Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

алина

Кой ще направи поръчка на кедр.бор от Полша?

Recommended Posts

yanev

Аз реших че @алина се шегува, заради това което прочетох в темата за другата поръчка :), а то имало валидни аргументи.

Чух се с тях и накратко:

• Нямат 30см-ви, а са им останали по скоро около 15см-ви.
  • Готови са да направят отстъпка затова че са маломерни растенията(но не питах колко).
  • Стандартната им доставка е кашони 30/40/100 за 140PLN (~62лв). На мен това много ми прилича на условията за доставка на DPD.
  • В кашон с добро опаковане се събирали 10-тина растения.
  • Споменаха ми че има друг човек който прави групови поръчки от България - Теофана. Ако някой я познава може да се присъединим към нейните поръчки, защото са големи на пале и цената на доставката става значително по ниска.

Тоест, ако направим поръчката сега, може да вземем дребен разсад на нещо под 20 лева за брой. Продължава ли да има желаещи?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 1 час, yanev написа:

Аз реших че @алина се шегува, заради това което прочетох в темата за другата поръчка :), а то имало валидни аргументи.

Чух се с тях и накратко:

• Нямат 30см-ви, а са им останали по скоро около 15см-ви.
  • Готови са да направят отстъпка затова че са маломерни растенията(но не питах колко).
  • Стандартната им доставка е кашони 30/40/100 за 140PLN (~62лв). На мен това много ми прилича на условията за доставка на DPD.
  • В кашон с добро опаковане се събирали 10-тина растения.
  • Споменаха ми че има друг човек който прави групови поръчки от България - Теофана. Ако някой я познава може да се присъединим към нейните поръчки, защото са големи на пале и цената на доставката става значително по ниска.

Тоест, ако направим поръчката сега, може да вземем дребен разсад на нещо под 20 лева за брой. Продължава ли да има желаещи?

Това са  едногодишни.. Страхувам се, че няма да издържат пътуването. Едногодишните  са най- слабите, могат да не издържат, че просто ще изхабим парите. Знам, от горчив опит(( И  значи са семеначета не са присадени, защото само присадката е най-малко 10 см, не може да бъде, че 5 см калем слагали.. Най-малко трябва да е 10 сантиметров. Аз просто разсъждавам на глас.. Бих предпочела 30- 45 см фиданки., т.е. тригодишни, така препоръчват. Почакайте, аз ще питам Саджаров, негов съвет е най-важен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
yanev

И аз не бързам. То с дървета бързане няма :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Знам коя е Теофана. При възможност ще я разпитам. Сега по цял ден съм заета.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Продължавам да съм в играта поне с 3 броя - за предпочитане над 10см. на цена до 20лв/бр.

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 8 часа, Варела написа:

Продължавам да съм в играта поне с 3 броя - за предпочитане над 10см. на цена до 20лв/бр.

на същото мнение.Офертата за 13 левови  30-45 см-етрови беше хубава, защо я променили не знам

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
yanev

И аз я издирих и се запознахме. Те организира поръчка в момента и всеки момент ще я финализират. @Варела, ще поръчам и за теб през нея. Доставката е с пале и предполагаемо ще излезе около левче на литър саксия.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 3 часа, yanev написа:

И аз я издирих и се запознахме. Те организира поръчка в момента и всеки момент ще я финализират. @Варела, ще поръчам и за теб през нея. Доставката е с пале и предполагаемо ще излезе около левче на литър саксия.

Янев, ако за всички не може ли? Разбира се, ако  са големи до 45 см. Напиши ,какви са и цената. Теофана да не би е Фанито? на кой форум тече поръчката?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Намерих видео, където   казват, че най-добре около 45 см. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Получих писмо от Наталия, от Проекта за кедрите в България,   за семена, през пролетта й обещали да донесат семена.   Обеща веднага да се обади , как да получим. Сигурно ще ми прати или ще ги  донесе, тя е  от  Поморие , а аз съответно на вас ...Стискам палците.не само че да донесат, а и че са прораснали.Тогава е по.лесно за всички нас.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Ама вие на сто посоки се хвърляте. Хем 15 см са твърде малки, хем от семена е добре. Ако Янев успее да добави няколко растения към поръчката на въпросната Теофана и беж, да бягаме!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 17 минути, Славянски написа:

Ама вие на сто посоки се хвърляте. Хем 15 см са твърде малки, хем от семена е добре. Ако Янев успее да добави няколко растения към поръчката на въпросната Теофана и беж, да бягаме!

Икономика е, Славянски, икономия..Да хвърлиш 70 и кусур лева и да загинат..А със семена от 30 бройки все нещо ще оцелее..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 21 минути, Славянски написа:

Той нещо не каза, че добави за нас , предложи на Варела..Аз даже съм за присадени но 45 см. Корейската ми присадена и еврепейските са присадени. Купих ги големи. 10 см-рови не искам за цена 20 лв. Европейските ми струваха 20 лв три. а били са  къде къде по-високи. Растат бавно.Корейската расте бързо, но тя дава прираст по 50 см..Глезя я .щот))) но тя  беше  някъде метър и нещо е  купена. Вчера " разговаряхме" с нея..гладих й игличките, питах какво иска , тор или торф!)) не видях шишарките, но още е рано за тях..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Значи, трите еврепейски растат различно , две наддават,  а едното расте на широко повече.., но пък гъстичко..Под сянка на череша.Другите две  са на пълно слънце.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
yanev

Нямам много детайли, ... чухме се по телефона.... поръчах 9 на моя глава, защото трябваше да действам на място, така че има резерви. Като дойдат ще ги видим колко са големи и на каква цена ще излязат.  @алина, няма проблем тогава да прецениш дали искаш за теб. 

Поръчах и 6 Pinus armandii. За мен съм предвидил по 3бр. от вид, така че и тук има резерва.

Стана малко набързано, така че следващия сезон ще трябва да се повторим с по-добре организирана поръчка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 4 минути, yanev написа:

Нямам много детайли, ... чухме се по телефона.... поръчах 9 на моя глава, защото трябваше да действам на място, така че има резерви. Като дойдат ще ги видим колко са големи и на каква цена ще излязат.  @алина, няма проблем тогава да прецениш дали искаш за теб. 

Поръчах и 6 Pinus armandii. За мен съм предвидил по 3бр. от вид, така че и тук има резерва.

Стана малко набързано, така че следващия сезон ще трябва да се повторим с по-добре организирана поръчка.

Благодаря, Янев. Pinus armandii има условно ядливи семена. Аз вече оставях статия за тях. Лошо е за черен дроб. Ако за красота, то става.Аз няма да рискувам да засаждам този вид.  По-добре сибирски кедров стланник, то е нисък, а семена са ядливи, само че по-дребни от корейски и сибирски  кедров бор. Хем събирането е по-лесно, нисък е., не се налага да се катери-

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Антоанета

Аз също бих искала и от двата вида, ако има възможност!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ангел Димитров
На 11.02.2021 г. at 17:33, yanev написа:

Здравей yanev нов съм във форума но се интересувам от сибирски кедър ако остане нещо ще го взема . От десет години си търся засявах ядки от шишарки но нищо не се получи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
yanev

Поръчката вече е платена и се търкаля към София. 

Като пристигнат растенията ще кача снимки да ги видите как изглеждат. Отстъпката която са дали е 30% от цената на сайта. Това долу са цените с доставката до тук. Казано честно ще се радвам ако всеки който иска растения, мине през мартенската среща, за да си ги получи.

Pinus cembra var. sibirica   - 11.40лв 
Pinus Armandia  - 11.00лв

Това май ще са иглолистните за мен този сезон, но съм с две ръце за, да направим иглолистна поръчка от някъде идната есен. Място в градината все още има :)

Редактирано от yanev
копи-пейст артефакти
  • Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
yanev
преди 1 час, Ангел Димитров написа:

Здравей yanev нов съм във форума но се интересувам от сибирски кедър ако остане нещо ще го взема . От десет години си търся засявах ядки от шишарки но нищо не се получи.

Здравей и добре дошъл в форума. Предполагам до няколко дни ще пристигнат и ще изясним разпределението на количеството, ако останат ще пиша. При всички случай съм обеден, че ще има още поръчки тази есен. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...