Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

alys

Облагородяване на овошки

Recommended Posts

Славянски

Да питам някой имаше ли успех с калеми от пролетната среща? Аз прихванах ябълки Мелроуз и Шарден от Боби, и още една, която не съм сигурен дам беше от на Лозан или друга местна жълта. Етикирането навреме е важно. Също ми се хвана и мушмулка от Боби. Праскова от Лозан тръгне донякъде на джанка и изсъхна. Червената афъзка се хвана много добре, но дръвчето пречеше за влизане на багер и го жертвахме. Но я имам и на едно съвсем малко, което обаче трябва да се мести.

От Болгара от Алис също има живи лозички. Пламеновите ги поизтървах лятото, но мисля, че още са живи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

А така, браво! 

При мене има успешно прихванати калеми от ябълки, но не знам кой какъв е. Всички са на клонки. Ще се пробвам вече да ашладисвам така, че да се оформя дръвче, а не да са като коледни играчки. :D Пробите ще са на сливи върху джанки. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Аз тая година правих съвсем малко, поради карантината. Тук от края на март ги почвам обикновено и те го те.

Неуспешните ми са черници при @Любо Д, за които се оказа, че трябвало средата на май, а не средата на март. Догодина пак, ако няма карантина.

По двора имам 2 мушмулки на глог (1та я счупи сойка, другата е ок), 2 праскови на джанка, 2-3 червени афъзки, 2-3 сини сливи но забравих какви и къде точно са :D и 4-5 череши, от които обаче оживя май само 1 или 2, другите ги прекърши повет от комшиите. Отделно имам 2 сорта мушмули, едните уж без семка, другите от Ева, които хванах на нашето малко дръвче мушмула.

На близко до нас място намерих 2-3 диви круши и догодина мисля тях да боря. Намерих и диви ябълки, но са по-далеч и надали ще огрея до там. А пред къщата една джанка, която 2 различни багера, бобкат и 50 тонен камион се опитаха да убият и не успяха, Гери иска да я ашладисвам на нектарина. Та ако някой има грамотна нектарина, да ме има предвид за калем :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Това с нектарина върху джанка препоръчително ли е?

Аз имам мерак тая зима да присадя круши Пас красан и Кармен на млади фиданки като втори сортове. Може и да взема фиданки за калем и да ги дам на нашите, щото те имат главно попски круши. За още крушови дръвчета място нямам.

Интересна ми е безсеменната мушмула как ще изглежда и на вкус как ще бъде.

Иначе праскови на джанка - имах една Файет. Изсъхна и покара джанката. Другите може и да са си на прасковена подложка. Запазил съм костилки от белите прасковки и мисля да сея за подложки за в бъдеще.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
peterstamov

Един познат покрай морето направо ме застреля. Казва - отрупано, неможем ги изяде! Манго присадено на джанка. Манго ве, манго казва!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

То върху джанка всичко става! Пък и джанките са навсякъде ;)

Мангото е тропически плод... Не държи на зима.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Да се запиша в темата, за да не забравя - присадих четири калемчета на разцеп, съответно на двете клончета на една млада джанка дивачка. Калемите резнах от любимата ни слива Зелена ренклода и веднага направих присадките. Стара слива е и не съм сигурна в избора на калеми, но се постарах. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Аз днес почнах сериозно. Работих в 3 двора без да броим нашия, сложих над 50 калема череши, сливи, джанки, дори два тънки кат шишче бадем на джанка. Утре продължавам с праскови и кайсии. Трябва да се помага на комшиите...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Брей, запретнал си ръкави. Аз по повече от половин-един час не съм присаждал. Бадемът какъв е? От онзи местния?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ако калеми са почнали да засъхват/не изглеждат свежи, има ли шанс нещо да излезе от тях? Пясъкът се позасушил. Полях ги, но е парадокс, че имах калеми от едно дърво взети в началото на януари в друга саксия и тези отпреди седмица някъде, и януарските са съвсем добре.

Иначе направих две присадки с тези по-сухите, да открия сезона, но не съм обнадежден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Още едно видео за пролетно присаждане от същия младеж:

Много нагледен материал. Тежък акцент, но разбираемо. Близките кадри са ценни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Благодарности на Христо за труда!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Въобще видеата му са много познавателни, добре обяснява - чудни. Струва си човек да гледа по някое от време на време. Например, ето този вид присадка не съм го пробвал, а ми развързва ръцете:

Бях пробвал на страничен зарез преди време върху млада череша и почти съсипах дръвчето - толкова дълбоко го срязах. Освен това присадката тъй и не тръгна. После го укрепвах да не се пречупи. Та този стъблен метод на Ашламинатора ми хареса. В последно време гледам да използвам подобрена копулация, но невинаги имам подходяща дебелина клонки (даже идват твърде тънки).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Страничния метод, това дето е като подобрена върху стъбло, го правих миналата година с череша на вишна и си работи добре. Фактически го ползвам вместо под кора, защото тук сокодвижението го няма до много късно и е почти невъзможно да отлепя кора преди април месец примерно, че и натам, което идва малко късно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Аз с под кора рядко се упражнявам, обикновено стъблата не са толкова дебели. А и единствената ми под кора на една мушмула не направи добро срастване и дръвчето линее.

Също ми направи впечатление, че препоръчва кайсията върху джанка да се присажда максимално високо, за да не мръзнела (примерно, на 1,5 метра). Как разбирате това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Вчера и днес напреднах малко с присадките. Два сорта кайсии, бадеми. Основно на подобрена копулация, но една със стъбления метод на Ашламинатора, а при две дебелината на калема не съвпадаше с подложката и подравних по единия ръб. Снимки не съм правил, но джанки саморасли има много (не съм ги косил или изкоренявал). Досега с кайсия на джанка успех не съм имал вече две години. А, дано!

Въпросът е да ги опазя от стоката, че някои са доста ниски.

Имам и калеми от ранна череша от Димо, пъпките на които сериозно набъбнаха. Дали ще станат? Всъщност обещал съм на един комшия, ама него го е "приклещил ковид" в Габрово и не идва, сакън да не го издебне някъде по пътя...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
stef.an

След като @Славянски сподели видеа от канала на Христо Ашламинатора ми стана интересно и реших и да гледам, белким прихвана нещо и от клик на клик попаднах на поредица от три записа с пространно  изложение на използваните от него техники от А до Я + мотивационна част. Споделям, защото ми допадна стила на поднасяне на информация - крайно достъпно, на моменти забавно (децата гледаха с интерес как дялка пръчки), според мен без излишности; също не съм видял тези видиа споделяни във форума все още. Приятно гледане!

 

 

 

 

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Днес май ми беше най-богатият откъм присадки ден - особено като прибавя, че с часове се занимавах със стоката и реално можеше да бъдат и повече. Сложих череша, две ябълки, няколко бадема върху джанка, и най-много от всичко - скоруши. Бях взел калеми от старо дърво в района и реших да добавя в короната на фиданките, за по-скорошна реколта.

Photo0296.thumb.jpg.e6929e9000ba435c08b572bfab9bc190.jpg

Сложих бая големи калеми, с разклонения. Нищо чудно и да цъфтят.

Photo0295.thumb.jpg.b73977fee4e5119d2f41368fbadc7c26.jpg

Исках подобрена копулация, но клонките на скорушата се оказаха чупливи и в крайна сметка направих обикновена. Две връхни клонки облагородих и една по-ниско. Дано се хванат. На другото дръвче направих пак три - две на копулация и една стъблена (която е смесена подобрена копулация и "чип бъдинг" само че с калем), защото клонките на подложката ми бяха по-тънки от калемите...

Нагледах и няколко миналогодишни, направих им резитба. Хубавото с времето е, че някои дръвчета може вече и да цъфтят тая пролет, да им видим плода. Доста чакане, но оттук нататък се надявам по-добре да става. Реално чакам пръв плод от четири-пет ябълки и още толкова круши, една дюля, сини сливи. Понеже дръвчета ми е вече трудно да добавям, добавям сортове - на ябълки, круши, череши. Единствено бадемите ако се хванат върху джанките, ще трябва да им търся място, както и на кайсиите. Наложи се да обръщам внимание на разликите между джанки и трънки, защото не съм сигурен, че бадемът има шанс върху трънка.

@yanev при теб ашладисването как върви? @Варела?

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
yanev
На 3.04.2021 г. at 0:54, Славянски написа:

@yanev при теб ашладисването как върви?

При мен ашладисването беше деня след срещата. Голям маратон. Имаше малко драма с калемите които бях събирал из дворовете, че химикала с който ги бях надписал се беше разтворил.  Дано не съм объркал видовете на калемите :) Та ако се прихванат, сортовете ще ги гадая като почнат да плододават.

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване