Jump to content

Преди да се регистирате, молим ви прочетете Правилата на форумите и Какво е Без Мотика?.

Ру®

Епичната Доматена Тема - 2021

Recommended Posts

Кукумир

Точно месец след като сложих семките, преместих 4те сорта чери, които ще гледаме в 2 саксии на терасата. Блек чери, Аморозо, Тайгър блъш и зелено грозде. Другите тия дни отиват в кофички от кисело мляко и ще пратим на баба и дядо в градината, както и подарък за няколко приятели :)

IMG_20210421_204440.jpg

IMG_20210421_204607.jpg

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 57 минути, Petar Kirov написа:

Хора, я кажете като засаждате доматите легнали, до къде ги засаждате? В смисъл проблем ли е ако първите листа (а и не само) останат в почвата?

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov
преди 15 минути, Ру® написа:

Само не разбрах сухото мляко за какво е :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 1 минута, Petar Kirov написа:

Само не разбрах сухото мляко за какво е :)

Предполагам, че сухото мляко е било с изтекла годност и се е чудела къде да го изхвърли. 

  • Харесвам 1
  • Ха-ха 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Миленка®

Абе изфъфля, че млякото предпазва от нещо... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
domatin
преди 2 часа, Petar Kirov написа:

Хора, я кажете като засаждате доматите легнали, до къде ги засаждате? В смисъл проблем ли е ако първите листа (а и не само) останат в почвата?

Моето лично мнение, е че така би предоставил директен път на гъбичките от почвата към растението, според мен листата на домата е добре да са далеч от почвата и от почти всичко друго, не мисля че харесват да докосват каквото и да е било. Стеблото по някакъв начин се противопоставя на гъбичките в почвата, предполагам природата го е снабдила с предпазни механизми. Но аз лично бих избягвал контакт на доматени листа с почвата.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
luchi92
На 19.04.2021 г. at 21:09, Боби Димитров написа:

.........НО когато има Лабдарор, има САМО Лабрадор. Демек сравнението не е между Розова бангия и Лабрадор, а между Лабрадор и НИЩО.......

   Много ТОЧНО казано. Тази година за първи път,  благодаряние на Алис и аз гледам Лабрадори.  Не съм с големи очаквания за вкуса, така че вероятно ще ни хареса много,  защото няма нищо друго.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
luchi92
преди 20 часа, domatin написа:

Моето лично мнение, е че така би предоставил директен път на гъбичките от почвата към растението, според мен листата на домата е добре да са далеч от почвата и от почти всичко друго, не мисля че харесват да докосват каквото и да е било. Стеблото по някакъв начин се противопоставя на гъбичките в почвата, предполагам природата го е снабдила с предпазни механизми. Но аз лично бих избягвал контакт на доматени листа с почвата.

..... ако премахнем котиледоните и първите кръстосали листа  няколко дни преди засаждането, за да зарасне раничката и след това ги засадим на 15-20 см дълбочина в най-долната част на разсада, за да няма много голямо прераснало стебло.  Новите коренчета ще се хранят от горната част на почвата , а долната  ще си има влага от по-дълбокото.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
domatin
преди 1 час, luchi92 написа:

..... ако премахнем котиледоните и първите кръстосали листа  няколко дни преди засаждането, за да зарасне раничката и след това ги засадим на 15-20 см дълбочина в най-долната част на разсада, за да няма много голямо прераснало стебло.  Новите коренчета ще се хранят от горната част на почвата , а долната  ще си има влага от по-дълбокото.

Така съм съгласен, но с листа в почвата - не.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov
преди 10 часа, luchi92 написа:

..... ако премахнем котиледоните и първите кръстосали листа  няколко дни преди засаждането, за да зарасне раничката и след това ги засадим на 15-20 см дълбочина в най-долната част на разсада, за да няма много голямо прераснало стебло.  Новите коренчета ще се хранят от горната част на почвата , а долната  ще си има влага от по-дълбокото.

Аз мисля, че ако махнем долните листа и чакаме да зараснат раните, разсада съвсем ще се издължи, защото единствения му път за растеж ще е нагоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®
преди 3 часа, Petar Kirov написа:

Аз мисля, че ако

Много ги мислите тия домати...  Пробвайте разни неща и вижте кое работи при вас! :yum:

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

...каза човека, който има цяла абонатна станция и автоматизирано осветление + закътан гараж, на който да ги държи + мини парници + им пуска вентилатор...

:kiss_wink:

Иначе за момента тук съм самотен в групата STUN: strategic total utter neglect ;)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ру®

Пропусна да споменеш, че осигурявам на разсада СПА процедури с джакузи и т.н.  :yum:

 

20210417_110555.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Petar Kirov
преди 23 минути, Боби Димитров написа:

...каза човека, който има цяла абонатна станция и автоматизирано осветление + закътан гараж, на който да ги държи + мини парници + им пуска вентилатор...

:kiss_wink:

Иначе за момента тук съм самотен в групата STUN: strategic total utter neglect ;)

Музика пуска ли се и държа да зная какъв жанр :smile:

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

Всичкото домати е в оранжерията на заточение. :D

  • Харесвам 1
  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Боби Димитров

При мен са под найлон на земята в градината от седмица, учудващо не са умрели, но не са и мръднали на мм. Очаквам сега със затоплянето да пипнат леко до към 15-20 май. Щото иначе ще ги садя по 3 см високи и те така :D

Неделя буам Лабрадора спасените от измирането 6-7 коренчета, които са 5 см високи, директно в лехата под агривело, ако щът.

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
alys

От понеделник, уж, времето се оправя.

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
luchi92
преди 5 часа, alys написа:

От понеделник, уж, времето се оправя.

 Станахме като  "от понеделник съм на диета" ..... ма не  е  ясно  от кой понеделник  :) 

  • Ха-ха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
domatin
преди 17 часа, Petar Kirov написа:

Аз мисля, че ако махнем долните листа и чакаме да зараснат раните, разсада съвсем ще се издължи, защото единствения му път за растеж ще е нагоре.

За 3-4 дена, ако не ги поливаш, имат осветление и не им е студено, няма да се издължат толкова, а пък и после така или иначе ще се вкореняват.

преди 13 часа, Petar Kirov написа:

Музика пуска ли се и държа да зная какъв жанр :smile:

За класически домати - класическа музика ;) .

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Кукумир

Аз продължавам по плана. Едното чери, което преместих в голямата саксия преди 2 дни е клюмнало и не знам дали не се е споминало. Може би му е дошло силно слънцето през прозореца... Сложих до него още едно за бекъп вариант и до няколко дни ще се разбере :)

IMG_20210423_210133.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гост
Темата е заключена. Нямаш право да коментираш в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    В момента само ти разглеждаш тази страница.

×
×
  • Създай нов...

Информация

Поставихме cookies на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване