Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Теди

Пермакултурни басове по време на короната за забава и разтуха

Пермакултурни басове по време на короната за забава и разтуха  

9 гласа

  1. 1. Краткосрочен бас (гласуване до 15.12.2020 или до настъпване на т.1) Дали ще се стигне пак до излизане от дома само по работа, храна и лекар и то със бележка?

    • Да
    • Не
    • Няма коронавирус (не участва в баса)
    • Мен вирус не ме лови заради чесъна и ракията (не участва в баса)
      0
    • 5G-то ще ни умори преди коронавируса (не участва в баса)
  2. 2. Дългосрочен бас (гласуване до 31.12.2020 или до настъпване на т.1) Каква ваксина ще внесе България срещу коронавирус?

    • Американска
    • Немска
    • Руска
      0
    • Пазарът ще е свободен т.е. всякакви ваксини ще пуснат за внос (носи коефициент за печалба 0.5)
    • Хич не ми дреме, няма да се ваксинирам (не участва в баса)
    • Няма да внасяме, а българите ще си произведем наша


Recommended Posts

Теди

Гласувайте, не се стеснявайтееее :D

Загубилият баса дължи 1 голям буркан домашна зимнина или 2 малки бурканчета за да е по-лесно с разпределяне на печалбите после.  За предпочитане лютеница, но се приемат и други стига да са в годност. Събраният залог се разпределя поравно между спечелилите, освен ако не е посочено друго в самата анкета (специален коефициент за печалба).

Допълнителна информация:

Написала съм до кога се гласува, но пропуснах да кажа кога започва събиране на печалбите.   По всеки от двата баса започва уреждане на сметката веднага след като се случи някое от валидните събития по точките. Само за краткосрочния бас нека има давност до края на астрономическата пролет 2021 г.

Редактирано от Теди

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Не разбирам защо половината отговори не участват в баса. Гласувах за 5-джито с идея за морална подкрепа към @Абарис и @Славянски, за ваксина че няма да ползвам няма, но мисля, че Англия и Швейцария също тряа да ги има в нея.

Залагам едно бурканче босилково песто, че до края на коронавируса Грета няма да ходи по конференции.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Честно казано не ми се занимава с такива облози и гадаенета. Нито има смисъл, нито полза, нито ситуацията предразполага към такава разтуха. Тъй че аз съм пас. Дори да позная или да не позная - какво ме ползва? Да не играя "Стани богат?"

Даже не съм следил и т.нар. бройки на заразените...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

И аз не ги следя. Откакто го преболедувах, вече изгубих интерес към вируса :glasses:.Засега е голям кеф да вляза при някакви маскирани и да не ми пука и да ме гледат като препарирани. След няколко седмици или месеци преболедувалите  ще сме мнозинство и масово няма да ни пука за мерки и ограничения. Хвърлям по едно око каква нова простотия са измислили - не мисля, че ще ни изпозатворят масово. Тук-там където съвсем изтърват козите обаче може.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро
преди 4 часа, Славянски написа:

Ето една статия за бъдещето, за което работят: 

https://time.com/collection/great-reset/5900748/klaus-schwab-capitalism/

Коронавирусът е само инструмент.

#КОЙ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, min-4o написа:

#КОЙ?

Всеки да си търси отговора за себе си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Жоро

Това е невъзможно, въпросът (нарочно) е зададен грешно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Свърши времето за гласуване по първа точка..... редакция! Обърках се. Има време до 15.12 :)

Редактирано от Теди

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Напомням, че който не се е включил по дългосрочния бас, може да го направи до края на годината :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кр.Николов

Явно не е от вчера,но продължава и до днес.

 „Есе за законите на населението“, 1798г. Малтус.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
преди 5 часа, Кр.Николов написа:

Явно не е от вчера,но продължава и до днес.

 „Есе за законите на населението“, 1798г. Малтус.

 

Малтусианството ми беше "любимо" до към началото на милениума.. после попрочетох и ми се изясни, че е доста скъпоплатена за времето си теория в зародиша на Евгениката и Расизма..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

За ваксините, до момента намерих следното (производител/разрешително за продажба/процент ефективност) :

Pfizer/BioNtech (Германия)/не/90%

Moderna (САЩ)/не/94,5%

Спутник (Русия)/да/92%

Janssen (Белгия)/не/?

AstraZeneca/Oxford (Великобритания)/не/?

Wuhan Institute of Biological Products & Sinopharm (Китай)/не/?

Тези по-горе са посочени като най-надеждни да бъдат първи, според BBC, от преди 2 дни.

А долу е документ от СЗО за обявените и текущи разработки:

https://www.who.int/docs/default-source/blue-print/novel-coronavirus-landscape-covid-19-(7).pdf?sfvrsn=a4e55ae3_2&download=true

 

А за българска ваксина, прототип ще има най-рано до края на годината, но след това са необходими 2 години тестове: https://nova.bg/news/view/2020/10/16/302534/ще-има-ли-скоро-българска-ваксина-срещу-коронавируса/

Редактирано от Теди
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

От утре влизат в сила ограничения, но с тях нямаме съвпадение, за сега, по първия бас. Чакаме до 15.12. Ох, яде ми се лютеница :D

Който не се е включил, има още време за гласуване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Теди, люто ядеш ли? Информативно питам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди
преди 39 минути, alys написа:

Теди, люто ядеш ли? Информативно питам.

Информативно всичко ям ....без бамя.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

@alysда превежда, за да можем да се ориентираме по-добре! ;-)

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Свърши времето за гласуване по първия бас. Сега изчакваме до края на астрономическата пролет на 2021 г. (21 март 01:21ч.) за да разберем кои ще го спечелят.

Посочилите "Да" са 3-ма: Боби Димитров, Buldo, Run.

Посочилите "Не" са 4-ма: Теди, vsharkova, Venetka и Варела. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
На 30.10.2020 г. at 22:49, Котарак без чизми написа:

И аз не ги следя. Откакто го преболедувах, вече изгубих интерес към вируса :glasses:.Засега е голям кеф да вляза при някакви маскирани и да не ми пука и да ме гледат като препарирани. След няколко седмици или месеци преболедувалите  ще сме мнозинство и масово няма да ни пука за мерки и ограничения. Хвърлям по едно око каква нова простотия са измислили - не мисля, че ще ни изпозатворят масово. Тук-там където съвсем изтърват козите обаче може.

Въпрос:на колко години си? Само малките  от ваксина ще имат имунитет за цял живот. Ние  не сме вече малки ((( и при нас не повече от 2 години няма да има ефект. Аз ще чакам вакцина от института на акедемик Чучелин.Тя от ослабен и умрял човешки коронавирус, Сега  вече прочетох, че прекалено количество антитела в зеркален ефект предизвиква  аутоимуни реакции.При мен подобна картина, имам аутоимунна реакция на ставите. Помагат не кортикостероидни противовъзпалителни мехлеми и мажа  своите настойки  от маклура и люляк обикновен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване