Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

alys

Облагородяване на овошки

Recommended Posts

Славянски

И аз направих доста присадки, само някои от които успях да етикирам. И ще трябва по памет да го сторя, защото след седмица или две може да ми се омешат нещата. А не ми се иска да гадая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Днес ми пристигнаха новите ленти за присадки и успях да ги тествам следобеда. Става дума за ето това:

IMG_20210414_151625.thumb.jpg.0896a1ea132099794548c7ac8fdce7e4.jpg

Водеха го пластир за присаждане. Очаквах нещо по-дребно, а ролките са сериозни. Взех ги оттук:

https://shop.agrodrip-zahara.com/plastir_za_prisazhdane

Преди бях вземал от eBay от тоя тип китайски, които сега са на двойна цена:

IMG_20210415_014137.jpg.1375dcd4c977996e390d570d77f7c9be.jpg

Ползвам ги последните две години и съм направил доста присадки с тях. Доста евтини, но качеството беше незадоволително. Подобно е на стреч фолио, много тънко и лесно се къса при разтягане или увиване около чепче. Отделно, че се прегъва и слепва и става на половин ширина, и много трудно се оправя - въобще си давам сметка, че бяха наистина неудобни за ползване и се губеше доста време (къса се, увиваш наново и така). Може би предимство им е, че са тънки и по-бързо прегарят и се разтягат при надебеляването на съюза/калема.

Докато с тези новите ситуацията беше съвсем друга. Първо, цената е съизмерима с тогавашната на онези - 3,20 лв. за сто метра ролка. Второ, материалът е много по-плътен и стабилен, разтяга се, но е много трудно да се скъса. Също пристяга доста по-силно и здраво и при връзването е по-леплив (има по-голямо сцепление в клюпа). Реално парче около 20 см ми стига за една присадка на подобрена копулация, което прави към 500 присадки за 3 лева и 20 стотинки! Бях вземал и едни ленти от Майер БГ, сто броя ленти за 7 лв. Вършат работа, но са малко по-твърди и неразтегливи, съответно по-неудобни за работа. И са пет пъти по-малко за близо два пъти повече пари... Майер имат и едни професионални хиляда броя за 70 лв., които мисля се разграждат. Имах мерак да ги тествам, но чок пара и не ми трябват хиляда.

Та ето ги резултатите:

IMG_20210415_015417.thumb.jpg.76c724366f2b724887e4324d728826cc.jpg

Бадем върху джанка.  И още една джанка, наполовина готова:

IMG_20210414_151542.thumb.jpg.0e6f4e8b8b3d32fea11f979b262f7274.jpg

Мисля, че като имам тая по-стабилна лента, ще мога да действам по-бързо и сигурно. Ще видим кога ще трябва да разхлабвам и ще се налага ли въобще лятото. Остава да си позаостря ножа само.

А изолирбанд ползвах само за маркиране на сорта. Принципно не го харесвам много, защото при свалянето му има опасност да се обели кората. Един път даже счупих срасналата присадка на копулация.

А от ножицата на Corona (бренд на Bellota за САЩ) съм много доволен. Стабилна, а парите не са много като за по-ниския клас. Прави хубави срязове без да кълца кората.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Това зеленото ми го подари @alys и с него работих тая пролет. До колкото разбирам, основният му плюс е, че е био разградимо. Но действително не лепне, иска да го вържеш добре, а се къса при опит за натягане. На 10тина места видях и къде се е отпуснало изцяло, демек все едно не съм омотал и ги отписах тия калеми.

По-предна година ползвах подобно, но бяло, което си е като класическо стреч фолио на малка ролчица. При него проблемът беше обратен. Прекалено малко се разтяга след като е поставено и където съм вързал се вряза в калуса и на места калемите заминаха. Тъй като ашладисвам нашироко, мнозинството присадки не мога да ги наглеждам, а някои дори ги забравям къде са. Та ако се налага да ги обикалям още същата година и да режа найлона, нали... няма да стане. Затова и пробвах това био разградимото с идеята да си падне само.

Твоя нов пластир изглежда добре, бих го ползвал след като изчерпя моите налични ролки (щото не обичам да хвърлям), но основно ме интересува какво ще стане ако не го махнеш до догодина примерно? Ще следя, ако се сетиш, снимай натам, примерно есенес.

А това жълтото най-долу в средата какво е, тиксо на клончето?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 1 час, Боби Димитров написа:

Това зеленото ми го подари @alys и с него работих тая пролет. До колкото разбирам, основният му плюс е, че е био разградимо. Но действително не лепне, иска да го вържеш добре, а се къса при опит за натягане. На 10тина места видях и къде се е отпуснало изцяло, демек все едно не съм омотал и ги отписах тия калеми.

Много се къса, да, и е нестабилно. И не се разгражда до втората година. Махам го зимата. Но не е и вдлъбнато на присадката, каквото ми е ставало с изолирбанд.

преди 1 час, Боби Димитров написа:

По-предна година ползвах подобно, но бяло, което си е като класическо стреч фолио на малка ролчица. При него проблемът беше обратен. Прекалено малко се разтяга след като е поставено и където съм вързал се вряза в калуса и на места калемите заминаха.

То и това не е работа да не се разтяга. Но и зеленото е подобно на стреч, но за мен се къса по-лесно, може би заради ширината.

преди 1 час, Боби Димитров написа:

Тъй като ашладисвам нашироко, мнозинството присадки не мога да ги наглеждам, а някои дори ги забравям къде са. Та ако се налага да ги обикалям още същата година и да режа найлона, нали... няма да стане. Затова и пробвах това био разградимото с идеята да си падне само.

И аз съм така. Но това биоразградимо не е баш. В САЩ имат "парафилм", който заминава за няколко месеца. Но е скъп лукс.

преди 1 час, Боби Димитров написа:

Твоя нов пластир изглежда добре, бих го ползвал след като изчерпя моите налични ролки (щото не обичам да хвърлям), но основно ме интересува какво ще стане ако не го махнеш до догодина примерно? Ще следя, ако се сетиш, снимай натам, примерно есенес.

Ами ще следя какво става, ако хванат калемите въобще. Дано не се налага да го разхлабвам. Но с тия ветрове не бих го махал преди другата зима.

преди 1 час, Боби Димитров написа:

А това жълтото най-долу в средата какво е, тиксо на клончето?

Изолационната лента е за маркиране на сорта, че съм слагал и от друг сорт наоколо и да не им пиша етикети, да са различими. Ще трябва да ги доетикирам. Че вече присаждах два сорта кайсия и почва да ми се губи кое кое беше...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Един материал за несъвместимостта на дадени подложки с присадените видове. Интересно, че пише, че за някои сортове череши върху махалебка може да се прояви късна несъвместимост (след 6-10 години), което е притеснително с оглед на масовото използване на махалебка в разсадниците. Моите череши са основно върху семенни подложки на питомна череша, но от купешките една със сигурност е махалебка, за другите мога евентуално да проверя...

Несъвместимост при присаждане на овощни дървета

И една справка за по-популярните черешови подложки:

https://summittreesales.com/rootstock-descriptions/cherry-rootstocks/

Махалебка за глинести и тежки почви не се препоръчва, а дива череша. Махалебката има предимство на сухи и леки почви. И я дават като размер на дървото 90 % от размера на присадено върху дива череша. Очевидно недостатък на дивата череша като подложка е късното влизане в плододаване и големият размер на дърветата.

Моята череша върху махалебка расте изключително слабо. Около 40-50 см общ прираст за три години.

Още за черешите:

https://ir.library.oregonstate.edu/downloads/kw52j840j?locale=en

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Наобиколих си присадките и положението е обнадеждаващо. Черешите почти всички са почнали развитие, кайсиите даже са тръгнали, бадемите. Скорушата изглежда добре. Черешите, които присаждах миналата пролет, сега цъфтят. Те са клонки на по-големи дръвчета. Сега добавям на практика още четири сорта на три фиданки и това е предостатъчно. Единствено снимките в това слънце не се получиха хубави, ама то и без това набъбнали пъпки не е нещо невероятно. Някъде оставих второ клонче за двоен опит или друг сорт и мога да добавя. Почнах да залагам на високи присадки за високи дръвчета - далеч от кози и овце.

Четири крушови калеми се бавят, а те са ми ценни. Добавям сортове Пас Красан и Кармен на три млади дръвчета облагородени преди. Ябълките ги присаждах късно и не са покарали, но с тях нещата обичайно се получават. От праскова на джанка, разбира се, пак нищо не излезе. Ама и калемите нямаха вид.

Тези дни ще пробвам шандудията върху бяла черница.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Кайсия на джанка... Майстор @Боби Димитров

 

20210508_131717.jpg

20210508_131815.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Сега като го гледам тоя калем, може и да не е кайсия :D Нещо на синя слива или друга слива ми бие, да видим...

Но се радвам, че е подхванал, закътано е при теб, това е добре! При нас масово калемите са щета. Комшията оня ден по тефтер изброи 80 фира от 100 турени, аз не смея, но като ги гледам по двора, може и повече да процент зле - мръзнали, съхнали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

Всичко каквото сложих се хвана круши,ябълки,сливи,череши даже и липа само кайсиите не от двайсет калема само два.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз още не мога да броя успешни калеми, но неуспешни засега са само две-три праскови на джанка. Всички кайсии, които съм проверил, дават признаци на живот, бадемите без един... Черешите и там тръгват на 90%. Кудрании направих тия дни, както и райските ябълки, и ще чакам. А днес беше короната с шандудия на подобрена копулация върху черница. Че имам и още калеми :)

Най ме радва обаче, че при баща ми на джанката шест от десет калема са тръгнали, вкл. три от тези, които присадих в началото на януари!

Шандудията на миниатюрна (но дърта) черница от 2013 г. Садих я на окончателното място 2014 г. и е точно за калемите:

IMG_20210508_203858.thumb.jpg.af2c36dba7e7cf5f8fc289c21ff18051.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
greenn
преди 12 часа, Ангел Димитров написа:

даже и липа

Специални сортове ли има? Любопитно ми е. Чул съм, че Хисаря я наричат град на липите и имало най-различни, но когато ходих нямаше цъфнали да направя разлика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров
преди 5 часа, greenn написа:

Специални сортове ли има? Любопитно ми е. Чул съм, че Хисаря я наричат град на липите и имало най-различни, но когато ходих нямаше цъфнали да направя разлика.

Не просто опит си направих моята е по дребна и сложих от комшииската че е едра. А сигурно има различни сортове липи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Втора година със сходни резултати ме убеждават, че почвам прекалено рано с ашладисването. С тия -17 март и снегове и виелици, както и комбинацията от лятно време февруари и зимно време през пролетта, не само дърветата се прецакват (напр всички джанки и кайсии с измръзнали цветни пъпки и млади клони / растеж).

От успешните ми калеми мнозинството (не съм броил точно, но със сигурност 80%+) са сложени късно, дори след 1 април. Последните 4, които сложих, кайсия на джанка, са някъде чак към 15 април. В момента те са не само най-развити от всички, а са 4 от 4 хванати. Други кайсии, сложени през март на джанка на 10 метра от там, едва сега се чудят дали да тръгнат.

Така че догодина се придържам не само за разсада, а и за калемите, към принципа РАНО Е! и ще чакам април преди да извадя Олфата.

ACtC-3eX124sBfogLOdcrlOMJkcPnGRWC40s7YWh

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

На 4-март,когато гостувах на родителите си кога може да се ашладисва, мама каза: ааа, още е рано, не са тръгнали соковете, татко ти ще ашладисва не по-рано от края на март. Те са на 150 метра надморска височина и с почти 3 седмици напред. 

И все ви се чудя какво е това ашладисване насред зима, ама... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Ръснете едно резюме за лятното ашладисване!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 32 минути, Миленка® написа:

На 4-март,когато гостувах на родителите си кога може да се ашладисва, мама каза: ааа, още е рано

 @Боби Димитров ашладиса при мен една джанка точно на 4ти март с 4-5 калема и всички са се разлистили. Аз съм на 680 метра надморска височина... Та може би зависи от много фактори и си струва да се пробва и по-рано и по-късно. 20210508_131815.thumb.jpg.6b1c51d451ef4143cea9599c8be8615b.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 2 часа, Лозето ме наби! написа:

Ръснете едно резюме за лятното ашладисване!

Аз лятното го пропускам всяка година. Най-вече поради повече друга работа през летния сезон. Имах една проба слива на пъпка преди няколко години. Иначе за някои работи е по-добре на лято.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

Пусни някой проверен линк за ограмотяване, де!

За мен ще е услуга ако има на български, може на руски, а с английският вече ми е трудно. Имам гадна особеност: с повече от два езика не мога да съм "на ти", а сега си обновявам руския...

При мен е обратното: до късна зима топля д-то на жената, а когато най-после се отскубна на село - кое по-напред?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ето един материал с подробни инструкции:

https://agri.bg/agrosaveti/hobi-fermerstvo/prisazhdane-na-papka-okulirane-2

Видеа за спяща и будна пъпка също има в YouTube. Но не съм гледал конкретно. Въпреки че и за мен е актуално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
На 16.05.2021 г. at 11:09, Миленка® написа:

И все ви се чудя какво е това ашладисване насред зима, ама... 

Почвам и аз да се чудя :) Реално аз имам два репера.

Първият е комшията (на моя възраст), покрай който почнах да ашладисвам аз. Той е учен от негов дядо по махалата. Та той казва, че като почнат в София да се развиват дадени дървета (джанки, череши, ябълки, круши и тн, които е лесно да се наблюдава поради това, че често се ходи до София), тогава е моментът за ашладисване, защото разликата със село е до 2 седмици. С други думи калемът няма да седи на дървото повече от 2 седмици преди да тръгне развитието.

Тази година обаче се получи леко греда с тази система, защото поради топлинния остров в София имаше наченки на развитие още преди да паднат снегове и температури през март и това ни подля вода.

Вторият ми репер е Христо Ашламинатора, който показва при него ашладисване в доста ранни времена, а при него в Егълница определено е сходно с нашия климат. Като основни разлики отчитам това, че той ползва доста по-дебели калеми от мен, съответно явно са по-държеливи и по-трудни за пресушаване и мръзнене... и отделно, че има неимоверно повече опит ;)

Догодина съм решил да изчакам максимално дълго - така или иначе нямам някакъв план или особен зор да ашладисам абсолютно всичко. Но тая година ми е жал за всичките калеми по махалата, където ходих да слагам, по дворове на комшии. Догодина пак.

От друга страна, хора като @yanev примерно ашладисват по всяко време, поне така разбрах на срещата, с огромна успеваемост. Така че поне 50% проблемът е в мен. Да речем не е 100%, поради щото и на комшията-майстор тая година калемите са масово щета.

А специално при Румбата пробната мини джанка го отдавам успеха на изключително закътаното място при него. Иначе при мен от същите тия сливови калеми също има 2-3 живи от 10тина, демек може и от вида да е.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване