Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Recommended Posts

РозмариН

Здравейте, след доста чудене къде да сложа този линк, реших, че това му е мястото. Надявам се таговете да помогнат при търсене, а ако някой от модераторите прецени, че е за раздел строителство, бих била само благодарна на преместването му.

Става въпрос за сайт с каталог от планове с размери и инструкции за изработка /включително и видеоклипове за някои/ на основни мебели,  но също така открих, че има и лехи, кокоши трактор, парници и дори от мини къщичките. Да, много от нещата не са красиви, но както казва и авторката идеята е да са прости, достъпни като бюджет /по американски стандарти..../ и функционални. Надявам се всеки да си намери нещо полезно. Неудобство е, че размерите са в инчове, но има безброй калкулатори за обръщане в сантиметри из нета.

https://ana-white.com/woodworking-projects

 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Благодаря и да кажа едно "добре дошъл" :)

Този сайт ме подсети за тнар Adirondack стол, който видях сефте в двора на момчето, от което си вземам талаша за компостната тоалетна. Видя ми се мега сгънат и неудобен... но след 15 мин направо няма ставане! А неговите дори са направени от маломерни палета... за лятото планирам да пробвам и аз два такива, но от цяло пале, като мини-диванче.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
РозмариН

Моля:), благодаря, добре заварили! (Чета често, но нe съм се представила официално, защото няма с какво към този момент:unsure:, та за сега "чукча - читател"!:mrgreen:).

Много ми стана интересен този стол, който споменаваш, има ли къде да се види поне?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Мойте 3 стола такъв тип са купувани, имах намерение сами да си направим, даже палета имах осигурени, но поради липса на време идеята отпадна. Палетите отидоха за други цели. И подкрепям мнението на Боби, че са мега удобни. Особено като има барбекю отпред и прекрасна гледка... А пък тия се и сгъват и прибират...

photo_2020-05-02_17-44-25.thumb.jpg.573bc4fcb7750a055ea5201ba5122355.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Еее, Вени, твоите са тронове направо, царската версия на този стол, но то си и приляга на обстановката де, не върви в този лукс да изтъпаниш палета!

Но тъй като при нас финансите са по-ограничени, не мисля дори дъски да купувам, а само от отпадни палета. Разковаваш някоя дъска, режеш тук-там и така то.

pallet-Adirondack-chairs.jpg

@РозмариН Ето го стола от твоя сайт. При налични пари, могат да се купят редносани дъски и летви (за жалост масово са само двустранно рендосани) и да се направи по проекта за по-добра визия.

Но предвид, че ние пета година седим на две палета едно върху друго и то компании от по 20 човека по празници, не мисля да се вживявам :) На снимката, крайно ляво и в средата:

ACtC-3cg7X3UiQgV5WBzZTnVI3xe_SwlSWSSGXJi

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване