Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Ру®

Епичната Доматена Тема - 2021

Recommended Posts

Petar Kirov

Преди като продавах препарати, мисля една супена заравнена беше 10 гр, а с връх около 17 гр. Сега има всякакви размери и за това се мери с везна. Сложил е не двойна ами тройна, че ако е и над 100 гр и четворна....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Лозето ме наби!

За содата: сложих по-малко от уж препоръчваното. Както и да е, преметнали са ме, но и при по-малко напръсканото не видях полза. На тази сода обикновено ѝ приписват свойствата на крилото от прилеп! :)

  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov

Приложена самостоятелно содата не знам каква полза би имало от нея срещу гъбни болести, освен да предпазва гъбите от стомашни киселини :) Виж има рецепти в комбинация с мляко и йод или с мляко и малко син камък, тогава по може.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
domatin

След коментара на пожълелите листа и след търсене в интернет стигнах до извода, че на доматите не им достига магнезий. Някой ползвал ли е английска сол за повишаване на нивото на магнезия в градината като воден разтвор за поливане на земята или за пръскане на доматите и в какво съотношение е развора за пръскане?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
run.

Е, не съм ли майстор, М?

1339202757_viber__2021-07-22_21-48-16-098.thumb.jpg.e1f49df39bd19c71c089ded1289beed3.jpg

 

 

269494026_viber__2021-07-22_21-48-15-997.thumb.jpg.86a9f6773a81e3f455965b4e038844cc.jpg

 

 

С малки ситни букви...   Не съм ли майстор...по аранжировката...в кварталното магазинче зареждат три касетки от това чудо на седмица, уникален вкус - биволско сърце оранжево мисля... Тези четири домата са два килограма, никога по тях няма нахапано от вредители или петна от пръскано с препарати, колкото и да ям не усещам  нитратна тежест. С доста по-големи буквички - за мен това е Доматът Ми.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров
преди 10 часа, domatin написа:

След коментара на пожълелите листа и след търсене в интернет стигнах до извода, че на доматите не им достига магнезий. Някой ползвал ли е английска сол за повишаване на нивото на магнезия в градината като воден разтвор за поливане на земята или за пръскане на доматите и в какво съотношение е развора за пръскане?

Листно го прилагам аз, 1 ккм на 16 литра машина. Често го смесвам със суроватка от правене на сирене.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov

1 ккм - това какво е?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®
преди 21 минути, Petar Kirov написа:

1 ккм - това какво е?

Любимата мерна единица на @Боби Димитров - кофичка кисело мляко ;)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
domatin
преди 2 часа, Боби Димитров написа:

Листно го прилагам аз, 1 ккм на 16 литра машина. Често го смесвам със суроватка от правене на сирене.

Благодаря за отговора. Сега остава да питам колко грама е тази мерна единица ккм?

 

преди 1 час, Миленка® написа:

Любимата мерна единица на @Боби Димитров - кофичка кисело мляко ;)

Благодаря за отговора. Сега започвам да се чудя, защото има кисело мляко в кофички от 450 и 400 милилитра, а не знам на Боби Димитров кофичката от кое кисело мляко е ?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov
преди 5 часа, domatin написа:

Благодаря за отговора. Сега остава да питам колко грама е тази мерна единица ккм?

 

Благодаря за отговора. Сега започвам да се чудя, защото има кисело мляко в кофички от 450 и 400 милилитра, а не знам на Боби Димитров кофичката от кое кисело мляко е ?

 

Абе има си и от 500 мл :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
domatin
преди 4 часа, Petar Kirov написа:

Абе има си и от 500 мл :)

Значи вариантите стават 3 :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Аз досега щях да съм взела каквато кофичка имам под ръка и да съм напръскала. :)

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 2 минути, Миленка® написа:

Аз досега щях да съм взела каквато кофичка имам под ръка и да съм напръскала. :)

Ама как щеше да я напълниш - с връх ли, равно ли или пък ще оставиш 8-10 милиметра под ръба? :wink:

  • Харесвам 1
  • Ха-ха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

@Ру, помогни на хората, сподели ти каква кофичка си ползвал - с връх, без връх, до половината ... :D 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov

Мен ме интересува кофичка от овче, краве, козе, биволско? От какво мляко? :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

"веднъж бях предозирал 10 пъти, защото нещо грешно пресметнах процентите - и като изсъхнаха - бяха побелели от солта! Мислех, че съм ги уморил, но като ги отми дъжда, бяха по-здрави и зелени от всякога... ;-)"

 

 

image.png

image.png

  • Харесвам 1
  • Мерси 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Добре, че Ру влиза по-редовно от мен тук... исках да цитирам точно неговия случай, без дори да предполагам, че сте се омотали като патьоци в кълчища! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
domatin
преди 15 минути, Боби Димитров написа:

Добре, че Ру влиза по-редовно от мен тук... исках да цитирам точно неговия случай, без дори да предполагам, че сте се омотали като патьоци в кълчища! :D

Каква кофичка от кисело мляко /колко милилитра/ използвате е въпроса? Равна ли е , с връх и т.н. ? По коментарите разсъждавам, че и други хора искат да знаят  :)  .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov
преди 4 минути, domatin написа:

Каква кофичка от кисело мляко /колко милилитра/ използвате е въпроса? Равна ли е , с връх и т.н. ? По коментарите разсъждавам, че и други хора искат да знаят  :)  .

Според мен няма значение. Използвай най голямата. Няма точна доза и няколко грама изобщо не са фатални :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

Много ясно, че няма значение, щом ДЕСЕТОКРАТНО НАДВИШАВАНЕ на препоръчителната доза (10-20 ml на 1 l вода) при листно приложение не води до негативни последствия за растенията! Доматине, от толкоз дървета немож видя гората чуяк!

Иначе ПОЧВЕНО не е добра идея да се предозира, защото магнезият в почвата взаимодейства с калциевия прием и ако наполееш могъщо с английска сол домата, рискуваш примерно върхово гниене...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване