Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Варела

Среща на форума - 2021

Форумна среща 2021 - избор на дата  

9 гласа

Анкетата е затворена. Нови гласове не се приемат.
  1. 1. На коя дата бихте дошли на среща, организирана на двора на Боби в с. Хераково?



Recommended Posts

jojkata2000

Благодаря за поканата Боби.Нещо съм я пропуснал тази тема.Не знам дали ще мога да дойда и ако дойда ще трябва да повлеча и децата с мен.Ако поканата е "отворена" като понаближи времето за срещата ще мога да кажа със сигурност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евгени

Боби, не е проблем да изпратя, стига да има желаещи. Любопитен съм да разбера какви реколти получава Гого от онези пръчки, които му дадох преди няколко години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Пичуви, за сега 13-ти март го дават дъждовен и хладен. Но 20 март го дават по- благ. Можем да сменим датата. Аз ще наредя нещата, да се освободя. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Котарак без чизми

Димо 33, ако някой познае с такава точност времето за конкретни дни 4-5 седмици напред, ще го наемат минимум като главен експерт в някой метеорологичен институт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 6 минути, Котарак без чизми написа:

Димо 33, ако някой познае с такава точност времето за конкретни дни 4-5 седмици напред, ще го наемат минимум като главен експерт в някой метеорологичен институт.

Или го назначават за врачка! Те пет дена напред не познават. Даже за снощи даваха -16, а стана -6.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Аз съм ОК и за 21.03, но 1) предпочитам 13.03 и 2) мисля този детайл да го уточним 5 до макс 7 дни авансово, защото прогнозите отвъд 48-72 часа са просто статистика, а не прогноза. Аз като човек, който е прекарал последните 5 години в сравняване на различни модели с реалното положение за софийско и бургаско, съм 101% убеден в това.

За пример, имаме организация с приятели за събота. Снощи в 23:00 им писах, че вероятно ще пропадне, защото го дават по 4 модела да вали и да е 3 градуса. Днес 7:00 отварям същите модели, слънчево, 10 градуса за събота :D Да падладейш, както казваш в САЩ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Така е, просто усках да отворя и дума за резервен вариант. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Пускам връзка към темата за срещата от миналата година, за да не се чуди някой какво трябва, какво се прави и тн.

Специално за @stef.an, на когото съм обещал касис да вадя: ако не можеш на 13.03, мини предния уикенд :) макар че ще е супер ако успеете семейно да минете за срещата, но добре сте дошли и по друго време.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
stef.an

@Боби Димитров Благодаря, с удоволствие ще дойда, но няма да е напълно семейно тъй като сме в ситуация с тримесечен отрок, с който все още не съм склонен свободно да пътувам напред-назад; ще дойда или сам или с някой от батковците.

О да, също още не зная къде точно трябва да дойда :) само зная че населеното място е Хераково.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела
На 11.02.2021 г. at 13:35, Боби Димитров написа:

Ама знаеш ли им сортовете на 100%, щото като бях при теб нещо изрази съмнение...? А и какво са 20 пръчки на 12 дка, при положение, че идващия мраз ще ги убие всичките :D

Споко, ша мулчираме с камъни.. като тези лозички в кратерите, в Ланзароте..

 

Unique vineyards of Lanzarote Spain - ritebook.blogspot.com -009.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 51 минути, Варела написа:

Споко, ша мулчираме с камъни.. като тези лозички в кратерите, в Ланзароте..

Unique vineyards of Lanzarote Spain - ritebook.blogspot.com -009.jpg

Удивителен пейзаж! Не съм чувал за това място. Трябва да го проуча.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Аз направих резитбата, запазил съм калеми синя слива, ябълки 3 вида, прасковка, а-у и тн, да ме подсети някой ако иска калем на срещата или по друго време.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Някой иска ли някакви калеми от моя милост? От описаните сортове ябълки, някои стари сортове круши и джанки евентуално. Имам и едроплоден орех саморасъл, който засега не мога да размножа. Бяла черница (белица), която става и за вкореняване. Може да отделя и някой калем от кайсия Харлейн и от бадеми от късните испански. Но тези са ограничени.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Някой ако има целогодишни малини излишни, да вземе колкото са му на сърцето. Помня нещо @jojkata2000
хвалеше едни, не знам дали ще е възможно да ме огрее, но гледам да помогна и аз на народа наоколо.

За калеми аз съм пас (може би само кайсията, но не е зорлия), но ако друг иска, мога да ги получа и раздам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Варела

Пу за мен калемче от Кайсия Харлейн и от късните испански бадеми..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
jojkata2000
преди 9 часа, Боби Димитров написа:

Някой ако има целогодишни малини излишни, да вземе колкото са му на сърцето. Помня нещо @jojkata2000
хвалеше едни, не знам дали ще е възможно да ме огрее, но гледам да помогна и аз на народа наоколо.

За калеми аз съм пас (може би само кайсията, но не е зорлия), но ако друг иска, мога да ги получа и раздам.

Имам малини и както бях казал за мен са целогодишни.Последните откъснати за миналата година бяха на 3 или 4 декември като преди това ги бях завил с найлон.За съжаление тук при мен имам само 10 тина корена.На село имам, но не знам кога ще ходя до там.Ще се опитам да отида към края на Март и да извадя колкото мога и ще ти ги донеса до офиса пък ти след това ги разпределяй.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
yanev

Аз мога да донеса някоя и друга вкоренена лозова пръчка (от тези от миналата година), ако някой има интерес.

Повечето от дърветата ми са все още дребосъци та нямам много материал за подрязване и калеми, а съм на вълна облагородяване на джанки и на диви череши. Така че бих се зарадвал на калеми, ако някой има нещо вкусно костилково, което би се чувствало добре на джанка/череша за подложка.

@Славянски Ябълките от миналата година се прихванаха без грешка, даже на по големите подложки има яко заложени плодни пъпки. При късмет тази година може да пробвам някои от твоите сортове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

@yanev мога да отделя калем от череша Съмит и от бяла череша от костилка от прабаба ми в белослатинския край, ама буквално по един. Отбрах и калеми от ябълка Фуджи, Петровка, Златна Пармена, райска ябълка Костата. Тепърва ще вземам от ябълките. А ти ще имаш ли някой калем от Брейбърн?

Ще пробвам тези дни да резна калеми от бадем Пента и кайсия Харлейн, ще има за Варела и евентуално за още някого.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Rossitza Tsonkova

Здравейте,

Аз изглежда съм се заплеснала и чак сега виждам организация. Аз и за трите дати на срещата съм ОК. Ще приема с радост всякакви неща без дървета (колко нескромно). Благодаря за тагването! 

Хубав уикенд! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване