Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Теди

Пермакултурни басове по време на короната за забава и разтуха

Пермакултурни басове по време на короната за забава и разтуха  

9 гласа

  1. 1. Краткосрочен бас (гласуване до 15.12.2020 или до настъпване на т.1) Дали ще се стигне пак до излизане от дома само по работа, храна и лекар и то със бележка?

    • Да
    • Не
    • Няма коронавирус (не участва в баса)
    • Мен вирус не ме лови заради чесъна и ракията (не участва в баса)
      0
    • 5G-то ще ни умори преди коронавируса (не участва в баса)
  2. 2. Дългосрочен бас (гласуване до 31.12.2020 или до настъпване на т.1) Каква ваксина ще внесе България срещу коронавирус?

    • Американска
    • Немска
    • Руска
      0
    • Пазарът ще е свободен т.е. всякакви ваксини ще пуснат за внос (носи коефициент за печалба 0.5)
    • Хич не ми дреме, няма да се ваксинирам (не участва в баса)
    • Няма да внасяме, а българите ще си произведем наша


Recommended Posts

алина
На 31.10.2020 г. at 8:46, Славянски написа:

Ето една статия за бъдещето, за което работят: 

https://time.com/collection/great-reset/5900748/klaus-schwab-capitalism/

Коронавирусът е само инструмент.

Даже , ако е изкуственно произхождение, вече излезе от контрола.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Гласуването свърши, но аз ще кажа без облог. Ще вземат безплатно от ЕС Пфайзер, но после поискат тихичко от Русия..България не може да произведе много, скъпо и дълго. но  не знам, произвежгдат ли ваксина от Полиомиели́т , ако произвеждат, то  ако купят патент от третата ваксина от институт Чучелин, то могат да я поризвеждат в България, защото  производствотото на тази ваксина прилича на от Полиомиели́т .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Здраве на всички.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

IMG-089ed143ddb2eed5d4548285cebd1f5d-V.jpg.ab4fbb04d2e5ea93ed2735c8ace76a41.jpg

  • Ха-ха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Здравейте, дойде краят за гласуване по дългосрочния бас. Така, като гледам условията, спечелилите са тези, посочили немската ваксина, а именно: Теди, Боби Димитров, Run.

Загубилите са: vsharkova, Venetka, Варела, Buldo. 

Ако няма възражения, предлагам лютеницата да започне да се изпраща :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Buldo
На 1.01.2021 г. at 11:42, Теди написа:

Здравейте, дойде краят за гласуване по дългосрочния бас. Така, като гледам условията, спечелилите са тези, посочили немската ваксина, а именно: Теди, Боби Димитров, Run.

Загубилите са: vsharkova, Venetka, Варела, Buldo. 

Ако няма възражения, предлагам лютеницата да започне да се изпраща :D

Здравейте 

Сега виж дам че съм от загубилите ;( - за жалост в момента не мога да изпратя нищо - много съм далеч от дома, но като се върна с удоволствие стига да знам адрес на получателя ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Доде още има няколко бурканчета в мазето казвайте на кого да пращам. Ммм, да. Все съм от губещите, ама отдавна съм свикнала с тая си участ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.

Ще може ли аз да сключа нещо като фючърс с Трибунала, ъъъ, тоест Тедиту? Печелившото ми бурканче лютеничка  да се използва като залог при евентуална загуба във втората част на облога, тоест да мине през мен транзитно към спечелилия...

:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

@run., може :D

@Venetka и @Buldo, вие заделете бурканчетата, пък аз ще ви пиша на лични адресите, а тук ще обявя разпределението :)

Вторият бас изтича на 20.03, така че може би е добре да изчакаме 20 дни за да се изпраща накуп. 

П.П. Честита Баба Марта!

152716841_3555761361217835_3351763348320994655_o.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Ужассс, отивам направо 2 бурканчета да скрия. Не е най- перфектния продукт, ама си е домашна и правена старателно на село, в голямата тава, на огъня отвън. Вкус- опушен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.

Като чета тази реклама, може и да отложа фючърса... опушееен 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Лошото че някои хора изобщо не знаят,  АстраЗенека  ефективна ли  за хората над 65 и сигурно ще ходят да се ваксинират с нея. Именно тази ваксина и получена неотдавна.

https://www.moreto.net/novini.php?n=435410 

Във Варна записват желаещи за имунизация с ваксината на AstraZeneca

Днес, 1 Март 2021 17:27

Ето какво пишат за тази вакцина:

https://www.dw.com/bg/препаратът-на-astrazeneca-само-за-хора-под-65-години-препоръката-на-германската-комисия-по-ваксините/a-56372339

//Германската комисия по ваксините препоръчва препарата на британската компания AstraZeneca само за хора под 65 години. България е поръчала най-много ваксини именно от AstraZeneca - 4,5 милиона.  //

Другите пък твърдят, че тази вакцина ефективна.Пълно объркване..

https://www.dw.com/bg/не-искам-astrazeneca-защо-в-германия-странят-от-тази-ваксина/a-56624510

 

Дойче Велле за AstraZeneca:

https://www.dw.com/bg/действие-странични-явления-ефективност-всичко-за-ваксината-на-astrazeneca/a-56381328

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

Най-добре руската, но още не е одобрена за ЕС и нашите едва ли ще я купят (което не спря унгарците....).

Астра Зенека е най-добре за млади хора, да.

За по-възрастни - немската на Пфайзер.

Любопитна за медицинските среди е и разработката на Джонсън и Джонсън, но още не е налична. 

Ако искате по-бързо да се върнете към нормалния живот - всяка налична ваксина е ОК, защото дава висока гаранция, че при заразяване, няма да умрете т.е. ще изкарате вирусната инфекция по-леко. 

Аз още не съм се наредила на опашка, защото изчаквам да спра да кърмя. За бременни и такива като мен не е имало време за изпитания на ваксината и за това предпочитам да изчакам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 6 часа, Теди написа:

Най-добре руската, но още не е одобрена за ЕС и нашите едва ли ще я купят (което не спря унгарците....).

Астра Зенека е най-добре за млади хора, да.

За по-възрастни - немската на Пфайзер.

Любопитна за медицинските среди е и разработката на Джонсън и Джонсън, но още не е налична. 

Ако искате по-бързо да се върнете към нормалния живот - всяка налична ваксина е ОК, защото дава висока гаранция, че при заразяване, няма да умрете т.е. ще изкарате вирусната инфекция по-леко. 

Аз още не съм се наредила на опашка, защото изчаквам да спра да кърмя. За бременни и такива като мен не е имало време за изпитания на ваксината и за това предпочитам да изчакам. 

Аз чакам ваксина от институт им.академик Чумаков. Институт има голям опит с производството на ваксина от полиомиелит. България произвежда няколко вида ваксина, но не от полиомиелит. Ако  ще поиска помощ от ЕС за  ново производство, като ваксина от  ин-т Чумаков, то възможно  и в България ще има своите дози на ваксина от Ковид. Но най-малко, най-малко трябват 2-3 години за да заработи този производство. Хем в Разград , май, има производственна база за производство на антибиотици.Даже не знам, работи ли тоз завод за антибиотици.

https://www.interfax.ru/russia/751870 През март ще почнат да произвеждат големи количества дози.Хубаво, че ваксинирането  ще бъде не на два пъти, а само една доза. Ако ЕС введе тази ваксина, то и България получи нова ваксина , която могат да слагат на всички без различие на възраст. И още едно е хубаво в нея, че тя ,като ваксина на полиомиелит, може да се съхранва само на студено  в хладилника, а не мразилна камера при прекалено низки температури. тоест няма да се разваля и ще бъде ефективна.

До Варна едно време на свободна територия между Аксаково и Варна искаха да строят завод на Фолксваген.Това отпадна, и на мястото предвидено за Фолксваген, могат да изградят производственна база  за производство на ваксина срещу Ковид. Хем работни места ще отворят, хем собствнни ваксини ще има, хем  свободната територия ще се застрои не с автоморгите ,а  с нещо полезно за всички в страната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

<< Според огласените данни доза от ваксината на "AstraZeneca" струва 1,78 евро, на "Johnson & Johnson" - 8,50 долара, на "Sanofi" - 7,56 евро, на "Pfizer" - 12 евро, на "CureVac" - 10 евро, а на "Moderna" - 18 долара, предаде БТА.  >> https://nova.bg/news/view/2020/12/18/308845/по-погрешка-обявиха-цените-на-ваксините-срещу-covid-19/

Напълно е възможно ,че заради ниската цена  е  закупена именно Зенека в България, а не заради ефективност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Теди

След 2-3 години българската ваксина ще е готова и друга няма да ни трябва :) . В БАН се разработва. България е на световно ниво и с традиции в тази сфера и сме конкурент на най-големите от дълги години. Сега трябваше държавата да подкрепи финансово нашите учени (както направиха в Русия), за да се ускори процеса, но не го направи. Производствената база е в София (Бул Био до паметника Левски) и в Суходол. А в Разград завода е за ваксини за животни. Още не е готов, замразиха го май като проект покрай проблемът с Ковид. Канят майка ми да обучи персонала там. 

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Попадна ми следната информация, дали се чете?

 

Ваксини.pdf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Еееееееееееееееееееей айде дано приеме майка ти бре, да си отдъхнете малко на тая вила! Пу-пу-пудънмуйуруки!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 4 часа, Теди написа:

След 2-3 години българската ваксина ще е готова и друга няма да ни трябва :) . В БАН се разработва. България е на световно ниво и с традиции в тази сфера и сме конкурент на най-големите от дълги години. Сега трябваше държавата да подкрепи финансово нашите учени (както направиха в Русия), за да се ускори процеса, но не го направи. Производствената база е в София (Бул Био до паметника Левски) и в Суходол. А в Разград завода е за ваксини за животни. Още не е готов, замразиха го май като проект покрай проблемът с Ковид. Канят майка ми да обучи персонала там. 

В Разград разработват и произвеждат и човешки ваксини, например БЦЖ.  Бил е построен нов завод за ваксини за животни.

Аз не мога да разбера, как софиянци допуснали да произвеждат ваксини в завод , разположен в чертите на града?  Подобни заводи трябва да строят извън града , територията на завода трябва да е засадена с иглолистниза да почиства въздуха наоколо от микроби вируси и бактерии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване