Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Petar Kirov

Какво е това дърво

Recommended Posts

Panik
преди 1 час, Димо 33 написа:

Тази ядка става ли за ядене?

само един е...нали писах че няма да го чупим. Но предполагам става. Сега преговарям да ми дадат координати на дървото да пратим доброволци на мисия...да съберат и тестват :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Panik написа:

дърветата в гората нямат адрес ;) А и така поставен въпроса (за дървесината) - НЕ! ;)  Ако наистина има мераклии да питам за някакви ориентири ако е възможно да се намери мястото...и ако ми кажат де...може да си го пазят в тайна :)

Да ходят софиянците да тестват. А за материал Боби да сади плантация при брястовете и акациите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik

малко шарени картинки....https://journals.plos.org/plosone/article/figure?id=10.1371/journal.pone.0208021.g001 А черните орехи били няолко вида....ето и гладки и бодливи (картинката надолу): http://www.nativetreesociety.org/species/sp_threads/black_walnut_dimensions.htm

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik

ето и координатите за "орехотрошачите" ;)   42.643631 23.261230

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Надявам се няма жертви при добиването на информацията ... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik

не....но е възможно да има жертви при използването и (ако например там няма такова дърво :naughty:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Споко, ВЕЧЕ няма такова дърво :D
(имам човек - "имам стари другари, дървари, имат брадва...")

Но своевременно пратих друг човек (щото имам човек и за да, и за не, и за може би) да събере квото е останало след Паник и приятелите му. Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik

Всички тръпнем за снимки, впечатления и обяснения. А ако имаш човек и за чукане и чистене и вземе че извади кило ядки то да се събереме (уискито от мене :glasses: )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

За чукане не ми трябва човек :D Знаеш, че на вълкът затова му е дебел, щото сам си върши работата :D Прочее за ядене имам Чандлър орехи в черупка, които се чупят с поглед и са едри и вкусни и голяма ядка. Ся обаче ша каеш, тия мноу ниска летва и уискито ще се окаже Црнио Коч вместо Гленфидик :D

Та тия черните ме блазнят като семенен матрял, за посев, искам да ги развъдя и разпространя из околията - ако изобщо ми докара нещо човеко... Стиснал съм палец, па да видим (едвам написах това съобщение с една ръка).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

От къде ли не... продава се и по пазара, като ги видиш трудно ще ги объркаш, но иначе имам познати с насаждения. То дали ще е Беледжик или Шейново или Шебин или друг подобен сорт, все са едри, светли отвън, ядката не е плътна вътре, много тънка черупка. Имам човек прочее посадил пред 15 години орех такъв и в момента му плододава 1:1 същите орехи вече 5та година. Докато сме на тази тема, наскоро намерихме на 500 метра от нас в шубрака в барата саморасъл орех, който е с доста едра ядка, не е толкова тънка черупка, но пак може на ръка с повече мерак. Та явно се появяват и самородни такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Орехи на Черен орех се използват срещу паразити заедно с карамфил(за готвене). Черен орех (Juglans nigra)трудно да се отличи по листа от айлант (Ailanthus altissima). Само когато цъфти и по плодовете  не сбъркаш.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik

@Боби Димитров, с орехи не можеш да ме изкушиш...имам 2 в двора. Един нормален дето се чупи лесно и с плътна ядка...метър в диаметър, и един огромен с по-рехава ядка...не му знам сорта...сигурно си няма щото от орех е саден преди 30-40 години. Между 4 и 8 чувала по 20 кила събираме. За уискито за този черния бодливия.....мислех си за някой single malt ;)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik

@Боби Димитров, нищо не сподели за черните орехи? Или човека ти за нещо не става за нищо...или са лесно чупещи се и много вкусни и не искаш да ни кажеш да не ти ги оберем догодина ;).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

На тази локация, която даде, не бяха намерени никакви черни орехи и всъщност каквито и да са орехи. На трето посещение дори видео връзка правихме. Или някой е обрал всичко до шушка, или локацията не е тази.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik

Хммм....Дървото е специфично...били ли са с листа дърветата като е ходено? Човека със сигурност не ме е излъгал...но е възможно да се е объркал с разпознаването на мястото на картата. Ще се боря да го намерим тва дърво!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Черни орехи да искате, ще ви дам локация. Има ги по една улица в Редута.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Panik

@Боби Димитров Имам потвърждение че координатите на ореха са правилни, но човека скоро е ходил и отдолу вече нямало никакви орехи. На есен ще се пробваме пак :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

Пак да си кажа, че знам няколко дървета черен орех близо до центъра на София. Около тях е пълно с ядки под шумата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване