Jump to content

Преди да се регистирате и включите активно в нашите форуми, молим ви да се запознаете с темата "Какво е Без Мотика?".

алина

селце върху хълмове

Recommended Posts

алина

Може би малко по-малко  ще ви показвам  градината си..

но първо ще покажа  моето  място на раждане , малката ми родина през зима, тайга.

spacer.png

Това е нашето селце, Варненска област.

spacer.png

И наш котарак Шадоу.

IMG_1269.JPG

• Харесвам 6

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

Привет! Да дочакаме и малко лично представяне :) Значи и към Варна не е като тепсия. А котаракът е красавец!

А какво имаш предвид под "малката ми родина"?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Голямата Родина е страната  ми, малката  - там, където съм родена. Снимка е 2021година преди седмица от сайта, при нас тайга на километри.. Ако  търсиш гъби и загубиш ориентир, 50 км няма да срещнеш човек..

Моето корейско кедърче, и половинка от езерцето..На втората снимка отляво е европейско кедърче, то расте типа кедров стланник, леко хоризонтално.Голямото иглолистно посредата  е туя смарагд

.

IMG_1464.JPG

IMG_1460.JPG

• Харесвам 5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Алина, показвай още, много са хубави всичките ти места. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кр.Николов

Много оригинално с тези плетове,а езерцето с камичетата кърти!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

..другата половина на езерцето ми

IMG_1458.JPG

• Харесвам 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Като идваме  на село , първо палим печката. Печката е Приста.Наш печник посъветвал такава да купим, а той е професионал. Оставих зелето  Кейл за зимата, отрязах само  горното, оставих 5 см над земята. Дано да оцелее, иначе отново ще сея. До зелето са  засадени чесън и лук  Прочетох, че бобови пазят овошките от паразити..Ще сея и бобови тази година. Между доматите и краставиците  сея тагетис и хризантеми..)))

IMG_1538.JPG

IMG_1524.JPG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Алина, разкажи повече за хризантемите. Аз все още не мога да опазя каквито и да са хризантеми. Не искам да прибирам вътре. Търся такива, които ще си виреят навън. При вас е топло и сигурно няма проблеми за хризантемите. Коренищата ли разделяш и после садиш при доматите? Кейлт ми е същият, но видът му е доста по-окаян. Ща видим как ще я кара нататък.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина
преди 58 минути, alys написа:

Алина, разкажи повече за хризантемите. Аз все още не мога да опазя каквито и да са хризантеми. Не искам да прибирам вътре. Търся такива, които ще си виреят навън. При вас е топло и сигурно няма проблеми за хризантемите. Коренищата ли разделяш и после садиш при доматите? Кейлт ми е същият, но видът му е доста по-окаян. Ща видим как ще я кара нататък.

Режа ги до земята, оставяйки  1-2 см стъблата, после избиват. Пролетта краищата им откъсвам и набучвам,на другите места за размножаването. Нахлюпвам бутилка отгоре, за да не поливам често.  От Хобинакафе ги пращаше  на мен една форумчанка,  нейното хоби са  хризантемите, продава ги... Май, още  имам неин имейл, ще потърся.Тя е факирка по хризантемите. А  делят хризантемите, ака се разраснали. Тази година ще опитам по краищата на овощната градина и кръглите да засадя. Все си е хризантеми..Пак ще гонят паразитите, така мисля.Кръглите  ги деля, коренищата...А в коренищата на тагетис се заплитат и умират  червеите, които гризкат корените  на   овошките. Като ще де размножат , ще садя и Далматска маргаритка, Пиретрум . Засега още е малка  куртината й., събирах семената на пиретрум , но нещо не прораснали, Но в същност първата година пиретрум само  листа, като ехинацеята и лупина, а на следваща година цъфти.Може би  и порасна, а се затри в тревата, като без цвят: аз не съм разбрала къде е тя..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Набелязах в аптекарската си градинка да засадя и лайка, ароматна маргаритка. Началото на тази градинка  положи балканска чубрица( подарък от Сайди Кундев). Тази пролет  ще засаждам мащерка, розмарин (ще пресадя от друго място), лайка, мента , риган,  ще пресадя Далматинска маргаритка  там, и още  ще видя  с какво се сдобия още...Реших там и  къдравият магданоз  да пресадя..))) Ако ще намеря, то и храстов копър.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Явно не мога да случа на моя сорт хризантеми. Далматински пиретрум имам, дори цъфтя два пъти. Събрах семена, опитах дали ще поникнат още есента, но не поникнаха. Пролетта ще опитам с останалите семена. Може би не съм ги събрала навреме и правилно. Може би трябваше да разделя коренището, но нещо не се организирах. Тази година може да го направя, сигурно есента. Ще прочета да видя какви са препоръките. 

Купих семена за някакви хризантеми, ще пробвам и тях. Те на снимката не приличат точно на хризантеми, може би е някакъв вид. Ако моите не поникнат, ще си купя някакви в саксийки. Последните ми бяха дребни белички, цъфтят във вид на топка. Не бяха лоши.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

http://cvety-na-dache.ru/mnogoletnie/dalmatskaya-romashka.html  Далматска маргаритка, пиретрум. Тук пишат , че трябва да сеем в топла почва напролет. А аз , като събирах, веднага..Може би подмръзнали са..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Тези са от кръглите хризантеми, от тях делих и садих на другите места. Белите хризантеми първо са желтеникави, после преминават към бялото. Те са в сянка и искам да ги пресадя, малко им светлината и са хилави, горе се изтеглят.

IMG_1522.JPG

IMG_1305.JPG

• Харесвам 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

Това е монарда, пак е билка...Поръчах още, чакам.. ще бъде червена и бяла

IMG_1466.JPG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Славянски

За какво я използваш? Въобще сушиш ли билки? Проверяваш ли доколко работят или основно колекционираш?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
алина

На елхичката ми  Хупси  отрязах едното връхче и засадих..

IMG_1411.JPG

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създай нов акаунт или се впиши, за да коментираш

За да коментираш, трябва да имаш регистрация

Създаване на акаунт

Присъедини се. :) Регистрацията става бързо!

Вход

Имаш акаунт? Влез оттук.

Вход

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

В момента само ти разглеждаш тази страница.

• Създай нов...