Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Petar Kirov

Въпрос разсад домати в тъмно помещение

Recommended Posts

Аси

Много благодаря :blush:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov
На 1.02.2021 г. at 15:08, Боби Димитров написа:

Аз си правя "табли" от форекс / коматекс или както искаш го наричай разпененото олекотено пвц :)

 

Намерих си форекс, даже ми го нарязаха хората по размер :) Я кажи след като го залепиш. минаваш ли със силикон отвътре, за да не протича? А като идея нещо тарикатско :) за завиване на таблите, докато поникнат или доброто старо стреч фолио?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Не минавам, но като лепя нанасям лепилото първо по частите, които се допират, после пускам тънка нишка отвътре, на вътрешния ръб. То разлага матряла и го споява реално и запечатва. За завиване - не ги завивам. Не виждам нужда и смисъл от това.

Дай инфо от къде го взе и колко дойде с рязането, да сравним, пък и да знаят други. Мерси!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov
преди 11 минути, Боби Димитров написа:

Дай инфо от къде го взе и колко дойде с рязането, да сравним, пък и да знаят други. Мерси!

Не посмях за не каже някой, че е реклама. Фирмата е Туплекс ЕООД. Има офиси в Бургас, Варна, Пловдив и София. Мен ми го донесоха от Варна с тяхен безплатен транспорт и ми нарязоха по мои размери плоскостта. Изключително коректни и любезни. Ставнявах доста цени в интернет и при тях беше най изгодно. Цените тук https://tuplex.bg/promocii/godinata-zapochva-s-novini-ot-tupleks .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Ние от Туплекс си пазарувахме поликарбоната.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

И аз тях ползвам :) Най-първата ми партида са правени с плоскости от МикроАсу, но по онова време никой не предлагаше разкрой.

Сега за новата партида основното му чудене е как да направя тези подложки за поливане така, че да влизат една в друга, защото иначе заемат много място при съхранение. Един вариант е да се направят на 2 сходни размера с разлика по 10-15 мм в двете посоки, така че да влизат поне по една... Тук проблемът е, че ползвам 3 размера форми за разсад, съответно стават 6 размера подложки, голямо усложнение...

Иначе правилният начин би бил да се направят със наклонени стени, но за това няма лесно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov
преди 3 минути, Боби Димитров написа:

Сега за новата партида основното му чудене е как да направя тези подложки за поливане така, че да влизат една в друга, защото иначе заемат много място при съхранение. Един вариант е да се направят на 2 сходни размера с разлика по 10-15 мм в двете посоки, така че да влизат поне по една... Тук проблемът е, че ползвам 3 размера форми за разсад, съответно стават 6 размера подложки, голямо усложнение...

Иначе правилният начин би бил да се направят със наклонени стени, но за това няма лесно...

За това не бях се замислял, че и вече са разкроени...:confused:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov
На 1.02.2021 г. at 15:08, Боби Димитров написа:

Аз си правя "табли" от форекс / коматекс или както искаш го наричай разпененото олекотено пвц  

 

Обръщал ли си внимание има ли някакво значение за здравината как лепиш страниците на таблите - странично или върху дъното?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ако ги лепиш странично, което е по-лесно, вдигай ги внимателно. Аз ги почнах така всичките, защото най-бързо и лесно без пособия... обаче като сложиш пълна полята форма вътре и искаш да дигнеш с една ръка, можеш да отпориш "шева". Не е фатално де, още малко лепило и готово, но нали. Или ако ги дигаш внимателно. Или ако не ги местиш изобщо. Ние ги местихме много, вън, вътре, в офиса, на терасата, накрая и на село докато ги докарам...

После почнах да ги лепя отгоре върху дъното и слагах по едно малко триъгълниче по ъглите да подсилва, един вид разпонка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Колко е дебел материалът, който ползвате? Малки винтчета за укрепване не могат ли да се ползват?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov
преди 10 часа, Славянски написа:

Колко е дебел материалът, който ползвате? Малки винтчета за укрепване не могат ли да се ползват?

На дебелина 4 мм...Едва ли ама майстори всякакви :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov

Въпрос....Някой пробвал ли е да отглежда домати по този метод на клипа? До колкото успях да разбера това е домат сорт Адонис F1, но май човека си го е селектирал в продължение на 30 години, като е вземал семена от избрани домати. Човека е починал и няма писано нищо за агротехника, торене и т.н. Единствено като гледам, но не съм сигурен е, че засажда по 3 растения в дупка. Не съм сигурен, защото някъде срещам писания за 1 растения с два корена, т.е. по някакъв начин са ашладисани ли не ми е ясно още...

Въпроса ми не е дали някой е изкарал такава реколта, а дали сте гледали домати по няколко броя в дупка? Братята руснаци някъде садят по 3 и повече растения. В райони с късо лято разчитат на първа китка...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Kalam Mekhar
преди 17 минути, Petar Kirov написа:

 

Въпроса ми не е дали някой е изкарал такава реколта, а дали сте гледали домати по няколко броя в дупка? 

 

Аз садя само по един стрък в гнездо. Баща ми по два, но не са непосредствено  един до друг, а, просто ползват общ кол. Такава реколта не съм имал и, мисля, че не искам да имам. Първата причина е, че съм станал мързелив, а толкова домати ми отварят много работа. Втората е, че не виждам начин, толкова плодове да бъдат изхранени пълноценно от толкова малко листа и подозирам, че са напомпани с вода и торове.

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Домати се садят по един в дупка, иначе рискуваш да имаш разни гъбични заболявания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Красиво изглежда, ама що нещо не ме влече точно такъв тип реколта? Струва ми се пресилено и неестествено, и навярно не е само до селектиране на сорт, а и заигравка с добавки. Предпочитам си моята рехавост на доматите и да имат вкус и всичко да е естествено.

Ако е проветриво мястото може и по 2 корена де са сложат. Имахме няколко такива гнезда първата година. Оказахме се първо с малко разсад, после с повече отколкото мястото позволява и да не хвърляме сложихме по 2 корена. Нямаше гъбични заболявания в тая година

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Домати нагъсто не е добре. Трябва да може да им съхнат листата от вода, да дишат, слънцето да огрява плодовете. Аз лично слагам по два на кол, но някъде през 30-40 см. За оптимизиране на подпорите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гого

Пускам линк към снимката с коментари за изкуственото осветление:

@peterstamov даде акъл за тези диоди и мисля да пробвам с тях. На съвсем поносима цена са. И гледах инфо за тях в нета, че се ползват успешно за тези цели.

epistar-zps1jjhh3tv.jpg

Намерих обява в олх-а. Ще говоря с него тази седмица, да видим на какво напрежение ще се спра. Захранвания от компютри имам много. Имам и радиатори. Само тия фарове малко...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване