Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Варела

Среща на форума - 2021

Форумна среща 2021 - избор на дата  

9 гласа

Анкетата е затворена. Нови гласове не се приемат.
  1. 1. На коя дата бихте дошли на среща, организирана на двора на Боби в с. Хераково?



Recommended Posts

Славянски
преди 23 минути, Rossitza Tsonkova написа:

Здравейте,

Аз изглежда съм се заплеснала и чак сега виждам организация. Аз и за трите дати на срещата съм ОК. Ще приема с радост всякакви неща без дървета (колко нескромно). Благодаря за тагването! 

Хубав уикенд! :)

Здравей, Росица! Някоя присадка от миналата година оцеля ли ти между впрочем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Rossitza Tsonkova

Славянски, от пръчките нищо не просъществува. Като отидох да садя се оказа, че няма вода, а не нося достатъчно, нещо се наложи да бързаме и явно не съм се справила. След което се оказа, че там ще трябва да минебагер за дренаж и работата отече. 

За тази година съм си подготвила място покрай оградата за касиси, малини, ако къпини без бодли намеря, много ми се иска смрадлика и дрян да сложа. Сложих есента  американска боровинки, облепиха, годжи бери и покрай тях рози и хризантеми. За сега всичко изглежда да се е хранало.

Ако някой иска, имам дафинов лист и мога да донеса клончета за вкореняване, но той е за вътре. И маточина имам огромни количества, ако някой желае (тя се преструва на бурен май).

А! На 03.03 в Обеля гледам размяна на семена и ще се разходя до там. Някой нещо, ако иска да му търся и донеса, да си признае. :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

Мога да доинеса резници от беловица. Всичко друго съм донасял вече, но при желание - ябълки: петровка, златна превъзходна, нещо като флорина; череши: ранни меки (не знам сорта), късна хрущялка (също нз сорта); круши: моите са 2 дървета зимни круши, които не впечатляват с нищо, но един дядо от селото ми е обещал от неговите Вилямови масловки няколко вида (уникални!).

Мога да нарежа около безброй резници от салвия и лавандула, както и да изровя някоя Юка. Със семената съм скъсан и поръчвах от бай Христо за домати. Имам, разбира се, но не са педантично и точно определени сортовете и са в/у парчета тоалетна хартия, както съм ги вадил.

Т.к нямах никаква успеваемост с малините от Ру бих се възползвал от някой корен малина, като явно в началото ще трябва да се гледаме в кувьоз...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Rossitza Tsonkova

Малини мога да ти донеса @Лозан. Не знам сорт, но добре плододаваха миналата година според мен.  Кажи колко корена, ако решиш. 

Юка, лавандула и салвия с голямо желание ще взема. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Имам малко целогодишни малини, може би сорт Люлин. Мога да пратя.

@Лозан може да пробвам с ранната череша ако дадеш калем. Ние имаме ранна, но обикновено се бере жълто-червена, въпреки че става червена като узрее напълно, и е сравнително дребна. Твоята червена ли е? Като едрина? Да не е същата само.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

С радост и огромна благодарност бих приел няколко корена @Rossitza Tsonkova. Не знам с какво друго си се ангажирала, така че 3-4 корена ще е съвсем достатъчно.

За останалото - записвам :)

 

Звучи ми както я описваш @Славянски. Ароматна, мека и водна, жълто-оранжево-червена, плод с р-р – 5ст., ниско и компактно дърво с умерен до слаб годишен прираст. Практически е рязана веднъж, просветлявана няколко пъти и почиствана от изсъхнали клони.

Ако няма да идваш на срещата, не се ангажирай с малините. Не съм подготвен за много растения и не ми се рискува, а „Люлин“ имам от Боби и Гошияма. Искам да обогатя фонда и да определя най-подходящите за локацията.

...това са двете въпросни череши

https://photos.app.goo.gl/PhA5SjhqpB6Cja6K6

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Най-вероятно е същата като чета описанието. Няма смисъл от калеми. А те при мен са от костилка - не са и присадени. А малините засега ще ги задържа тогава. Трябва да местя една част скоро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Кой искаше безбодилеста къпина? Имам едроплодна такава на село. Лятото правих две отводки/ далдарми. Сега ходих да ги видя, ама така е тревясало, че нещо не разбрах. Днес времето долу горе бива, пръсках с бордолезов разтвор. Имом още малко друга работа и после ще оплевя да видя хавата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Rossitza Tsonkova
преди 55 минути, Venetka написа:

Кой искаше безбодилеста къпина? Имам едроплодна такава на село. Лятото правих две отводки/ далдарми. Сега ходих да ги видя, ама така е тревясало, че нещо не разбрах. Днес времето долу горе бива, пръсках с бордолезов разтвор. Имом още малко друга работа и после ще оплевя да видя хавата.

Аз, моля! 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

@Venetka пращай каквото ти е на сърце, къпини, малини, резници от елеагнус ;) Имаш ми координатите за куриер, предвиди да са тука сряда-четв нещата, че не знам дали петък ще сколасам до София. И благодаря от името на всички!

Същата молба ми е и към @Евгени и @Marangoza - ако някой има желание да прати пръчки, благодаря в аванс, ще ги получа и раздам.

@Славянски ако ще пращаш калеми, малини и тн, за теб същата молба :)

Пускайте ги за моя сметка, поне да не плащате куриерите.

@Лозан носи резниците, таман оня ден жената ме подпита за лавандула, а тези от Ева от преди някоя година изсъхнаха веднага след разлистване, та тая година ще ги пробвам в саксия, вместо в земята.

@Rossitza Tsonkova вземи малини колкото успееш, не вярвам да останат :)

@jojkata2000 Разбира се, че е отворена срещата, добре дошли сте във всякакъв състав!

 

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д

@Лозан, искам калеми от череши, да! По възможност късни сортове. Нямам търпение да извадя ножката в края на март.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
yanev

@Славянски аз ще се възползвам, ако изпратиш някой и друг калем за костилкови всякакви. За жалост тази година няма какво да отрежа на Брейбърн-а, защото миналата година пролетта беше частично изядена. Възстанови се от спяща пъпка на калема, но е една пръчка в момента.

@Любо Д края на март не е ли малко късно за зимно ашладисване на костилкови? Аз викам веднага след срещата да ги започвам, като миналата събота и неделя вече понаправих 4-5 дървета със локални калеми от селото.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 35 минути, Любо Д написа:

@Лозан, искам калеми от череши, да! По възможност късни сортове. Нямам търпение да извадя ножката в края на март.

Имам калем от Summit, която се води с късен цъфтеж, но не е самоплодна.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

@yanev ще почакам за Брейбърн, не е проблем. От костилковите нямам кой-знае какво - сливи Стенли, кайсия Харлейн, джанки разни, някой калем от праскова евентуално. Черешите са ми малки, без малко от Съмит. Имам райска ябълка Костата много калеми... И вече ябълки и круши много. За съжаление кайсиите ми вървят мижаво и въобще не знам ще го докарат ли до цъфтеж, камо ли калеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Боби, само, че аз загубих нишката. Другата седмица е срещата, нали? За получаване другата сряда/ четвъртък говориш вероятно!! Сега съм на село, оплевих около къпината. Май, че 6 корена ще мога да ви пратя. Превити до земята клони са се вкоренили също. Елеагнусите са на вилата. Не знам дали от тях ще успея да ви пратя. Зависи как ще се развият нещата с майка и кога ще се прибера. Каквото събера това ще пратя. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Не се притеснявай изобщо, аз много по-отдавна съм изгубил нишката с твоите многобройни имоти :kiss_wink: Каквото когато и ако успееш да пратиш, все е нещо, благодаря, няма нищо задължително. Беше ми писала, че февруари ще режеш елеагнусите, затова подсетих и за тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Да, плана беше за февруари за рязане, ама си остана само план. Някой ден всичките планове ще си реализирам. Размечтах се. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 2 часа, Славянски написа:

Имам калем от Summit, която се води с късен цъфтеж, но не е самоплодна.

Давай я. Наблизо сложих Фертард и Регина.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозан

@Любо Д началото на март е доста късно. При мен костилковите са набъбнали яко и вече нахвърлях наколко калема. Мога да ти донеса от хрущялката няколко калема. Тя има силен растеж и калемите са прилични, но това е единственият ми късен сорт. същност имам 2 сорта, като цяло :) Другите 2 дървета са реанни и съм ги описал по-горе.

@Боби Димитров ще нарежа да има, че лавандулите са станали по един квадратен метър растение... Май трябва по-ниско да ги режа след цъфтежа?!?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евгени

@Боби Димитров кога и колко да ти подготвя за изпращане?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване