата, ако може? Какво означава "ЩЕ ТРЯБВА"? Така написано изглежда задължително, наложително, неизбежно. Липсва обяснение защо да трябва?

Според мен ако щете в цветовете на дъгата да го вапцате или с камуфлажната шарка на пустинната униформа на френския чуждестранен легион примерно, на вид ще продължи да си бъде обикновен метален контейнер. Природата му няма да се измени с боята. 

За да стане читаво работата няма да е под 1000 лв... Първо водоструйка и да се измие и изсъхне добре. После компресор с пистолет, бункер, дюзи и тн. Ток ако нямате - и генератор. После грунд, при това сериозен. После боята, 2 ръце или не се брои. Автобоите, освен че са скъпи, искат лак като завършващ слой.

Ако не се спази технологията, след някоя година ще почне да ви се люши и не само, че ще ви се напълни градината с мизерия, а ще е неимоверно трудно да се поправи, това стъргане, шпакли, шлайфове, пистолети с горещ въздух.

Според мен, ако търсите евтиното, изобщо не си играйте да го боядисвате. Няма да докарате по-добър ефект от фабричното прахово боядисване.

Ако искате да смените визията, мислете примерно за окачена вентилирана фасада от най-обикновена ламперия, които сами ще си импрегнирате и байцвате в какъвто цвят ви е кеф, може и шаренко. Специално на Славян колегата предлага много добри продукти за целта, но и един Бохемит + байц + масло ще свърши работа.

Това няма да е кой знае колко скъпо, но 1) ще подобри феноменално вида на изгледа на фургона 2) ще подобри условията за живот вътре, особено лятото, защото ще създаде слой "въздушна изолация", която действа като комин в жегата и отвежда горещото нагоре и 3) ако решите един ден можете да демонтирате ламперията и да напълните фасадата с вата, ест със съответната подготовка, мрежи, мембрани и тн, за да не става сакатлък.

Успех!

Не знам от къде се е взело това подчертано "ще трябва" в цитата, но доколкото виждам най- отгоре всичко е написано без всякакви акценти. Сега за боядисването -разбирам, че ако вземеме ние да си го вапцаме ще стане проблем. За окачената фасада- всичко звучи разумно, но си трябват и майстори/аз няма как да монтирам рамката и т.н./ и пак не малко пари, а и дупченето на цялото бунгало за да туря фасадата някак не ми звучи добре. 

Благодаря за мнението!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
viktoriay
преди 27 минути, Славянски написа:

Боби, това с дъсчената обшивка не е лошо като идея. Повече не притеснява покривът и оттичането. С този плосък и хоризонтален покрив... Просто това не е мислено визуално да изглежда като дом, да има стрехи, сянка, проветривост и прочие. И дори да го боядисат по-добре да изглежда си прав, че ще си е същото.

За боядисването добре си писал.

Колко ще излезе фургона ако не е тайна?

Както писах в началото-бунгалото няма да има точно вида от снимката.Покривът ще си е скатен-прилагам снимка.Цената на едно такова от 28 м3 е към 17000 лв.Сумата варира от това какви допълнителни екстри искате-вид облицовка, ламперии, подове и т.н.

Без име.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 27 минути, Боби Димитров написа:

... едно с по-прилична визия (все пак дървения, вата, двускатен покрив) за 11 бона:

https://www.tes-bg.com/bg/сгради-с-дървени-конструкции/item/2-сглобяеми-къщи-бунгало-контейнер-b18m

Да, това е доста по-прилично. От същата фирма. Значи те си правят и с дърво. Не виждам голям смисъл да го преправяш.

С окачената фасада при положение, че няма стреха, и аз не препоръчвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
viktoriay
преди 25 минути, Боби Димитров написа:

Покривът е измислен, има скрити в ъгловите греди отвори ("водосточни") и долу в ъглите можеш да видиш дупките, от където се изтича водата. По тая причина е добре контейнерът да се постави върху поне 10, но да речем 25 см бетонова стъпка (за тоя размер са 6 стъпки, по 1 в ъгъла и по 1 в средата на 2те дълги страни), за да не лее водата по долните греди и да гние.

Като цена, ето едно с по-прилична визия (все пак дървения, вата, двускатен покрив) за 11 бона:

https://www.tes-bg.com/bg/сгради-с-дървени-конструкции/item/2-сглобяеми-къщи-бунгало-контейнер-b18m

На пръв поглед изглежда ок., но се зачетете какво пише по-надолу-малка квадратура, завършено само до първи етап т.е.само стени и покрив.За другите довършителни работи се натрупват бая пари отгоре, а не дай си боже да поискаш промяна в разпределението....Накрая цената излиза двойна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Направете графити състезание.. мога поне 3ма яки бомбъра да ви препоръчам..

Има уникални неща, които могат да се надраскат.. примерно вижте таз флорална мацка Mona Caron с какви плевели се бори:

https://monacaron.com/weeds

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
viktoriay
преди 3 часа, Варела написа:

Направете графити състезание.. мога поне 3ма яки бомбъра да ви препоръчам..

Има уникални неща, които могат да се надраскат.. примерно вижте таз флорална мацка Mona Caron с какви плевели се бори:

https://monacaron.com/weeds

 

Красота!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване