Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Теди

Пермакултурни басове по време на короната за забава и разтуха

Пермакултурни басове по време на короната за забава и разтуха  

9 гласа

  1. 1. Краткосрочен бас (гласуване до 15.12.2020 или до настъпване на т.1) Дали ще се стигне пак до излизане от дома само по работа, храна и лекар и то със бележка?

    • Да
    • Не
    • Няма коронавирус (не участва в баса)
    • Мен вирус не ме лови заради чесъна и ракията (не участва в баса)
      0
    • 5G-то ще ни умори преди коронавируса (не участва в баса)
  2. 2. Дългосрочен бас (гласуване до 31.12.2020 или до настъпване на т.1) Каква ваксина ще внесе България срещу коронавирус?

    • Американска
    • Немска
    • Руска
      0
    • Пазарът ще е свободен т.е. всякакви ваксини ще пуснат за внос (носи коефициент за печалба 0.5)
    • Хич не ми дреме, няма да се ваксинирам (не участва в баса)
    • Няма да внасяме, а българите ще си произведем наша


Recommended Posts

Теди
преди 3 часа, алина написа:

В Разград разработват и произвеждат и човешки ваксини, например БЦЖ.  Бил е построен нов завод за ваксини за животни.

Понеже ми стана интересно....

Алина, някой ти подава невярна информация. БЦЖ се произвежда само в София в държавната фирма Бул Био. Поради разрастване на дейността и липсата на повече място в настоящата сграда, в Суходол е построена друга сграда, където се произвеждат ваксини от Бул Био, но не и БЦЖ. Както написах, в Разград е само за животни. 

Бул Био е фирма с държавно участие, произвежда ваксини и е под контрола на СЗО. Заедно с НЦЗПБ е в настоящата сграда, която е построена от Фондацията на Рокфелер през 1935 г. с основна цел да помогне справяне с разпространението на туберколоза в световен мащаб.  Няма световни стандарти на СЗО, които да налагат този тип дейност да е извън населени места.  Ако провериш и други чуждестранни фирми, произвеждащи ваксини, производствените бази на повечето са в градовете. 

Та, през 1935 г. никой не е имал нищо против в София да започне производството на ваксини, а сега никой няма нищо против да продължи да си оперира тук. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Теди,  за производството на ваксини извън града  стопроцентно съм уверена.Защото има мишки, има плъхове, които могат  да предизвикат разнасянето на  зараза от територията на завода  Може да се случи и пожар, като се случи в биологичната лаборатория на Пентагона...или в завод за производство на ваксина АстраЗенека в Индия https://webcafe.bg/international/petima-zaginali-pri-pozhar-v-nay-golemiya-zavod-za-vaksini-na-astrazeneca.html

Но аз , разбира се,  не настоявам и не указвам, Всеки прави, както му  е удобно. За работещите ходенето на работа  близо им по -удобно, , просто за живеещите наблизо е опасно подобно съседство.

  Не знам нищо за завод на Рокфелер, прочетох за  др Ср.Родопска , че в 1948-1949 гг донесе първия щам БЦЖ от институт Пастьор Франция. https://www.24plovdiv.bg/ojivlenie/article/8440153

За БЦЖ в Разград също  прочетох , но на мен ми е все и  едно къде произвеждат. 

http://www.focus-news.net/opinion/2021/03/01/54722/ivaylo-kalfin-balgariya-mozhe-da-sadi-astra-zeneka-no-tova-nyama-da-pomogne-na-horata-koito-chakat-vaksini.html

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Buldo

и аз ще пратя хабер у дома да запазят нещичко ;(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди
На 16.12.2020 г. at 0:22, Теди написа:

Свърши времето за гласуване по първия бас. Сега изчакваме до края на астрономическата пролет на 2021 г. (21 март 01:21ч.) за да разберем кои ще го спечелят.

Посочилите "Да" са 3-ма: Боби Димитров, Buldo, Run.

Посочилите "Не" са 4-ма: Теди, vsharkova, Venetka и Варела. 

 

На 1.01.2021 г. at 10:42, Теди написа:

Здравейте, дойде краят за гласуване по дългосрочния бас. Така, като гледам условията, спечелилите са тези, посочили немската ваксина, а именно: Теди, Боби Димитров, Run.

Загубилите са: vsharkova, Venetka, Варела, Buldo. 

Ако няма възражения, предлагам лютеницата да започне да се изпраща :D

Здравейте, копирах горните обобщения за да ми е по-лесно.

С тъга Ви съобщавам, че изтече времето за изчакване на краткосрочния виц. Печелившият отговор по него е НЕ, защото нямаше в указания срок локдаун, в който да се излиза от вкъщи/населеното място с бележка. 

Като обобщим нещата от двата баса, този, който има да праща зимнина е:  Buldo

А получател e: Теди

И то на 2 големи буркана, ако му е останало нещо, щото все пак зимата свърши :D

 

Всички останали са спечелили по единия бас и загубили по другия и за това им се нулират резултатите (Боби Димитров,  run, vsharkova, Venetka, Варела). Нека това не ви спира да си размените каквото прецените, но от гледна точка на букмейкъра т.е. моя милост, сметките са Ви чисти :D

С уважение!

Теди

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Ееее, аз пък кътах двете лютеничени бурканчета толкоз старателно. Чаках указания. Валери ми е най- близо. Ще отидат при неговите хлапета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Приятна среща и много поздрави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Buldo
преди 12 часа, Теди написа:

Приятна среща и много поздрави :)

Е щом така стоят нещата остава само да попитам как да изпратя нещата на Теди? Все още съм в гореща Африка, но на 15/04 битрябвало да пътувам и тогава ще организирам изпращането! Връщам се с няколко вида семена, които ще опитам да завъдя и ако успея ще споделя във форума. Да си пожелаем здрава година!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

@Buldo, ти се прибери  пък тогава ще го мислим :)

Може да ми драснеш на лично съобщение  за да ти пратя координати.

Със здраве! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Въпрос: след като съм голямо и тъпо говедо мога ли да се ваксинирам с разградската ваксина, или мен короната не ме лови?

Въх, то станало утре...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Отговор: Най-културно е да подкрепите местното производство.  Пример-  ако сте тутраканско говедо - купете си тутраканска ваксина, ако сте врачанско - врачанска. Но ако не знаете какво да правите, винаги е добра идея да питате жена си. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Баса си е бас, загубата-загуба и двете бурканчета лютеница отиват при Валери. Днес говорих с него.

Тутраканска ваксина ще ми е интересно ако се появи. То ни хора много там, ни животни та ще трябва да е нещо хибридно, та да си заслужава времето и усилията за разработката и.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Що е това? Извънземни?!

IMG_20210622_150245.thumb.jpg.d3fca4c182858e26e97da95a1c99e76a.jpg

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Големи тъпоглави прилепояди в дъждовно време.

PS Освен ако не са хора пазещи се от пърхот.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Хайде и малко ковиден хумор:

Представяте ли си ваксър-нудист на плажа? Само по маска! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Темата е за заключване. За хумор си има отделна.

Благодарности на Buldo за медеца и смокините! :wub: Много точен! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване