Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

алина

Кой ще направи поръчка на кедр.бор от Полша?

Recommended Posts

алина

http://www.szmaragdoweogrody.pl/sosna_limba_pinus_cembra.php?pro_id=659&sosna_syberyjska_-_pinus_cembra_var._sibirica_#read

30 злоти струва сибирски кедър( това е някъде 13 лева). Аз ще взема 2 или три в зависимост от количества.

Просто един се похвали, че вече го получи..И се зарадвах на човека, нека да му расте, кедър,  голям и читав, но и  желание да поръча ме обземе, като  на градинарка...))))

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

По-добре да се поръчва не по .малко от  два, защото се опрашват и дават по-големи реколти.Аз купих отдавна  един корейски бор и сега съжалявам, че един поръчих. И едното може да се опрашва, но  пишат ,че по-добре не по-малко от два..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

И аз бих се включил с 2-3 броя.. даже бих пробвал и да поръчам, стига да се разберем на английски, че полския не ми е силен ;) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 14 минути, Варела написа:

И аз бих се включил с 2-3 броя.. даже бих пробвал и да поръчам, стига да се разберем на английски, че полския не ми е силен ;) 

Евелина,май,  разбира полски. Да я питам ли? но по принцип, може и с транслит да се превежда писмото до тях. Аз пък нямам опит с поръчките в чужбина, само в българските разсадници))) 

Ето как с превода стана от български на полски:

Добър ден
Правите  ли поръчки за сибирски бор? Имате ли още?

Dobry dzień Czy składacie zamówienia na sosnę syberyjską? Czy masz więcej?

Може би не е идеално, но, май, е разбрано..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
преди 8 минути, алина написа:

Евелина,май,  разбира полски. Да я питам ли?

За питането най-лесно, а и @Евелина със сигурност ще го види сега като я отбелязах.. но първо да видим, колко човека евентуално проявяват интерес, пък после.. че и транспорт ще трябва да се смята в цената..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 1 минута, Варела написа:

За питането най-лесно, а и @Евелина със сигурност ще го види сега като я отбелязах.. но първо да видим, колко човека евентуално проявяват интерес, пък после.. че и транспорт ще трябва да се смята в цената..

Дано да  има още , то тогава ще  ги питаме  за цената и транспортирането до България. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

TRANSPORT ROŚLIN
Dla naszych klientów, którzy nie dysponują własnym transportem, mieszkają w dość dużej odległości lub z innych powodów nie mogą odebrać osobiście zamówionych roślin udostępniamy nasze firmowe auto.
Przy zamówieniach powyżej 1000zł, transport w promieniu maksymalnie 100km jest darmowy. To bardzo duże ułatwienie dla klientów dla których zbyt  duża odległość sprawia ze dostęp do naszej oferty jest utrudniony. Dzięki darmowemu transportowi oferta szkółki roślin staje się bardziej powszechna dla wielu mieszkańców okolicznych powiatów i województw. Promocja dotyczy jedynie drzew i krzewów ozdobnych z asortymentu szkółki Zacywilki. Kryterium odległościowe obejmuje między innymi mieszkańców takich miejscowości jak Łódź, Warszawa, Radom, Skierniewice, Łowicz, Sochaczew, Żyrardów, Konin, Zgierz Pabianice, Kutno, Piotrków  Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki, Bełchatów, Sieradz, czy innych okolicznych miast i miejscowości w promieniu 100km. Zapraszamy do sprawdzenie oferty naszej szkółki drzew i krzewów ozdobnych. W celu otrzymania większej ilości informacji udostępniamy kontakt telefoniczny 665 778 244 i pod adresem e-mail: kontakt@szmaragdoweogrody.pl...

РАСТИТЕЛЕН ТРАНСПОРТ За нашите клиенти, които нямат собствен транспорт, живеят далеч или поради други причини не могат да вземат лично поръчаните растения, ние предоставяме нашата фирмена кола. За поръчки над 1000 злоти транспортът в максимален радиус от 100 км е безплатен. Това е голямо удобство за клиенти, за които твърде голямото разстояние затруднява достъпа до нашата оферта. Благодарение на безплатния транспорт, предложението на разсадника става все по-често за много жители на околните окръзи и провинции. Промоцията се отнася само за декоративни дървета и храсти от асортимента на разсадника Zacywilki. Критерият за разстояние включва, наред с други, жители на градове като Лодзь, Варшава, Радом, Скерневице, Лович, Сохачев, Жирардув, Конин, Згеж Пабянице, Кутно, Петъркув Трибуналски, Томашов Мазовецки, градове Белачатов и други, градове Белачатов, в радиус от 100 км. Каним ви да проверите офертата на нашия разсадник за декоративни дървета и храсти. За повече информация, моля, свържете се с нас на телефон: 665 778 244 и на следния имейл адрес: kontakt@szmaragdoweogrody.pl

Не обработвах превода , както така е ..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Добре, почваме да се редим...

алина    --  3 бройки

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Добре е да се уточни въобще биха ли изпратили до България и колко ще струва транспортът. Три литра контейнер не е много голям. От Рудницки пращаха към 40 литра в кашон за към 60 лв.

Тези ядки бива ли ги, Алина? На коя година дава плод? В нашия климат?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 2 часа, Славянски написа:

Добре е да се уточни въобще биха ли изпратили до България и колко ще струва транспортът. Три литра контейнер не е много голям. От Рудницки пращаха към 40 литра в кашон за към 60 лв.

Тези ядки бива ли ги, Алина? На коя година дава плод? В нашия климат?

Сибирски кедър е за ядки. Тоз , който е от семена расте дълго за да почне  да дават реколта. Но в  гората е по-дълго, отколкото  в градината. Тези , които са на присадка дават реколта по-бързо, защото присадката е на няколко години и затова все едно, че дървото  е по-възрастно. Моят корейски бор беше с присадка на 5-6  годишен, толкова наброих "етажчета" на клонките му. И още няколко години при мен , а пишат че на 9 година вече може да даде малка реколта, но самите шишарки  се появават , но узряват на следващата година.Бавно узряват.  На присадка ще бъдат по-скъпи  фиданките. Моят беше в бала не в саксия.

Тези, май, от семки и са  40 см , значи са на 4-5 години.Докато са малки трябва да ги пази от пряко слънце, тоест в сянката на другите дървета, а после те от  нищо не се страхуват, Корейското беше присадка и голямо, засадих го на слънце, обича почвата да е влажна, но не мокра,  и покрита с игличките от  иглолистните и дъбови сухи листа.Дъбови листа от близката горичка донесох, секли са гората и много клонки с листа имало. Тази година ще отида в гората и ще донеса  почва, под дъбовете ще копая. 

Аз определих, че е 3 литра, не прилича на 5 литра.Ще ти пратя на лични, неудобно чужда снимка на форума.

По въпроса за Кръм и юг  , някои пишат, че не може и в същото време има статии, че расте и там.Ето карта:, къде расте в естественни условия  кедров бор, самозасявайки се.

siberianWonderAreali.gif

Но този пост трбва да се прехвърли в тема: "Кедър - сибирски и други " от Тодор Гинчев,

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
MimiRose

Здравейте, 

обадих се по тел на Артур от полския сайт. Не говори английски. Говори малко руски. Питах го дали това, което продава е Pinus Cembra или Pinus Siberica

http://www.szmaragdoweogrody.pl/sosna_limba_pinus_cembra.php?pro_id=659&sosna_syberyjska_-_pinus_cembra_var._sibirica_#read

Както и го питах дали доставя до България.

Аз бих искала Пинус Сиберика. Дано да е такова дървото. 

Ще ви пиша като отговори.  Прекрасен ден от мен. 

• Мерси 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Ботаническое название

Pinus sibirica

Другие имена

Сосна сибирская, Pinus cembra subsp. sibirica, кедр сибирский, 

Предпочитам поръчката от Полша, те имат опит за поръчки от България, по-близо е и от Литва и от Русия. Разбира се , ако могат да изпратят от юг на  Украина, пак не е лошо, все пак е по-близо. Но освен Полша  не виждам, че някой ще се заеме с нашите поръчки. От няколко години се опитвам да направя, нищо не става.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Тук при поляците кедърчета малки са, но пък по цена 7 злоти, около 3 лв. По ръст аз определих някъде 3-4  годишни

https://agrosklep.pl/produkt/sosna-syberyjska-orzechy-cedrowe-sadz-p9-dla-kolekcjonerow/

Но вече ги няма(((((

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
yanev

И аз бих се включил с няколко броя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 3 минути, алина написа:

Получих писмо от Саджаров, той получи сертификат. Но в течение на 14 дни той трябва да изпрати семена, иначе нищо няма да излезе. Засега той още не реши, как ще ги изпрати. Вече той решава по въпроса.

Редактирах , понеже не излиза по друг начин редактирането на грешка в думата Получих.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

А с полските разсадници застой ли има? Или провал?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 1 час, Славянски написа:

А с полските разсадници застой ли има? Или провал?

Прилича на провал.. Никой не иска да се заеме с организацията на поръчка. Някой, който има разсадник, би свършил добре тази работа, но явно всички сме  без  фирми)))) Иначе да продадеш сибирски кедър в България е лесно. Има много желаещи

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

Бих се включила в поръчката с 2-3 бройки, ако...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 5 часа, алина написа:

Прилича на провал.. Никой не иска да се заеме с организацията на поръчка. Някой, който има разсадник, би свършил добре тази работа, но явно всички сме  без  фирми)))) Иначе да продадеш сибирски кедър в България е лесно. Има много желаещи

Какъв е проблемът да ти ги продадат ако не си фирма? Ние сме поръчвали от други разсадници на името на физически лица.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 20 часа, Славянски написа:

Какъв е проблемът да ти ги продадат ако не си фирма? Ние сме поръчвали от други разсадници на името на физически лица.

Просто освен нас, които ще  се включим в списъка,  фирма може да поръчи и за продажба, тогава по-евтино ще бъде транспортирането. Но тогава , май, трябва да получат сертификат за получаване на растения от чужбина.Но ако са фирма, то вероятно и без това го имат вече.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...