Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Варела

Среща на форума - 2021

Форумна среща 2021 - избор на дата  

9 гласа

Анкетата е затворена. Нови гласове не се приемат.
  1. 1. На коя дата бихте дошли на среща, организирана на двора на Боби в с. Хераково?



Recommended Posts

Славянски

@Димо , здравей! Освен от кудрания от какви други овошки мислиш да пратиш? Някакви сортове? Предполагам кудранията е като моята, която е вземана от Гошев. Освен ако при неговите има вариране през годините. Бодлива ли е? Кудранията става върху маклура или потенциално върху черница. Аз съм пробвал един път върху черничка и не стана. Аз имам няколко маклури и бих могъл да пробвам, ако никой друг не проявява интерес. Имам и семенни кудрании, бая бодливи, но те са твърде малки за присаждане според мен. Опитвал ли си плод между впрочем?

Аз честно казано мога да мина и без нищо. Лавандула ми дава Кошияма, не успях да й намеря място и загина всичката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Димо

@Славянски, моя Мандарин Мелон Бери не е бодлив. И да пробвал съм плодовете. 2020 почти нищо не даде, но 2019 имаше над стотина. Доколкото аз знам задължително трябва да има и мъжко растение. То не дава плод. Ако нямаш мъжко можеш да пробваш някой от калемите, които пращам.

Иначе овошки:

- круша - вилямова масловка, Хайланд, Абат Фетел;

- ябълка - Фуджи, Червена и Златна превъзходни, Флорина;

- слива - Президент, Блек Стар, Санта Роса;

- праскова - Уфо, О Хенри;

- кайсия - Ориндж Ред, Аурора, Фаркло;

- череша - Феровия, Ърли Лори, Суит Харт

Не съм убеден, че всичко, което пращам е подходящо. Някои са просрочени (късно рязани). Други са тънички. Но излишното лесно се изхвърля :)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Бих пробвал от черешите ако останат, най-вече Суит Харт и Феровия, както и ябълка Флорина. Кудрания може някой калем също. Значи е thornless che.

@yanev ти какво готвиш?

Фаркло имам (засега) и препоръчвам и други да я пробват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

@Димо а вкуса на кудранията/китайската черница как би определил? Аз опитвах, но в края на декември и доста съсухрени. Та не е меродавно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Любо Д
преди 5 минути, Славянски написа:

Бих пробвал от черешите ако останат, най-вече Суит Харт и Феровия

И аз бих пробвал тези череши.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Така. Пуснах ЛС до всички заявили се мераклии. Ако някой мераклия няма лс, да ми пише, за да го добавя.

Пиша тук да напомня на останалите, ако някой иска нещо да му бъде отделено по време на срещата и пратено, нека пише. Ще се постараем да изпълним всички желания, а аз после ще мятам куриерите.

Днес се отдавам на заслужен мързел, утре вземам последните пратки и ще ви видя в събота!

 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Евелина

Преди писах в седянката че искам семена от индиговосини / черни / с шапки и т.п. черита. Продължавам да ги искам :) . Възможно най-шарените черита , по няколко семки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кукумир

Аз също не бих отказал семена от чери Зелено грозде, чери Аморозо и Розов блян. Също ако някой има семена от тиквички и корнишони бих се зарадвал. Не бих върнал и малини, но там не съм успял да прочета подробно за сортове и не съм много наясно какво точно търся :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
yanev
На 11.03.2021 г. at 10:12, Славянски написа:

@yanev ти какво готвиш?

Дойде време да се видим пак. Май ще има печена тиква от мене и една две екзотични напитки ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ch Petrov

IMG_20210309_170913.thumb.jpg.99f053658ed3222983e90fa7fd0ab244.jpg

 Няма как да дойда. Но - ако остане някое коренче жълта малина.. 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 21 минути, Ch Petrov написа:

 Няма как да дойда. Но - ако остане някое коренче жълта малина.. 

Що става с тебе? Шашкаш с тия снимки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 53 минути, Ch Petrov написа:

IMG_20210309_170913.thumb.jpg.99f053658ed3222983e90fa7fd0ab244.jpg

 Няма как да дойда. Но - ако остане някое коренче жълта малина.. 

 

 

Пожелавам здраве.Ако не остане от срещата,  ще ти пратя коренчета от жълта малина, когато ще те изпишат.Не мисли , оздравявай!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Благодаря на всички отзовали се на срещата, въпреки валежа и калта :) че дори и слънце ни пече накрая!

Подготовката беше на много високо ниво, скара, бира, домашни вкусотии всевъзможни, хлябове, разядки, козунак, баница, домашни напитки с екзотичен вкус, греяно вино и тн и тн... Честно казано щеше да е напълно достатъчно и това, просто вкусна раздумка с приятни хора :)

В същото време децата се изкъртиха от игра като оформиха чрез лейка и глина тнар pig wallow, не знам как се казва на български кална дупка в земята, в която се въргалят прасенца :)

 

20210313_141054.jpg

Тегавата част с размяната мина също сравнително плавно. Защо тегава - ами защото винаги има много повече неща отколкото мераклии и се полагат сериозни усилия за компоста да остане минимално! Даже вечерта ме осени мисълта догодина да работим само по предварително записване, за да се спести и на изпращачите работа. С други думи, ако някой иска нещо, ще се записва в една таблица и съответно кой ще го изпълни и така ще облекчим и Роси малко :) като същевременно калемите няма да се ползват за храна на козите :)

Хареса ми това, че фокусът бяха многогодишни растения, а не треволяк. Единственото чери домати извадихме, за да направим на Кукумир, Ева и Димо пакетче. А, и грах и боб, и това беше комай.

Варела взе за Вени нещата. Всички калеми, които останаха, съм събрал в мокра торба и ще пратя на Славян. Останалите да ми пишат лично как да им пратя семената.

Благодаря отново и до скоро!

по: Искам да добавя, че правим мини организация за мини посещение при Лозан тази година, както и при Любо, като за сега идеята е ние 4мата с Варела, но който желае също разбира се. Особено ако можем да свършим и някаква работа ще е супер, за да продължим идеята: https://bezmotika.com/topic/613-работни-срещи/

 

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Rossitza Tsonkova

И аз искам да благодаря за всичко. 

За кочинката с кал и/или други поразии от моите дивачета се извинявам :grimace:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост

Рядко се вижда такава мила картина на играещи си деца. :)

Много добре беше всичко, хората свестни, храна отвъд нашите възможности, времето слънчево. 

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Venetka

Еее, много ви благодаря за пратката по Валери. Ще му звънна сега да се разберем за вземането.

А аз едва вчера успях да нарежа резници от елеагнусите. И тъй като доколкото разбрах интереса е само от Боби питам него дали да му ги пратя днес. @Боби Димитров имаш ли път към Еконт утре та да пратя днес резниците???

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Ще направя път, прати, благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 17 минути, Боби Димитров написа:

Ще направя път, прати, благодаря!

"По Еконт до Боби" трябва да свърши работа ;)

Референция към това: https://chitanka.info/text/11125

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски
преди 3 часа, Боби Димитров написа:

Благодаря на всички отзовали се на срещата, въпреки валежа и калта :) че дори и слънце ни пече накрая!

Някои ги дъжд вали, други ги слънце грее :)

Цитат

Тегавата част с размяната мина също сравнително плавно. Защо тегава - ами защото винаги има много повече неща отколкото мераклии и се полагат сериозни усилия за компоста да остане минимално! Даже вечерта ме осени мисълта догодина да работим само по предварително записване, за да се спести и на изпращачите работа. С други думи, ако някой иска нещо, ще се записва в една таблица и съответно кой ще го изпълни и така ще облекчим и Роси малко :) като същевременно калемите няма да се ползват за храна на козите :)

Проблемът е, че човек може да не знае, че би искал нещо, ако не го е видял... Примерно Димо докато не написа какви сортове е пратил, аз не се бях засилил да пробвам. А ако чака нещо да му поръчат, какво ще прати?!

Цитат

Всички калеми, които останаха, съм събрал в мокра торба и ще пратя на Славян. Останалите да ми пишат лично как да им пратя семената.

Надявам се, че няма да ми връщаш от моите калеми? Трябва да се чуем за да уточним изпращането.

Цитат

Благодаря отново и до скоро!

Искаше ми се и на мен да дойда, но разстоянието си е сериозна пречка. Радвам се, че сте изкарали добре, и догодина повече посетители!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Който е взел пръчки лозови от Евгени, ето какво ми писа той: Деветте сорта съм обозначил само с номера, защото не мога да възстановя схемата, където отбелязвах сортовете. Разгледах снимките, които бях качвал в темата за лозето ми, но от тях човек не може да се ориентира. Единствено достоверно на 100% мога да кажа е, че сортовете с номера 1, 3, 5 и 9 са с по-малка големина на зърната в чепките отколкото останалите сортове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Регистрация

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване