Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

alys

Облагородяване на овошки

Recommended Posts

alys

Тази година разбрах и аз, че калемите трябва да са свестни. Опитах с разни дребоси, но само си играх. Принципно не мисля, че ни трябват някакви нови видове и сортове плодове, но за спорта мога да продължа догодина с ашладисването. Предишните години успешните опити бяха преди отваряне на цветните пъпки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
greenn
На 17.05.2021 г. at 15:43, Боби Димитров написа:
На 16.05.2021 г. at 11:09, Миленка® написа:

И все ви се чудя какво е това ашладисване насред зима, ама... 

Почвам и аз да се чудя :) Реално аз имам два репера.

За мен главните условия са 1-да има добро сокодвижение (кората лесно да се отлепва) и 2-калемите да са в покой. Така че ашладисвам втората половина на март и през април. А черница, хинап и райска ябълка - началото на май, когато се покажат листа. При по-късното ашладисване е по-малък годишния прираст, но за мен не е от значение. Единствено калемите в хладилника като почнат да се развиват (костилковите) ме спират да ашладисвам и по-късно.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Това е кайсия Оринджред с калем от 

@Димо върху джанка:

IMG_20210618_203918.thumb.jpg.7b672dc68348f91b0b68b8041f821d76.jpg

Тръгнаха много добре калемите върху джанка. Нарочно ги сложих високо и имам три дръвчета. Нищо чудно догодина и да цъфне, знам ли?! Но ще трябва да я местя. Тая година кайсиите са ми тръгнали май на сто процента (имам една до едно дере, която не съм ходил да нагледам, правена в същия ден) за разлика от предни години, когато нямах успешен опит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

Някой правил ли е летни ашладисване ама не на пъпка а на разцепи и под кора? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

Направих си опит средното е от пролетта а страничните сега на млади израстъци сложих кайсии от тази година.

IMG_20210619_193144.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз лично не съм правил такива летни присадки с калем или будна пъпка. Знам, че може да стане, но не съм имал и някаква нужда, защото направих доста пролетта - повече отколкото ми трябват. Но може да пробвам нещо за опита. Всъщност направих две с цитруси през май, но няма да ги бъде.

Онзи ден реших да използвам ябълкови калеми от зимата и добавих по още един сорт на вече облагородени от пролетта фиданки:

IMG_20210617_092816.thumb.jpg.e100a10cabba509d1093467e587149b1.jpg

Ще видим дали нещо ще излезе толкова късно. Калемите бяха под орехи.

IMG_20210618_203451.thumb.jpg.a65b8ca23225dc811363bd2868f356d8.jpg

IMG_20210618_203531.thumb.jpg.8b57bdc3e21124c527231c6f77143f37.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
На 8.05.2021 г. at 21:28, Боби Димитров написа:

Твоя нов пластир изглежда добре, бих го ползвал след като изчерпя моите налични ролки (щото не обичам да хвърлям), но основно ме интересува какво ще стане ако не го махнеш до догодина примерно? Ще следя, ако се сетиш, снимай натам, примерно есенес.

Доволен съм от това как се държи до момента. Хубаво се разтяга без да се вдълбава в стъблото като изолационните ленти. Ето един пример (снимката е от 23 август):

Photo0406.thumb.jpg.b96ad47446b17e8e2f2a130b9a1852be.jpg

Присадките са правени в началото на май. Имам и втора снимка и тук се вижда по-добре разликата между това как е било и как се е разтегнала лентата. Втората присадка не се е получила. Двете клончета на ореха бяха с подобен размер при ашладисването, а калемите от една и съща клонка.

Photo0405.thumb.jpg.bd951a72a185157b2a0041561e2d27c4.jpg

А и беше направо без пари ролката. Препоръчвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров

А от къде си я поръчал –взел ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Може и да ми е тъп въпроса и някъде да сте го обсъждали, ама аз да си питам. Позната от другия форум ми подари облагородена от нея ябълка. Трябва да е облагородена с Златна Пармена. Обаче много ми хареса ябълка от запуснатия до нас двор. Гошев я отпредели от типа на Ред Чиф. 

Ако пролетта взема калеми от Ред Чиф къде и как трябва да се пробвам да присадя? На основното стъбло, под присадката на Пармена, за да тръгне клон с друг сорт или на клончетата с Пармената? Уфф, така го обясних, че не е ясно дали ще ми схванете главоблъсканицата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Можеш да присадиш където и както искаш. И на основното стъбло (на пъпка, спяща или будна), и на клонка на прамената, и на клонка от подложката, ако е оставена такава - на подобрена, на разцеп, под кора и тн, според подложката и калема. Тъй че действай смело!

В същото време бих отишъл и в съседния запустял двор да направя една хубава резитба на въпросното дръвче и да си го ползвам и него, като му бодна и там някое калемче от прамената - нека собствениците един ден се радват :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Да, Боби. ММ ще се погрижи въпросното старо дърво да бъде обновено с рязане. Да видим какво ще стане.

Благодаря за обясненията. Ще се пробвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

@VenetkaАз на една круша вече облагородена от мен, но още малка, на върха добавих още един сорт. Калемът тръгна, а под него има няколко разклонения от другия сорт, които ще си оставя. Така ще имам два сорта на дръвчето.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Днес подкарах сезона на присадките. Раничко, но ще видим. Имам една успешна присадка ябълка на ябълка от първи януари преди две години.

Направих присадки слива на слива и джанка на джанка, няколко подобрени копулации и разцеп. Утре мисля да пробвам мушмула на дюля, дюля на дюля, кайсия на джанка и слива на джанка, и круша на дива круша. Раничко е, но едва ли ще имам възможност март месец.

Подариха ми калеми от някаква едра жълта слива. Взех си и клончета от една огромна праскова (като дърво). Идея си нямам какъв плод дава, обаче е огромна и дълголетна, а това ми се нрави. Хвърлил съм око и на една кайсия, но ще трябва да се свържа със собствениците на имота. Познавах дядото, който живееше там преди. Живя повече от сто години. Може и той да е садил дърветата (прасковата и кайсията). Всъщност може и да е зарзала, но когато другите кайсии цъфтяха, тази не беше и напъпила.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Успях да направя още няколко присадки в срядата, даже и след тъмно. За протокола сложих три калема круша на дива круша, два круша на дюля, един дюля на дюля, два мушмула на дюля и два слива на джанка. А и един ябълка на ябълка. Единайсет проби на 5-ти януари. Ще видим нещо дали ще излезне.

Правих ги при родителите ми. Не че съм фен на чак такива експерименти (раничко е), но март-април няма да имам възможност. На подобрена копулация. Преди две година в началото на януари имах успех ябълка на ябълка, но круша на дива круша и слива на джанка и мушмула на дюля не станаха.

Не стигна време за повече. Нямаше кой да ми свети. Иначе джанки и сливи за подложки бол. Крушата е Абат Фетел, а сливата е някаква жълта едра. Много мощни, дебели калеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
kokorko

Браво, но надали ще се хванат. По-добре гледай да отделиш 1-2 часа през Март отколкото да си губиш времето сега, но ... ти си знаеш. Аз пък събрах калеми тази седмица от череша и ябълка. Питането ми към практикуващите е как да ги съхранявам. Досега съм ги:

- завивал в няколко нови найлонови пликчета и маалко намокрена хартия и в хладилника в отделението на плодовете/зеленчуците отдолу

- слагал в пликчета със цип(за течности когато се лети със самолет) и като че ли най-добре - не изсъхват

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

В хладилника ми мухлясват на мен. Слагам ги в мазето в кофа с пясък и държат прилично. Ако са с 2 сряза, тогава ги дробя и заравям целите, ако са с 1 сряз, само него заравям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Мен са ме съветвали да ги държа на студено във влажен пясък. Така и правя - в кофи и саксии. Иначе оригинално съветът от овощаря беше да ги сложа в пясък на северна страна на сграда, демек сенчеста и хладна, заравяйки ги на 2/3, и после да ги покрия/затисна с някоя каменна плоча. Имам добър успех с калеми съхранявани така.

Конкретно при баща ми предпочитам да поема риск с ашладисване сега отколкото да чакам да се отвори възможност пролетта. Лентата е доста плътна и хубава. Дано устискат. Да ходя само за присадки финансово въобще не ми е оправдано, отделно че и време нямам и задачи премного ми висят. Отделно ковид рестрикциите... Миналата година в началото на март направих към 12 присадки там, от които шест хванаха. Всичките на голяма джанка, която преправям, че е калпава.

В найлонова торбичка на студено също може, но трябва да се проветряват от време на време да не мухлясат или овлажняват да не засъхнат. Едни калеми от чужбина, съхранявани така без достъп до въздух, ми се бяха съсипали частично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
greenn

Съхранявам ги в хладилник, увити във влажен вестник или домакинска хартия и после в найлонов плик. Периодично ги проветрявам и сменям хартията ако се появи черно. Стремя се да режа калемите по-късно за да не ги съхранявам дълго. Разбира се най-добре е да са в дълбок покой - края на януари, но зависи и от времето. Ако има нормална зима навън е по-студено, отколкото в хладилника. На сливи, джанки, праскови им оронвам цветните пъпки ако има по калемите.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване